Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Katarzyna_L

ile czasu podpiekacie samo ciasto na pizzę?

Polecane posty

Gość Katarzyna_L

zanim położycie pieczarki, ser paprykę itd... mam przepis zeby piec pizzę 30 min na 190-200 st. zawsze tak robię, czasmai wychodzi z lekka niedopieczona pośrodku, kiedy indziej jest ok a jak trzymam dłżej w piekarniku, to się brzegi i ser przypalają. więc myśle, ze wcześniejsze podpieczenia samego spodu byłoby dobrym rozwiążaniem. czy opcja że najpierw podpiekę spód 10 min, a potem całość piekę 20 minut, byłaby ok? ciasto robie pulchne "chlebowe. z góry dzięki i idę wyrobić ciasto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna_L
wybaczcie błędy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna_L
nikt nie podpieka...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssssssssssssssssss
możesz podac mi przepis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja robię na cienkim spodzie - robię ciasto, wałkuję i na blache, potem sos i dodatki. Nie podpiekam ciasta bo i po co? Wszystko piekę około 12 minut i już. Mniam;)🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna_L
dzięki... ja nie lubię na cienkim spodzie, to dla mnie nie pizza ;) to zaryzykuję sama - i napiszę sssssssss- proszę bardzo: 2 szklanki mąki, 3 dkg drożdży, prawie pełna szklanka ciepłej wody, szczypta soli i pieprzu, 3-4 łyżki oliwy (lub roztopionego masła). drożdże rozprowadzam w wodzie, wszystkie składniki mieszam w misce, wyrabiam, odstawiam do wyrośnięcia w ciepłe miejsce na 30 minut. blache smaruję oliwą, rozkładam ciasto, daję wszystko na co akurat mamy ochotę - dziś akurat standard czyli pieczarki (dużo!), trochę pieczonej piersi kurczaka (zostało z wczorajszego obiadu), papryka zielona i czerwona, cebula, ser .... aha na spód oczywiście sos pomidorowo-pieczarkowy własnej roboty, dużo ziół w sosie - majeranek,bazylia,oregano... smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie podpiekam -ale ja też lubię na cienkim, dla mnie na grubym to nie pizza, tylko drożdżówka na słono :) (zresztą takie drożdżówki też robię, tylko że małe) Z tym że ja wkładam do piekarnika rozgrzanego do 220. Może spróbuj położyć ją niżej? Albo włączyć tylko dolną grzałkę? Wtedy nie przypali się góra mimo dłuższego trzymania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna_L
zrobiłam tak: spód podpiekłam na 190 st. 12 minut, potem szybko dodatki - wszystko już było gotowe i czekało - i piekłam jeszcze 18 minut, w wyłączonym piekarniku potrzymałam jeszcze 5 minut. wyszło P Y C H A :) :D :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podpiekanie bez sensu
ja też robię na grubym ciescie - wychodzi świetne i nic nie podpiekam, to nie jest kruche ciasto, żeby podpiekać :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna_L
dla mnie nie jest to bez sensu, bo jak pisałąm - bez podpiekania czasem ciasto pośrodku miałam niedopieczone, a jak piekłam długo to isę ser spalał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pan wiertarka
Mi ze "dwa razy" się udało dobre ciasto. Jak dobrze jest wyrobione to jest puszyste i bez zakalców. Całośc pieczona 12 min w temperaturze 200 stopni. Sos trochę wodnisty zapewni odpowiednią "miękkość i mokrość" nadzienia pizzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pan wiertarka
ps wystarczy wpisać w google pizza pdf wyskoczy link pizza recepies pdf czy pizzeria recepies pdf. Są tam dobre przepisy na różne ciasta np NY style dough.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja uwazam ze ze ze
ja tez nie podpiekam, bo pizza to musi byc pizza a nie drozdzowka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katarzyna_L
no cóż, a my właśni lubimy takie puszyste grube ciasto. cienkie to po prostu kupujemy, jak mamy ochotę na taką odmianę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robię pizzę na drożdżowym cieście i też nie podpiekam. Wykładam ciasto, sos, dodatki i ser i do piekarnika. Piekę ok. 30 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×