Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

hrabianka33

Jak rozwiazac temat , majatku przed malozenskiego..

Polecane posty

Nie tylko biedni maja problem z kasa, bogaci tez!!Otuz wyszlam za maz 5 lat temu, z pokaznmy majatkiem przedmalozenskim,ktory nadal jest bardzo powiekszany z roku na rok, maz nie ma wkladu w ten majatek rzaden, gdyz nic nie zrobil by mi w tym pomoc, tylko mnie jeszcze doluje psychicznie ze to czy to zle robie ,ale zyski mam duze. Jedno to co robi maz to lozy na nas czyli okolo 1800zl. te pieniadze wydaje na nasze utrzymanie jedzenie, picie ,ubrania.A Teraz maz sie buntuje domaga sie bym dom postawila za moje pieniadze a jego mam dopisac???? Na co ja sie nie zgadzam boje sie rozwodu,i utraty mojej kasy!Ja z mojej kasy dolozylam mu do auta 50tys.zl.i sadze ze to wystarczy.Mamy jedno dziecko 5 lat. DORADZCIE MI CZY JA ROBIE COS NIE TAK???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proponuję iść do adwokata i załatwić rozdzielność majątkową. Majątek, który miałaś przed małżeństwem jest twój, jednak zyski jaki przyniósł podczas małżeństwa należą do Ciebie i Twojego męża. Z doświadczenia i obserwacji radzę dość szybko załatwić tą sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Cóż, co miałaś przed małżeństwem, jest twoim majątkiem osobistym co nabyłaś (i co twój małżonek nabył) w trakcie trwania małżeństwa (zakładam, że nie macie rozdzielności) jest wspólne. P.S. A prawnika możesz sobie już szukać :o P.S.2. Co za idiota wziął bogatszą od siebie babę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" proponuję iść do adwokata i załatwić rozdzielność majątkową" raczej u adwokata to zbyt wiele nie zdziała :D polecam notariusza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro jestes znacznie bogatsza, to oczywiscie, że dom mozesz wybudowac za swoje pieniądze, bo on najprawdopodobniej w ogole nie ma pieniedzy, zeby wesprzec Cie finansowo przy jego budowie... Ale na żadne rozszerzanie majątku wspolnego nie powinnaś się godzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Kiedyś się będę musiał wziąć za siebie i odświeżyć cywil :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wnuk smirnofa
slowa: intercyza i malzenstwo bardzo ladnie obok siebie wygladaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Małżeństwo wcale nie wygląda, a intercyza niewiele w sumie pomoże, jak się okazuje :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wnuk smirnofa
a gdzie to sie okazuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Przy rozwodzie. :P O szczegóły pytaj komiczne (jeśli ze swoich wysokości raczy Cię dojrzeć :P ). JA prawo studiowałem dawno, nie pracuję w tej dziedzinie i nie chcę podawać fałszywych informacji :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iść do adwokata w sensie wybadać aspekty prawne, a załatwić rozdzielność majątkowa u notariusza ;-) of course

