Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość juh

kolba kukurydzy-jak dlugo gotowac

Polecane posty

Gość veronna
Aż będzie miękka - jakies pół godziny. Podobno nie wolno solić wody, bo wtedy twardnieje i możesz gotować do końca świata i nie zmięknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja solę wodę i gotuję 30-40 minut i zawsze jest mięciutka :) potem posmarować masełkiem i mniami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość veronna
Jak byłam mała to jadłam po prostu surową, też mi smakowało :P Obecnie wolę taka gotowaną pół godziny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WSZYSTKIE warzywa, łącznie ziemniakami gotuje się we wrzątku. Wtedy tracą mniej wartosci odzywczych i szybciej się gotuja. To dla tych co gotują tradycyjnie w wodzie. Na parze jeszcze lepiej i szybciej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość indii
ja na wrzatku gotuje okolo 10 minut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wy chyba czekacie te pół godziny az sie jakis wielki gar wody zagotuje z ta kukurydzą + plus czas na dogotowanie sie kukurydzy. Ja wrzucam na juz zagotowana wode i dopiero wtedy licze 5 minut. Albo na parze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ile jeszcze postów o tym napiszesz? :o a gotuj sobie jak chcesz... mnie mój sposób odpowiada i taką kukurydzę najbardziej lubię ciao

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie przegotowane warzywa są wyprute ze wszystkich wartosci, które wlazły z nich do wody a potem są pięknie wlewane w kanał :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmień płyte wrocławianka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pinczerek
ja właśnie gotuję 2 godziny ale dalej jest twarda więc napewno nie żadne 15 min. surową kukurydzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×