Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość _juz mama_

pytanie o smarowanie

Polecane posty

Gość _juz mama_

znajoma powiedziala mi, ze mam smarowac codziennie mojej 10-dniowej coreczce cala glowe oliwka ze wzgledu na ciemiaczko. mala ma dosc bujne wlosy dlatego srednio mi to pasuje. czy faktycznie trzeba to robic codziennie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie! Co za pomysł? Każde dziecko ma ciemiączko i to nie jest choroba! Niektóre dzieci mają ciemieniuchę, to taka dysfunkcja gruczołów łojowych skóry głowy, niby można to smarować oliwką a potem wyczesywać ciemieniuchę, ale jako praktyk odradzam! U nas ciemieniucha po oliwce była jeszcze gorsza, a z przydługawych włosów nie chciała się wyczesywać. Ale zdrowemu dziecku to broń Boże oliwkę na włosy :( Po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja smarowałam właśnie na ciemieniuchę. Ale wydaje mi się też że po oliwce było gorzej. Najlepiej schodziła jak smarowałam główkę linomagiem (pewnie dlatego że to na wazelinie). Nie wiem czy na pewno trzeba codziennie oliwką - my nie smarujemy, tylko czasem parafiną. Ale na pewno mogę Ci doradzić, że jak będziesz kąpać maluszka, to główkę myj wodą PRZEGOTOWANĄ. Ja na początku myłam tą z wanienki i to był błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja na ciemienuche mylam mojemu malemu glowe szarym mydlemi zeszla bez zadnego wyczesywania i bez oliwek..... powiedziala mi o tym pediatra mojego syna ,zdziwilam sie ale zastosowalam i podzialalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×