Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Monia89

Wysypka! Pomozcie! 7 miesieczne dziecko

Polecane posty

Gość Monia89

Witam! Mam okropny problem, moja 7 miesieczna coreczka dwa dni temu dostala wysypki na twarzy, za uszami i na szyi, oczy ma jak bz caz czas plakala, podkrzone i sine! na chwile to znika, pozniej znowu sie pojawia. na drugi dzien mila juz na tulowiu, tylko na nuzkach nie. Pojechalam z nia na pogotowie, pani mi wypisala syrop od uczulenia, ale jak narazie nie ma poprawz, powiedziala ze to moze bzc skaza bialkowa. ale mi to nie wzglada na skaze bialkowa! Boje sie ze to cos powazniejszego, boje sie bardzo o nia. jak myslicie co to moze byc_ A te krostki sa drobniutkie, a nie raz wzgladaja jak plamki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maly ksiaze...
a u innego lekarza nie bylas skonsultowac ...........bo my tak na cafe to bez tytulow doktoranckich jestesmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia89
Witam! Mam okropny problem, moja 7 miesieczna coreczka dwa dni temu dostala wysypki na twarzy, za uszami i na szyi, oczy ma jak by caly czas plakala, pod krazone i sine! na chwile to znika, pozniej znowu sie pojawia, na drugi dzien miala juz na tulowiu, tylko na nuzkach nie. Pojechalam z nia na pogotowie, pani mi wypisala syrop od uczulenia, ale jak narazie nie ma poprawy, powiedziala ze to moze byc skaza bialkowa. ale mi to nie wyglada na skaze bialkowa! Boje sie ze to cos powazniejszego, boje sie bardzo o nia, jak myslicie co to moze byc_ A te krostki sa drobniutkie, a nie raz wygladaja jak plamki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iu0pop p
idz prywatnie ,co za lekarz bez badan daje lekarstwa ,balwan jeden. pilnuj jej w nocy ,zmierz goraczke ;))a rano do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia89
pojade w poniedzialek do rodzinnego bo juz jutro sie nigdzie nie dostane, martwie sie o nia okropnie, czytalam ze sa tez takie objawy odry, ale wystepuje jeszcze goraczka, kaszel, i bol gardla, a ona tego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iu0pop p
pilnuj temperatury ;)) to najwazniejsze;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maly ksiaze...
moja lekarka przyjmuje nawet w niedziele ,wiec zadzwon do swojego ze chcesz przyjechac prywatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dziecko tak "dziwnie" wygląda, to może warto byłoby prywatnie lekarza na wizytę domową wezwać? Te sine podkrążone oczy to mi się nie podobają, choć lekarzem nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia89
teraz bylam u niej temperatury nie ma, dzieki Bogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monia89
a moze wiecie jak sa objawz skazy bialkowej, acha i dzisiaj mila lekka biegunke, ale mysle ze to moze po tym leku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kazzara
U mojego synka skaza białkowa wyglądała dokładnie tak jak opisujesz. Krostki bieleją jak temperatura jest niższa a zaogniają jak wyższa np kiedy mały ssie. W okolicach oczu i za uszkami szczegolnie. Jest krosteczka a wokół niej zaczerwienienie.Te zaczerwienienia wokół oczu to takie czerwone placki? Tylko, że u nas skaza ujawnila się o wiele wcześniej bo w 5 tygodniu życia. Generalnie tak wygląda alergia pokarmowa, nie musi być na mleko uczulać może coś zupełnie innnego. Może ostatnio dawałaś coś nowego do menu? Ale do innego lekarza na pewno nie zaszkodzi. Aha co do kupek to też były brzydkie, rzadkie i ze śluzem czasem. Mleko odstawiłam całkowicie i poprawa jest ogromna. Czasem go wysypie jak np zjem kupowaną wędlinę (jakies świństwa muszą tam dodawać).Biegałam po lekarzach jak szalona też prywatnie i w sumie to wszyscy mówili to samo. Odatwić wszelkie alergeny i obserwować do kąpieli emolienty itp a na testy alergiczne jest za wcześnie bo nie będą wiarygodne. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lekarz ! poza tym na 90 % skaza ! a poza tym syropkiem nie kazała ci odstawić tego mleka które podajesz i przesć na np bebilon peptti?? odstaw wszytskie produkty z jajkiem imlekiem krowim, cielęcinke makarony itd wszytsko ! i koniecznie do lekarza. na wysypkę dostaniesz jakąś maść - i na pewno zupełnie inną diete bedzie miał maluszek . i spokojnie. a koniecznie kąmpiel dziecka w chłodniejszej wodzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdecydowanie alergia pokarmowa. Moja tez tak ma. Czy napewno skaza bialkowa to nie powiem, bo moja ma skaze, ale jest na diecie (nutramigen, zero mleka, jaj itp), a taka wysypka sie u niej pojawia i dlugo utrzymuje. Wykluczyc nie mozna glutenu i owocow. Ale zacznij od mleka - tzn. zmien na bebilon pepti lub nutramigen jesli dziecko jest na sztucznym. I tak jak napisaly dziewczyny zero produktow pochodzenia mlecznego i jajek. Wysypka nie zniknie tak od razu. Moze trzeba poczekac 2-3 tygodnie i jesli jest bardzo zaostrzona to smarowac mascia sterydowa. Syrop przeciwalergiczny tez powinien pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×