Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cholera wie kto

Masc dla dziecka na t

Polecane posty

poszłam dziś z córką do lekarza - kolejny raz - w sumie tylko sprawdzić wyniki moczu ale ze rano wyskoczyła jej wysypka koło uszu - taka mała prawie niewidoczna to chciałam to skonsultowac z lekarką akurat była taka zołza nie lekarz która w drzwiach powiedziała \"mocz ok do widzenia\" - udało mi sie cos powiedziec o tej wysypce - oburneła mi \"trzeba obserwowac i smarowac ...\" - no przez 3 minuty pamietałam, ale tak mnnie wkurzyła ze w drodze do apteki zapomniałam, pani w aptece nie wie, wiem tylkoze to masc na \"T\" wiem, ze jestem wyrodna ale zostałam w tej przychodni ze wzgledu na swoja lekarke, która ma urlop znacie jakaś maść na \"T\", która stosuje sie u 8-mio miesięcznych dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 25latka
może tormentiol...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cholera ... a czy ta wysypka jest takjakby wizualnie podobna do potówek ? moze to krostki skazowe ?? wiesz ja się bujam po lekarzach długo, mała ma na bank nietolerację białka - ale dopiero w ub tyg. trafiląm na normalnego i gdy tylko obejrzał az całe 3 krostki na buzi bo z tyloma polazłam- bo ja z tych panikar bo tormentiol nie pomagał - od razu powiedział wysypka (3 krostki) skazowa dał mi maść na receptę i po krzyku po 3 dnaich krostek brak . ale wiesz przez neta to ja ci nie odpowiem co twojemu maluszkowi dolega :( aaa mojej koleżanki synkowi skaza wyszła jak miał dokładnie 9,5 m-ca wcześneij pił zwykle mleko i było oki, aż tu mnagle krostki na buzi, tydz. poźniej na brzuszku a po kilku dniach miał je wszędzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nom, ten tetraboran sodu to sól kwasu borowego, a ten kwas to niezły syf, łatwo się wchłania a nie wydala, niszczy nerki i wątrobę. Tormentiol to pięciornik+tetraboran sodowy+wazelina i inne nośniki. Może rzeczywiście lepiej tą maść pięciornikową spróbować z ciekawości. Ona zawiera też tlenek cynku, ten co w Sudocremie. Też przeciwzapalne, też wysuszające. I taki bardziej neutralny skład.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, podobne do potowek, wczesniej miała w sumie ze 4 krostki na ciele - jedna na szyi, dwie na kazdej nodze i jedna na pupie moja corka do 6 miesiaca byla na mleku HA , teraz jest na zwykłym modyfikowanym, oprocz niego nabiału nie daje bo kiedys jej zaserwowałam owoce z jogurtem gerbera i miała czerwone policzki i na razie sie wstrzymuje nie wiem co to moze byc, moze zeby, bo goraczkuje po kilka dni i potem koniec ,nerki ma zdrowe, uszy tez, morfologia i mocz w porzadku , teraz ma kaszel i katar od 3 dni i od dzis wysypke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moze to 3-dniówka? ponoć wysypka jest juz po gorącze - ale wtdy lekarz zaleca fenistil na krostki :( jak dla mnie to nietolerancja białka- ale mna się niesugeruj, bo ja stałam się zboczona na tym punkcie :D:D:D:D:D kiedy przeszłas na zwykłe mleko ?? i czy caly czas zwykłego mleka mała brała wapno? czy moze zapomniało ci się? i wtedy wyskoczyły krostki ? oj wiesz na razie nie panikuj, kilka krostek jakoś maluch znoesie - dajesz wapno, więc ja to nie swędzi tylko ogladaj ją dokładnie codziennie . katar i kaszel moja ma od ząbków i tez od 3 dni :( a po deserku-jogurcie z hippa to moja miała tylko wysypkę, ale za to mega sraczkę, bo biegunką 3 godzinego co półgodziny zmiany pieluch nie nazwę- i tez se dziecko urządziłąm ładnie . wg nowych zaleceń do końca 1 r.ż u dzieci zagrożonych alergią nie podaje się jogurtów itp ze względu własnie na alergię im dłuzej chroni się dziecko tym jego układ jest silniejszy i lepiej sobie radzi z alergenami- ale ja mądra jestem taka dopiero od tyg po wizycie u normalnego pediatry co sam ma 2 dzieci alergików :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wapno daje od 3 tyg, mleko zmieniłam w połowie czerwca na zwykłe to chyba nie alergia bo ma dzis wysypane pół czoła i uszy na trzydniowke tez nie stawiam bo podobno wysypka trwa do kilku godzin i znika kupa jej sie poprawiła bo daje jej lakcid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taomea
pewnie totmentiol posmaruj też bepanthenem dobry jest dla niemowląt a może jak na t to jest tointex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×