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znaczne róznice majątkowe miedzy małżonkami, czesto prowadzą do tego typu niesnasek.. A juz na pewno w przypadku rozwodu powoduje to przepychanki... Umowa majątkowa małżeńska wyłączająca wspólność ustawową teoretycznie pozwalałaby uniknąć takich problemów... W praktyce zawsze można udawadniać, że poniosło się nakłady na majątek osobisty współmałżonka bądź to z majątku wspólnego (o ile takowy w ogole powstał) bądź to z majątku osobistego, jesli umowa majątkowa małżeńska zawarta została przed zwarciem związku małżeńskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"iść do adwokata w sensie wybadać aspekty prawne, a załatwić rozdzielność majątkowa u notariusza of course" troche to nie ma sensu... o ile nie ma sie jakiejs wyjątkowo skomplikowanej sytuacji finansowo-majątkowej, to wszelkich niezbędnych informacji i pouczen udzieli notariusz w ramach dokonywanej u niego czynności.. adwokat zgarnie kase, a o ile nie jest specem od prawa rodzinnego i podatkowego, to nie doradzi nic sensownego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a swoją drogą to fajne jest stwierdzenie, że mąz nic nie doklada do majątku, tylko nas utrzymuje :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wnuk smirnofa
to nie znaczy ze intercyza zdaje sie na niewiele wszystko nalezy uregulowac prawnie, zeby bylo jak najprosciej sie rozwodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to wszelkich niezbędnych informacji i pouczen udzieli notariusz w ramach dokonywanej u niego czynności.. - czyli rozdzielności majątkowej sprawy rozwodowe go nie interesują, od tego jest prawnik w sytuacji opisanej przez autorkę wnioskuję, że rozwód jest kwestią czasu, a wypytywanie notariusza o te aspekty wykracza już poza jego kompetencje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"wszystko nalezy uregulowac prawnie, zeby bylo jak najprosciej sie rozwodzic" to ironia? :D:D cheysula :D uwazasz, ze ludzie idący do adwokata w sprawie podziału majątku wspolnego, lub wyłączenia wspólnosci ustawowej ot tak, zagadną sobie tez o rozwodzie? :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wnuk smirnofa
bynajmniej komiczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wnuk smirnofa
komiczne - jestes jedyna osoba na kafe, ktora nie pisze "od tak" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tu zwrócilem uwage na jeszcze jeden jakis taki dziwaczny błąd, ale w tej chwili nie moge sobie przypommniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wnuk smirnofa
szlak zamiast szlag?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje wszystkim za porade, do rozwodu musze zrobic sie biedna , by nie mial o co walczyc, i mnie naciagac na sprawy..co do intercyzy maz,to nawet nie chce slyszec. Juz kase mam wplacona na mame, z reszta tez tak zrobie..Mialam glowe by z niczego zrobic cos teraz ,musze myslec by z czegos zrobic, nic:-))pozdrawiam wszystkich co odpisali na moj post:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"szlak zamiast szlag?" to też jest fajne... Ale dobre jest też mylenie "opacznie" z "opatrznie" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wnuk smirnofa
Ale dobre jest też mylenie "opacznie" z "opatrznie" symptomatyczne. tam gdzie wiekszosc widzi opatrznosc ja widze opacznosc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) ROZDZIAŁ I. Ustawowy ustrój majątkowy Art. 31. § 1. Z chwilą zawarcia małżeństwa powstaje między małżonkami z mocy ustawy wspólność majątkowa (wspólność ustawowa) obejmująca przedmioty majątkowe nabyte w czasie jej trwania przez oboje małżonków lub przez jednego z nich (majątek wspólny). Przedmioty majątkowe nieobjęte wspólnością ustawową należą do majątku osobistego każdego z małżonków. § 2. Do majątku wspólnego należą w szczególności: 1) pobrane wynagrodzenie za pracę i dochody z innej działalności zarobkowej każdego z małżonków, 2) dochody z majątku wspólnego, jak również z majątku osobistego każdego z małżonków, 3) środki zgromadzone na rachunku otwartego lub pracowniczego funduszu emerytalnego każdego z małżonków. Art. 32. (uchylony). Art. 33. Do majątku osobistego każdego z małżonków należą: 1) przedmioty majątkowe nabyte przed powstaniem wspólności ustawowej, 2) przedmioty majątkowe nabyte przez dziedziczenie, zapis lub darowiznę, chyba że spadkodawca lub darczyńca inaczej postanowił, 3) prawa majątkowe wynikające ze wspólności łącznej podlegającej odrębnym przepisom, 4) przedmioty majątkowe służące wyłącznie do zaspokajania osobistych potrzeb jednego z małżonków, 5) prawa niezbywalne, które mogą przysługiwać tylko jednej osobie, 6) przedmioty uzyskane z tytułu odszkodowania za uszkodzenie ciała lub wywołanie rozstroju zdrowia albo z tytułu zadośćuczynienia za doznaną krzywdę; nie dotyczy to jednak renty należnej poszkodowanemu małżonkowi z powodu całkowitej lub częściowej utraty zdolności do pracy zarobkowej albo z powodu zwiększenia się jego potrzeb lub zmniejszenia widoków powodzenia na przyszłość, 7) wierzytelności z tytułu wynagrodzenia za pracę lub z tytułu innej działalności zarobkowej jednego z małżonków, 8) przedmioty majątkowe uzyskane z tytułu nagrody za osobiste osiągnięcia jednego z małżonków, 9) prawa autorskie i prawa pokrewne, prawa własności przemysłowej oraz inne prawa twórcy, 10) przedmioty majątkowe nabyte w zamian za składniki majątku osobistego, chyba że przepis szczególny stanowi inaczej. Art. 34. Przedmioty zwykłego urządzenia domowego służące do użytku obojga małżonków są objęte wspólnością ustawową także w wypadku, gdy zostały nabyte przez dziedziczenie, zapis lub darowiznę, chyba że spadkodawca lub darczyńca inaczej postanowił. Art. 341. Każdy z małżonków jest uprawniony do współposiadania rzeczy wchodzących w skład majątku wspólnego oraz do korzystania z nich w takim zakresie, jaki daje się pogodzić ze współposiadaniem i korzystaniem z rzeczy przez drugiego małżonka. Art. 35. W czasie trwania wspólności ustawowej żaden z małżonków nie może żądać podziału majątku wspólnego. Nie może również rozporządzać ani zobowiązywać się do rozporządzania udziałem, który w razie ustania wspólności przypadnie mu w majątku wspólnym lub w poszczególnych przedmiotach należących do tego majątku. Art. 36. § 1. Oboje małżonkowie są obowiązani współdziałać w zarządzie majątkiem wspólnym, w szczególności udzielać sobie wzajemnie informacji o stanie majątku wspólnego, o wykonywaniu zarządu majątkiem wspólnym i o zobowiązaniach obciążających majątek wspólny i oczywiście polecam inne rozdziały KRiO w celu rozwiania innych wątpliwości np.: Art. 37. § 1. Zgoda drugiego małżonka jest potrzebna do dokonania: 1) czynności prawnej prowadzącej do zbycia, obciążenia, odpłatnego nabycia nieruchomości lub użytkowania wieczystego, jak również prowadzącej do oddania nieruchomości do używania lub pobierania z niej pożytków, 2) czynności prawnej prowadzącej do zbycia, obciążenia, odpłatnego nabycia prawa rzeczowego, którego przedmiotem jest budynek lub lokal, 3) czynności prawnej prowadzącej do zbycia, obciążenia, odpłatnego nabycia i wydzierżawienia gospodarstwa rolnego lub przedsiębiorstwa, 4) darowizny z majątku wspólnego, z wyjątkiem drobnych darowizn zwyczajowo przyjętych. § 2. Ważność umowy, która została zawarta przez jednego z małżonków bez wymaganej zgody drugiego, zależy od potwierdzenia umowy przez drugiego małżonka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×