Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Czyzby...

DO POSIADAJACYCH PSY

Polecane posty

Czy ktos z Was zakupil i \"zainstalowal\" psu elektryczna obroze? Czy to napewno dziala, zwaszcza na kompletnie szalonego psa? Nie mam zadnego ogrodzenia wokol domu i troche mi szkoda mojego psa, ze nie moze wybiegac sie do woli, chodze z nim na spacer na smyczy i biedak ciagle siedzi w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poadnik d
jak nie możesz sobie poradzić z psem to po cholere go trzymasz stwarzasz zagrożenie tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co to jest w ogole?? taki gps ze wiesz gdzie on jest w razie jak ucieknie czy go poraza pradem jak spierdala?? bo o czyms takim czytalam niedawno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amulecik
A nie możesz go po prostu oddać na szkolenie? Mój wie jak ma się zachować i nie wydziwia. Słucha poleceń i jest przekochany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po 1sze nie wiem dlaczego ten temat ulokowal sie w zyciu uczuciowym... a po 2gie czekalam na konkretne opinie na temat elektrycznej obrozy (cos jak elektryczny pastuch dla zwierzat gospodarskich), a nie na opinie na temat stwarzania zagrozenia.... Mieszkam szczesliwie dla siebie na odludziu, niestety niedaleko domu jest ruchliwa droga, po obu stronach domu mam ogromna lake, bez ogrodzenia i chodzi mi wylacznie o bezpieczenstwo psa. Ma 2 lata, nadal szaleje jak szczeniak i nie chodzi tu o jego wychowanie, podstawy tresury ma juz za soba, ma tylko niezwykle duzo energii i brak moziwosci jej wyladowania bo nie moge go puscic wolno. No i ten stwarzajacy ogromne niebezpieczenstwo, niezwykle grozny pies to labrador, nadzwyczajnie agresywna rasa :) Od razu odpowiadam dlaczego mam psa, skoro nie mam czasu z nim biegac, bo napewno za to tez mi sie dostanie, otoz uratowalam go od smierci glodowej i braku mozliwosci odwiazania sie od drzewa - mial wtedy ok.5 m-cy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO kciukiem polega to na tym, wokol pewnego obszaru wokol domu poprowadzony jest kabel, w ktorym plynie prad elektryczny (nie stwazajacy zagrozenia zycia), w domu znajduje sie 1 nadajnik, a pies na obrozy nosi 2gi nadajnik, jezeli pies zblizy sie do granicy, ktora wyznacza kabel, dostaje ostrzezenie dzwiekowe, a jezeli podejdzie jeszcze blizej zostanie potraktowany impulsem elektrycznym, ktory zmusi go do wycofania sie. Dzieki temu w sytuacji, kiedy nie ma ogrodzenia, pies nie wybiegnie na droge i nie przejedzie go samochod, o co ja najbardziej sie boje.Zastanawiam sie tylko, czy to zatrzyma na 100% mojego rozbrykanego psa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u kolezanki ktora ma konie jest cos takiego tylko ze ejst to takie ogrodzenie pod napieciem gdzie konie sobie wychodza i chyba sie sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do amulecik moj bez przerwy chce siedziec na kolanach, sporo wazy wiec nie jest latwo... i ... uwielbia byc... odkurzany! Nie odkurze domu dopoki on nie zostanie odkurzony, robi blokade przed odkurzaczem i nie ma zmiluj sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm szukalam przed chwila strony na ktorej o tym czytalam wg mnie razeniepsa pradem toglupi pomysl raz ze jestem wegetarianka i nawet rudno mi sie czyta dwa ze ten pies moze jeszcze bardziej rozwydrzony byc ;/ nie lepij po prostu jakis plot postawic??? jak najtanszy ale zebybyl??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amulecik
eisd, ja teżmam dużego psa. czarny terier.i też jest pieszczoch:). Na tego pastucha to bym się nie zdecydowała - to trąca mi sadyzmem, bo pies najpierw musi poczuć prąd zanim zrozumie, że nie może tam iść. Siłą rzezcy będzie go bolało. Ale mam coś innego, o krótszym zasięgu. Zakłada się to to na szyję a w środku jest płyn z zapachem, którego psy nie lubią. Lepsze to niż prąd:). Urządzenie stawiam tam gdzie pies ma zakaz (podłącza się to do prądu). Jak psiur się zbliża to piszczy obroża. Jak mimo wszystko idzie, to pskia tym płynem. Wierz mi - tylko raz spróbował;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amulecik
do kciukiem - ten płot byłby najlepszym rozwiązaniem:)... co ty na to eisd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do kant dupy no... faktycznie lepiej zeby zginal pod lami tira niz ma go lekko popiescic prad. Osobiscie dotknelam pastucha dla krow (przez przypadek), nie bylo milo, ale nadal zyje i nie mialo to nic wspolnego z porazeniem pradem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślę, że znając mojego Azorka, że talie urządzenie prawie SF, nie zda egzaminu. Pies napewno znajdzie sposób, aby to ominąć, myślę , najlepsze byłoby mieć coś takiego jak ja mam ogrodzony ogródek, i piesek sobie biega do woli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qwa jestem dziewczyna i na cenach plotow sie