Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mt301

umowa zlecenie!

Polecane posty

Gość mt301

Mam pytanko w sprawie umowy zlecenia, ponieważ byłam zatrudniona na podstawie własnie takiej umowy tele ze na czas nieokreslony czy taka umowa w ogóle "istnieje" jesli chodzi o prawo! Jaki jest wymiar czasu pracy tygodniowy na podstawie takiej umowy????? Ja pracowałam ponad 50 h w tyg czy umowa zlecenia nie określa ram czasu pracy!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
umowa zlecenia nei określa ramowych godz pracy. Nie ma tu zastosowania przepisów kodeksu Prawa pracy , bowiem umowa zlecenia podlega pod kodeks cywilny. umowa zlecenia to inaczej umowa między zelceniobiorcą a zleceniodawcą na wykonanie okreslonej pracy , czasem w okreslonym terminie. często pracodawcy podpisują umowe zlecenie, bowiem to najprostsza i najmniej kosztowna umowa. Nie mozliwe chyba jest podpisanie umowy zlecenia na czas nieokreslony. Bo jak mówią przepisy jest to umowa na czas wykonania danje pracy , zadania . Za Czynnosc , która wykonuje sie nieprzerwanie nalezy sie umowa o pracę. Radzę czytac co sie podpisuje celem uniknięcia własnie takich sytuacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba ze umowa ma wszystkie cechy umowy o prace (podporzadkowanie, dobrowolnosc, odplatnosc, osobiste wykonywanie pracy i skooperowanie) to nawet jezeli jest nazywana umową-zleceniem to w sądzie pracy na podstawie art 22 paragraf 1 punkt 1 kodeksu pracy zostanie wydane orzeczenie, ze to umowa o prace i pracownik ma podlegac przepisom kodeksu pracy a nnie kodeku cywilnego, co jest korzystniejszym rozwiazaniem. wtedy okreslenie \"umowa na czas nieokreslony ma sens\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o sadowe ustalenie, ze zawarta umowa to umowa o prace, to nalezy wniesc pozew do sadu o ustalenie istnienia stosunku pracy na podstawie art. 189 kodeksu postepowania cywilnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×