Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ajriss

potówki u noworodka

Polecane posty

Gość ajriss

moja dwutygodniowa coreczka ma na ciele kilka potowek, w tym dwie na buzi. polozna nastraszyla mnie, ze one sie rozleja i nakazala smarowac spirytusem. jakos nie podoba mi sie ta metoda i wyobrazam sobie jak moje dziecko bedzie przy tym plakac. znacie moze jakis lagodniejsze, ale skuteczne sposoby pozbycia sie potowek???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak sie niestety likwiduje potowki... zrob tak: wez patyczek do uszu i zamocz go w spirytusie takim jak do pepka i przecieraj potowke tym patyczkiem tylko w miejscu potowki... to dziecka napewno bolec nie bedzie a jesli bedzie plakac to moze tylko dlatego ze spirytus jak paruje daje uczucie chlodu... ale mysle ze jak zrobisz to tylko punktowo to dziecko sie nawet nie zorientuje... a najlepszy sposob na potowki to nie przegrzewaj dziecka... mysle ze w domu jak jest to wystarczy mu o tej porze roku sam kaftanik i ewentualnie cienkie spiochy i nawet nie przykrywaj tylko na noc po kapieli jesli juz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesli chodzi
o potówki to tak sie ich pozbywa jak opiwałam przed mowiczyni . Nie przegrzewaj dziecka tez sie zgodze ze wystarczy kaftanik i cienkie spiochy a jak jest gorąco to nawet kaftanik i same skarpetki .A jak spi to dopiero przykryj jakims lekkim kocykiem . Mam 2 miesieczna coreczke i ani razu nie miala zednych potowek .napisz jak ubierasz dzidzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zeby sprawdzic czy dziecko nie
jest przegrzane to sprawdzaj kark jesli jest spocony to znaczy ze dziecko jest za grubo ubrane . A zeby sprawdzic czy dziecku nie jest zimo to pamietaj nozki i kark nie moga byc zime w przeciwienistwie do raczek - raczki mogą byc chlodne . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajriss
dziecko bylo przegrzane juz w szpitalu, gdyz urodzila sie troche przed czasem. byla zimna, wiec opatulili ja w szpitalu w 5 warstw i nagrzewali. wrocilam do domu, zaczelam ubierac ja lzej. przyszla pielegniarka na wizyte patronazowa i nakazala mi ubierac dziecko cieplo, gdyz mala nie ma wyksztalconej tkanki tluszcowej i bedzie marznac (waga urodzeniowa to 2450). wczoraj bylam u poloznej, ktora powiedziala, ze mimo potowek ubierac dziecko cieplo, gdyz jest malutka i ma mala mase. no i co tu robic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania767
wiem ze jak dzieci sa o niskiej masie urodzeniowej nalezy ubierac cieplej .Ale sproboj ją ubrac tylko w kaftanik i cienkie spiochy i sprawdz za jakies poł godzinki czy ma ciepłe stopki i kark ( rączki mogą byc chlodne ) jesli tak to mozesz ja ubierac w ten sposob .jednak jesli stopki i kark beda chlode to ubierz cieplej np. buzeczke i spioszki i okryj kocykiem . ale tak na prawde musisz sama to sprawdzic i ni wierz do konca połoznej bo kazde dziecko jest inne .tak jak Ci napisałam sprawdz nozki i stopki i napisz jakie one są ciepłe czy zimne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×