Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość nusia000

chłopak z cukrzycą

Polecane posty

Gość nusia000

Hej.Poznałam swojego obecnego chłopaka pare lat temu,najpierw sie nie cierpieliśmy potem przyszło koleżeństwo a teraz jestesmy razem. Od samego początku wiem że jest chory na cukrzyce. Mówi mi wszystko o tej chorobie,wiem że może pojsc na wzrok na nogi(martwica) co myslicie o przyszlosci mojej z nim.Martwie sie ze za pare lat bedzie powaznie chory,a co jesli chodzi o dzieci czy istnieje powazne ryzyko ze beda chore??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nusia000
prosze o odp:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cukrzyca nie jest zaraźliwa
Więc nie masz co się bać o swoje zdrowie Jeśli chodzi o dzieci ... to podobno cukrzycę dziedziczy co drugie pokolenie :) więć wg tej zasady Twoje dzieci powinny być zdrowe Niech Twój chłopak zacznie się leczyć to nie będzie mu grodzic ta martwica i takie tam :) POWODZENIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nusia000
on leczy sie juz od 12 lat.Wiadomo ma wahania cukru duze..ale mam nadzieje ze bedzie ok;)Dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nusia000
ja sie nie boje o swoje zdrowie ale o nasza przyszlosc i o dzieci:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blanka.0
Witam! Jestem chora na cukrzycę typu1 od 6 lat.Choroba ujawniła się u mnie na studiach podczas sesji (pewnie od stresu). Kiedy dowiedziałam się o cukrzycy miałam już męża ale to w żaden sposób nie wpłynęło na nasz związek. On wiedział czym jest ta choroba bo jego mama też ją ma (ale typu 2). Teraz jestem mamą 2 letniego chłopca. Bałam się ciąży, tego jak będę ją znosić. Byłam w gorszej sytuacji, bo jestem kobietą i moje cukry miały bezpośredni wpływ na przebieg ciąży, ale wszyzstko się ułożyło pomyślnie. MOim zdaniem musisz mozecie stworzyć wspaniały związek, jeżeli oczywiście będziecie się wzajemnie wspierać w trudnych momentach bo i takie bywają przy tej chorobie. Jeśli chodzi o plany związane z dzieckiem to nic nie stoi na przeszkodzie. Nie można rezygnować tylko dlatego że jest choroba, prawdopodobieństwo że dziecko będzie chore jest, ale pamiętaj że i w zdrowym związku istnieje taka możliwość (tak było u moich znajomych u których cukrzycy w rodzinach nie ma a ich malutkie dziecko niestety jest chore. Ale dzieciaczek ma pompę insulinową i teraz wszyzsto jest ok, żyją zupełnie normalnie i prawie jak wszyscy bo przecież nie mogę powiedzieć że identycznie). My też funkcjonyjemy jak inni. Ja dbam o swoją cukrzycę i jak narazie wszystkie wyniki mam bardzo dobre. Synkowi też mierzę cukier raz na jakiś czas i jest w normie. Jakaś choroba zawsze może się pojawić i wywrócić życie do góry nogami, ale nie należy się poddawać tylko iść do przodu i nie dać się. Jeżeli chodzi o stopę cukrzycową czy inne powikłania to trzeba na nie zapracować, więc jeżeli Twój chłopak dba o siebie to wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z cukrzycą da sie zyc
tak jak inni. zresztą wczoraj nawet jeden ze złotych medalistow w wioslarstwie mowil że choruje na cukrzycę. wiec widzisz, ze ona w niczym nie przeszkadza pod warunkiem, ze bierze sie lekarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nusia000
Dziekuje Wam. ON dba naprawde dba o siebie i od dzis ma pompe insulinowa mam nadzieje ze bedzie ok!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blanka.0
Ja mam pompę od roku i nie zamieniłabym jej na peny. Mam trudną do wyregulowania cukrzyce nawet Levemir czy inne nowe insuliny nic nie dawały a teraz jest dobrze. Gdyby nie ten okres:)) to byłoby świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nusia000
a mozesz mi wytlumaczyc co sie zmienia jesli jest pompa? ja sie nie orientuje w tym wogole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blanka.0
Pompa w bardzo krótkich odstępach czasowych dozuje bardzo małą dawkę insuliny. Działa tak jak nasza trzustka u zdrowych osób. To pozwala na dobre wyrównanie cukrów. Podczas jedzenia Twój chłopak będzie sobie dozował tzw. bolusy czyli dodatkową dawkę insuliny, która pozwoli zbić cukier poposiłkowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nusia000
aaa..chyba troche rozumiem,czyli z ta pompa nie ma zadnego zagrozenia np. omdlenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Blanka.0
Nie powinno być ale pamiętaj że jeżeli np. do posiłku da sobie za dużego bolusa to też może być nieciekawie. To tylko aparat i nie należy spodziewać się cudów choć daje bardzo wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nusiaOOO
dzieki za odp. Mamy dopiero po 16 lat,najbardziej sie martwie o to ze jak bedziemy starsi to jemu to sie nasili...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaasssdddd
Żeby Tobie się nie nasiliło!! Nie pogardzaj człowiekiem dlatego, że jest chory. Kiedyś Ty możesz być bardziej chora niż on i wtedy inni będą się zastanawiali nad Tobą, czy być z Tobą czy nie bo przecież w przyszłości może Ci się pogorszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaasssdddd
Role mogą się odwrócić i możesz się lekko zdziwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nusiaOOO
ja nikim nie pogardzam..ale dziekuje za opinie bo nie mozna powiedziec ze jest to fakt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Odpuść sobie. Po co osłabiać linię genetyczną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×