Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mikrofonnn

szukam kogos kto zna troche jezyk rosyjski ?? moze ktos studiuje ?? proszee

Polecane posty

Gość ralalarararala
to ja tylko pod drugim nickiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość .s.s.hhhhhhhh
jaa z ruskiego mialam 5 w liceum i tez wszyscy sie u mnie wczseniej uczyli go z klasy w podstawowce a ja nie... ale chcialam sie nauczyc i sie nauczylam :P fakt teraz juz niewiele pamietam, bo na studiach sie nie ucze a wiadomo bez powtarzania regularnego to lipton :o taa a to jest z ksiazki Nowyje wstrjeci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czego pragniesz sierotko
Iz putiewoditielia Fiedia uznal, czto Bajkal eto odno iz krupniejszich ozior w mirie i camoje krupnoe bodohranilisczie na ziemlie, a tom czto w niewo wpadajet swysze 330 riek raznoj wielicziny, a wytiekaet tol'ko odna, Angara. Każduju zimu oziero zamierzaet, na niom obrazujetsia liod tolsczinoj do odnowo metra. Luczszeje bremia dlia otdycha na Bajkalie c janwaria do marta, a także jul', awgust i naczalo sientiabria. W ewo wodah obitajut ryba omul' i bajkalskaja nierp', a bokrug oziera żiwut tigry, mjedwedi, sibirskije oljeni i gornostai. Korennyh żitelej pribajkalja zowut burjatami. W dawnee briemiena oni wieli kocziewoj obraz żizni, a tjeper' osjeli w gorodach i sjolach. Goworjat oni po- russki i ispowjedyjut dwie religii: buddizm i szamanizm. Starczy. Nota bene, w tekście nie ma nic o znaczeniu Bajkału dla naszej planety. Są jedynie dane dotyczące ewolucji jeziora. Albo przepuściłaś jakiś fragment, albo autor tekstu dał plamę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikforonnn
okej straczy, juz olewka z tym znaczeniem, dziekuje slicznie :*:*:*:*:*:*:*:*::*:*:*:*, bardzo bardzo bardzo!! ciekwa jestem teraz tylko jak ja to przepisze :p ale wielkie dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikforonnn
a jeszcze zapytam cie co znaczy ta kreseczka nad literkami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czego pragniesz sierotko
tfu :O powinno być "samoje krupnoje wodohranilisczie", "luczszeje wriemia z janwaria", "wokrug" i "wriemiena". Popraw sobie w tekście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikforonnn
okej nie ma problemu, jakos musze dac rade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czego pragniesz sierotko
kreseczka między literami lub na koncu słowa oznacza znak miękki (podobny do naszego "b").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czego pragniesz sierotko
:D "s janwaria". Nie ma to jak zapis fonetyczny. Powinnam wreszcie zainstalować tę cyrylicę. Znajdź jakiegoś korepetytora, dziewczyno, bo będzie cienko. Dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikforonnn
no znajde znajde, dzieki sliczne :):):) dobranoc 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×