Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kroker

hmm Problem z Obiadkiem D

Polecane posty

Gość Kroker

witam wszystkich :D jak wiadomo dziś święto więc wszystkie sklepy są zamknięte a ja nie wiem co ugotować :D jedyne co mam to: 2 Piersi z kurczaka makaron Spaggeti 2 torebki ryżu pół sosu Neapoli Knor Koncentrat pomidorowy pół papryki I przyprawy jak: sól pieprz Vegeta liscie laurowe ziele angielskie i mam coś z tego upichcić Tylko nie wiem co :D bo jedyne co umiem to spaggeti wode na cherbate i jajecznice, aaa i kisiel xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obiad
ugotuj ryz następnie piersi z kurczaka pojkrój na małe kawałeczki i podsmaż na oleju posól je i popierz zrób sos napoli dodaj do niego pokrojoną w drobne kawałki paprykę do tego wszystkiego dodaj kurczaka podgrzej dokłądnie wymieszaj i polej tym goracy ryż smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kroker
Poprosze o więcej przepisów ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuchnia
kotlety z piersi z kurczaka z ryżem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedzenie
spaghetti po prostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kroker
ale spaggeti z samego sosou napoli nie jest zbyt dobre :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To przecież nie z samego - pierś pokrój w kostkę, przesmaż z cebulą i czosnkiem, do tego dołóż sos i przecier. Mniam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kroker
ile cebuli xD i kiedy co zacząc smażć tzn najpierw pierś czy cebule ? ;D i ile czosnku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kroker
Czosnku nie mam xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak nie masz czosnku to bez. Granulowanego w torebce też nie masz? Na ile osób to ma być jedzenie? Ja na dwie osoby daję z reguły jedną pojedynczą ale sporą pierś i do tego niewielką cebulę. Najpierw na patelnie w kostkę cebulę, potem po minucie kuraka, smażysz tak żeby się ścięło i przyrumieniło trochę, potem zalewasz sosami i dusisz jakieś 10-15 minut razem. Na koniec koniecznie dużo ziół - oregano, zioła prowansalskie, czy przyprawa włoska. I chilli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kroker
ok dzięki :D wykonam za jakies 30 min :D z zioł mam tylko liscia laurowego i majeranek xD kiedy dodac tego liscia ? :D 2 osoby :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majeranek do kurczaka niespecjalnie pasuje. Liść laurowy daje się na początku gotowania, żeby dobrze wydobyć aromat. Możesz też pierś posiekać w malakserze i zrobić spaghetti z mielonym mięsem. Do tego sos. Paprykę też możesz dodać. Z ryżem możesz zrobić risotto. Pierś w kostkę plus warzywa. Poza tym nie wszystkie sklepy bedą dzisiaj zamknięte. Małe rodzinne sklepiki, np niektóre jarzyniaki bedą czynne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Liść i majeranek z kurczakiem? Nie próbowałam takiego połączenia ;) Liść (tak ze 2-3) dodaj razem z przecierem, niech się pogotuje, majeranek na końcu (tylko nie za dużo - do smaku) Jakby było za gęste (zależy jaki masz przecier) , możesz wody dolewać. A jak za rzadkie, to gotuj bez przykrywki - trochę zapryska kuchnię, ale odparuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kroker
a ziele angielskie ? :D kiedy dodać juz sie smazy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziele już możesz dodać. Z zasady suszone zioła dodaje się wcześniej, świeże pod koniec gotowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kroker
Juz sie prawie zrobiło teraz czekam az troche wody odparuje ale jak spróbowalem to jest NIESAMOWITE !!! :D mocno pomidorowe ! ale zarąbiste ! :D dzieki :D za przepisy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kroker
muaaa dobre xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×