Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość do kobitek które się znają

Możecie mi polecić jakiegoś pięknego kwiatka do powieszenia na ścianie?

Polecane posty

Gość do kobitek które się znają

Marzy mi się zwisająca girlanda,najlepiej kwitnąca.Myślałam nawet,żeby zasiać w doniczce jakieś egzotyczne pnącze ogrodowe które szybko się rozrośnie,ale nie wiem czy to zda egzamin.Poradźcie,bo dopiero zaczynam moją przygodę z uprawą kwiatów,a ściany mam gołe :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwitnące pnącza to raczej te tarasowe i latem - tutaj moim faworytem jest dipladenia (inaczej mandevilla lub sundaville). Ma dość duże, dzwonkowate kwiaty w kolorach białym, różowym lub czerwonym i błyszczące, owalne liście. Niestety, w zimie należy ją przechować w jasnym i raczej chłodnym pomieszczeniu, a i tak lubi gubić liście. Do domu nasuwa mi się tylko woskownica, inaczej h o j a. Ma ciemnozielone, lekko nakrapiane liście, jeżeli pędy upina się do góry (np. po kratce albo linkach) to zakwita mocno pachnącymi, białymi kwiatami. Łatwiej jest, jak nie upierasz się przy kwiatach. Wtedy jest duży wybór bluszczy (np. o pstrych liściach) i cissussów, scindapsusy (epipremnum), fikus pnący, fikus pumila (o drobniutkich listkach, lubi ciepło i wilgotno) i pewnie jeszcze wiele innych, tylko teraz nie pamiętam :D Może coś z tego wybierzesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kobitek które się znają
Wolałabym jednak coś kwitnącego,taki kawałek lata w domu :) Gdyby mi nie zależało na kwiatach to wzięłabym od mamy,ona ma sporą kolekcję bluszczy.Chyba zdecyduję się na tą woskownicę,nie wiem tylko czy lepiej samemu ją wyhodować z nasionka,czy kupić gotową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H o j a chyba faktycznie jest najpopularniejszym kwitnącym pnączem. Z tym że oczywiście kwitnienie to trwa max miesiąc, jak jest już duża - poza tym okresem to wygląda jak bluszcz. Jest też dość kapryśna jeśli chodzi o kwitnienie - ale warto ją do tego przekonać ;) Jaka to ściana? Południowa, zachodnia? Nie za daleko do okna? Nic o tym nie piszesz, a w sumie chyba lepiej już mieć zdrowego bluszcza niż wyciągniętą i zmarniałą jakąś bardziej światłolubną roślinę, która będzie raczej szpecić niż zdobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kobitek które się znają
Ściana wschodnia,na niej jest okno,kwiat wisiałby obok,gdzie nie dociera słońce.Obejrzałam sobie tą hoję i nie jest brzydka,ale taka zwyczajna,a ja wolałabym coś bardziej oryginalnego.Dałoby radę?Może faktycznie spróbować z jakimś pnączem ogrodowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kobitek które się znają
O kurcze,ortograf ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli na ścianę w ogóle nie dociera słońce - to nic Ci tam nie zakwitnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kobitek które się znają
O kurcze,to uż nie wiem co zrobić.Akurat tak niedobrze wypada,że tam jest puste miejsce,a tam gdzie dociera słońce-nie ma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo zdecydujesz sie na inną dekorację, albo na roślinę niekwitnącą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kobitek które się znają
No dobrze,a która niekwitnąca szybko się rozrasta?Zależy mi na tym,zeby zwisała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paprocie szybko rosną, jak mogą, to zwisaja ładnie scindapsus, ale nie pstry, tylko jednokolorowy cissus rombolistny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paprocie zdrowe i piękne
paprocie tworzą przyjazną atmosferę i jonizację dla człowieka scindapsusy ładne, ale niezdrowe i słychać głosy, że przebywanie w ich otoczeniu sprzyja rozwojowi raka :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paprocie zdrowe i piękne
H o j a wytwarza kwiaty, które mają niezwykle intensywny zapach , dla wielu trudny do zniesienia, duszący i często uczulający ale piekna jest i wytrzymała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale hoja nei zakwitnie w zupełnym cieniu, bez obawy a co do \"rakowatości\" niekórych roślin... jakoś nie chce mi sie w to wierzyć już bardziej rakowate są meble z lakierem i klejem, wykładziny i farby na ścianach, żarcie z konserwantami i barwnikami, a nie rośliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kobitek które się znają
To znaczy ogólnie ten pokój jest bardzo jasny,tylko tam gdzie zamierzam powiesić kwiatka słońce nie dociera bezpośrednio.To może jednak coś by zakwitło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie sądzę, żeby zakwitło cokolwiek, jeśli nie ma słońca, chociaż przez godzinkę pozostają kwiatki plastikowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cabatstranin1980pqnzk
Ściana wschodnia,na niej jest okno,kwiat wisiałby obok,gdzie nie dociera słońce.Obejrzałam sobie tą ch*ję i nie jest brzydka,ale taka zwyczajna,a ja wolałabym coś bardziej oryginalnego.Dałoby radę?Może faktycznie spróbować z jakimś pnączem ogrodowym? Jasne http://k2s.net/drqb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pawcamostdex1976bcbky
ale ch*ja nei zakwitnie w zupełnym cieniu, bez obawy a co do \"rakowatości\" niekórych roślin... jakoś nie chce mi sie w to wierzyć już bardziej rakowate są meble z lakierem i klejem, wykładziny i farby na ścianach, żarcie z konserwantami i barwnikami, a nie rośliny co nas nie zabije, to nas wzmocni cierpię na uporczywą alergię na głupotę gg 1796500 Jasne http://rz.tl/p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość townwesttigu1987cikah
Marzy mi się zwisająca girlanda,najlepiej kwitnąca.Myślałam nawet,żeby zasiać w doniczce jakieś egzotyczne pnącze ogrodowe które szybko się rozrośnie,ale nie wiem czy to zda egzamin.Poradźcie,bo dopiero zaczynam moją przygodę z uprawą kwiatów,a ściany mam gołe Jasne http://517.at/go/bQpr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×