Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość marta2a1

czy warto kupić chodzik?

Polecane posty

Gość marta2a1

witam. mam pytanie na które być może ktoś mi podpowie, mam zamiar kupić mojej córeczce chodzik, ale słyszałam dużo opini negatywnych na temat chodzika i trochę mi to dało do myślenia. napiszcie czy wasze pociechy korzystały z chodzika i czy byłyście zadowolone. dodam że córeczka miała mały problem ze stawami biodrowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlaczego znaczy why
nie warto, szkoda kasy, a chodzic sie nauczy i bez chodzika. aaaa a jak miala problem z biodrami lub ma go nadal to takie cos jak jezdziki sa zabronione!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli chodzi o chodzik
to raczej odradzam .dziecko robi sie leniwe i faktycznie pozniej zaczyna samodzielnie chodzic . Po za tym z tego co wiem jak dziecko jest w chodziku to nie pracuja wszystkie miesnie te co uzywane sa przy chodzieniu dlatego dzieci pozniej zaczynaja chodzic. Jesli chodzi o stawy biodrowe - jesli została wada wyleczona to nie widze zadego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Allegrowiczka od lat paru
O matko,wiesz ,że miała problem ze stawami i chcesz ja jeszcze narazic na chodzik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIE NIE NIE! mieszkam w niemczech i wszyscy lekarze stanowczo odradzaja, w kanadzie nawet sprzedaz jest zabroniona. moj maly nigdy nie korzystal z chodzika, nie znam nawet nikogo kto vy cos takiego mial. a zaczal chodzic tak czy siak jak mial 10 miesiecy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co mają stawy biodrowe
do chodzika tym bardziej wyleczone nie rozumiem ??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja ja ja
a ja mam i nie narzekam.dziecko zajmie się choć nachwilkę samo.Mój mały uwielbia chodzić w chodziku, bo może się przemieszczać i wszystko widzieć co się dookoła dzieje. Ale to Twój wybór

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusicka
jak dla mnie chodzik to wygoda dla Matek,jasne że dziecko się zajmie sobą przez chwilę,ale czego jest więcej -szkody czy pożytku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja ja ja
Póki co maluszek dobrze chodzi, nie na palcach, więc uważam chodzik za dobrą rzecz.Czy to wygoda dla matek? nie sądzę nie jestem matką która podrzuca dziecko komukolwiek żeby mieć luz czy wsadza dziecko na pół dnia do chodzika!!!!! więc zastanów się co piszesz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusicka
--> a ja ja ja ależ ja nie napisałam że podrzucasz ani nic z tych rzeczy,piszę to ze swoich obserwacji,nikomu nie miałam zamiaru ubliżać więc spokojnie,nie bierz tego do siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja raczej odradzam chodziki, bez jakiś tam ideologii większych :) Po prostu: 1. Dziecko powinno jak najwięcej raczkować, bo coś tam się w mózgu synchronizuje wówczas ;) 2. Dziecko chodzące po całej chałupie to sam kłopot, nie ma co przyspieszać nauki na siłę, stymulować, zachęcać. Niech się uczy samo, swoim tempem. 3. W moim mieszkaniu chodzik by się nie zmieścił ;) To znaczy niewiele by sobie dziecko pochodziło ;) 4. W krajach wyżej rozwiniętych niż zadupiasta Polska chodziki są w ogóle wycofane ze sprzedaży. Wiedząc to jakoś nie odważyłabym się narażać dziecko. To tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam i nie narzekam jak wpłynęło na rozwój fizyczny córki można obejrzeć w stopce :D synek nie chciał chodzić w chodziku] ale on leniuszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxxxxxxxxxxxxxx
wszyscy ortopedzi odradzaja chodziki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×