nie znam, ale chyba sama nie mieszkasz, ktos ci doradzi?? poza tym ten nadajnik tez niemalo kosztuje a przy okazji rani pa wec chyba plot bylby lepszy?? ja mam 2 psy malegokundelka i mieszanke bernardyna z owczrkiem niem to jest suka i do tego bardzo grozna toleruje ok 6 osob ( w tym 4 to rodzina:)) i na szczescie ogrodzenie jest ale nieraz bylam swiadkiem jak zzera jeszcze ruszajaca sie kure i nie moglam jej glaskac bo czulam jakis hmm wstret?? a plot tez mam jeden z tanszych:) bo ona jest wielka i grubuska wiec nie przeskocy;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amulecik i Kciukiem, wierzcie mi, ze ja nie zamierzam mu zrobic krzywdy... miesa nie jadam, tak na marginesie, o plocie myslalam, ale mam ponad 1 hektar terenu, nawet najtanszy plot bedzie sporym wydatkiem. Na zachodzie co 2gi pies ma takie urzadzenie, myslicie ze dlaczego w stanach psy nie wychodza poza teren mimo braku ogrodzenia ? Chce mu tylko zapewnic moziwosc wybiegania sie do woli, bo ja nie jestem w stanie biegac tak szybko jak on, no i ciagle na tej smyczy... nie wiem czy on teraz nie meczy sie bardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku wystarczy pszukac jakiegos fachowca on oze to tak urzadzic ze czesc twojego terenu bedzie ogrodzona specjalnie dla psa za to reszta bedzie nieogrodzona ale plot bedzie tak postawiony ze od razu bedziewiadomo ze to tez twoj teren ja tam nawet nie mysle o zachodzie czy usa bo am sie za duzo krzywdy dzieje zwierzakom a tak w ogole ja cie rozumiem, wiem, ze pies musi sie wyszalec obojetnie jaka rasa, tylko, jesli chcesz zebys i ty byla zadowolona i pies to zainwestuj w plot, nadajnik kosztuje duzo, plot troszke wiecej niz nadajnik nie lepiej doplacic??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kciukiem, niestety moj jest szczuply, skoczny i pelen energii, wiec i przeskoczy i sie podkopie, a teraz tak: poniewaz widze, ze zrobila sie z tego dyskusjana temat slusznosci razenia pradem i torturowania, stwarzania bolu itp, przypomne tyko, ze pytalam czy ktos cos takiego kupil i czy zdaje to egzamin. Rzeczywiscie troszke to kosztuje, w Irlandii ok.350euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy Wy myslicie ze po to uratowalam mu zycie zeby sie nad nim znecac... Ludzie, a co z krowami, konmi, owcami? One tez maja do czynienia z takimi urzadzeniami.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm no moze jednak sprobuj ten plot, skoro pies sie teraz meczy z braku wolnosci i jest mlody to jak juz bedzie mial miejsce do wylatania to ani do glowy mu nie pryjdzie zeby kopac czy przeskakiwac tylko zeby polatac;) w ogole ja nie mowie, ze chcesz sie znecac, ale ja od kilku lat walcze o zwierzaki jak tylko moge, wiem w jaki sposob traktuja w rzezniach konie bydlo itp ale skoro na takie cus na razie niewiele da sie zrobic to przynajmniej staram sie doradzic w humanitarny sposob:) dla mnie czy stado czy jeden zwierzaczke to nie ma roznicy:) a o reszte i tak bede walczyc:) zadna rybka ani zadna swinka nie poto sie urodzila zeby ja zjesc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam nie mam takich problemow z moim psem choc tez jest zywiolowym pieskiem. Jak ide z nim na spacer to poprostu puszczam go i sobie biega nie oddalajac sie zbytnio ode mnie, jak widzi ze jestem gdzies dalej to odrazu podbiega nawet wolac go nie musze. Jak ide do sklepu mowie mu zeby poszedl ze mna albo zostal i na mnie czekal przewaznie czeka a jak dlugo mnie nie ma to siedzi na klatce. Kwestia wytresowania psa :) albo inaczej zaufania, bo tresowac to ja go nie musialam :) sam sie nauczyl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amulecik
eisd absolutnie tak nie myślę. I nie chce się wypowiadać na temat tego urządzenia, bo pojęcia nie wiem jakie ma działanie. jakoś mi się prąd z prądem kojarzy i nic na to nie poradzę. Jedyne co mi do głowy przychodzi, to że przecież nie jest zakazany więc chyba oki? Gdyby był gorźny dla zwierząt to Towarzysto Opieki nad Zwierzętami zrobiłoby wszystko żeby go zakazać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prade mowiac zaczelo mnie juz to lekko irytowac bo zamiast oczekiwanej odpowiedzi dostalam wyklad o humanitarnym traktowaniu zwierzat (co popieram absolutnie) i przechwalki pt.\"moj pies jest doskonale wychowany\". Rany boskie, moj tez jest doskonale wychowany, ale nie chodzi mi o przychodzenie na komende, czy zakaz merdania ogonem :) ale o jego bezpieczenstwo, zeby nie wybiegl na ta cholena trase szybkiego ruchu. Nie jestem w stanie pol dnia biegac z nim po lace, a dzieki tej obrozy on bedzie mogl bezpiecznie biegac, a ja moge robic swoje, np. umyc okna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość generalizacja
no kochana, kup se krowe albo zatrudnij pastucha- takiego na etacie. Jak mozna mieć takie pomysły!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×