Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze ktos odpowie

Dziewczyny mam kilka pytan - chcialabym wiedziec czy moge w ciąży brac CAPIVIT .

Polecane posty

Gość moze ktos odpowie

Czesc, jestem w 5 mc ciąży to moja druga ciąża. 1 przeszłam bez szwanku. Wszystko bylo ok nie mialam zadnych bóli, nudności itd. Ogolnie bylo super a teraz, ahhhh szkoda gadac. Wiecznie zmęczona wszystko mnie boli a z fotela podnosze sie 10 minut i nie dlatego ze jestem gruba a dlatego ze tak bolą mnie plecy. Do tego mam anemie (biore tabl. witam i folik) wypadają mi włosy mam strasznie wysuszoną skore i krwawią mi dziąsła, robią mi sie tez syfki na twarzy :( No i mam pytanie czy moge w ciąży zazywac capivit hydrocontrol tak by sie dodatkowo nawadniac i czy moge brac tez wit c . Wit c potrzebna na dziąsła. ale nie wiem czy moge stosowac moj gin jest na urlopie i niestety wizyte mam dopiero za 3 tyg a chcialabym teraz wiedziec czy moge. Co do wynikow badan itd wszystkie wyszly ok tylko ta anemia jest. Poza tym cala ciąża przebiega wzorowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sghhghg
farmaceuty zapytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sghhghg
ulotke przeczytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sghhghg
POINFORMUJ LEKARZA: Gdy masz nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sghhghg
STOSOWANIE LEKU PODCZAS CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ Stosowanie Capivitu® A+E w ciąży i podczas karmienia piersią powinno odbywać się zgodnie z zaleceniami i pod kontrolą lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze ktos odpowie
dziekuje ale ja chce hydrocontrol a nie a+c . Pytalam w aptece ale byla jakas mloda dziewczyna chyba praktykantka i powiedziala ze nie wie czy mozna. a w innej nie sprawdzalam jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalarod
wpisałam w google capivit hydrocontrol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hydrocontrol tak samo jak a+c http://www.doz.pl/leki/p1396-Capivit_HydroControl POINFORMUJ LEKARZA: Gdy masz nadwrażliwość na jakikolwiek składnik preparatu. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. raczej nie możesz stosować żadnych takich środków -tylko witaminy dla ciężarnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kalarod
moim zdaniemnie ma przeciwwskazan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a poza tym w zestawach dla cieżarnych jest już wit. C więc miałabyś podwójne dawkowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze ktos odpowie
za malo jest tej wit c gdyby bylo jej odpowiednio duzo nie mialabym problemu z dziąsłami a problem jest z powodu wlasnie niedoboru wit c. Co do hydrocontrol to znalazlam ostatnio jakies forum na ktorym kobiety pisaly ze go stosuja w ciazy ale nie moge znalezc go znowu wiec napisalam tutaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to noe to samo czytajcie
Capivit HydroControl – zalecany do codziennego nawilżania każdego rodzaju skóry, wraz z kremem nawilżającym. Utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia wewnętrznych warstw skóry. Capivit Sun System – zalecany w czasie, gdy lekko opalony kolor skóry jest szczególnie istotny, gdy chcemy przygotować skórę na specjalne sytuacje w ciągu całego roku. Pomaga uzyskać pożądany, lekko opalony odcień skóry. Capivit A+E forte – zalecany w czasie, gdy potrzebujemy intensywnej regeneracji i wspomożenia organizmu witaminami A+E. Wzmacnia skórę, włosy i paznokcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zacznij jeść więcej naturalnej witaminy C. Wydaje mi się ze jest to zdrowsze niż faszerowanie się suplementami. Skoro organizmowi czegoś brakuje to moze tak to uzupełnij

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze ktos odpowie
asia chetnie zjadalabym w ilosciach hurtowych produkty zawierające najwiecej wit c ale niestety na sam widok papryki czy kiwi robi mi sie niedobrze dlatego pytam o tabletki. Cytrusy wbrew pozorom nie mają tej wit c tak duzo poza tym nie moglabym codziennie jesc pomaranczy czy cytryn :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze ktos odpowie
nie pale, nie pije ani alkoholu ani kawy. Na powietrzu jestem codziennie po kilka godz mam synka z ktorym spedzam mnostwo czasu w piasku, w parku itd. Staram sie jesc zdrowo, Nigdy wczesniej nie mialam problemow ze skorą czy włosami badz tez dziąsłami a teraz, nawet kremy nie pomagają , odzywki do wlosow tez rozne stosowalam i nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lub też przebywasz często w towarzystwie palących? witaminę C można brać oporowo, nie odkłada się w organizmie, ale jakby nie było najlepsza jest ta naturalna - nać pietruszki,kiwi, cz.porzeczka, żurawina. z dziąsłami biegnij jak najszybciej do stomatologa, może to zapalenie bądź początki paradontozy. mówi sie że jak kobieta brzydnie w ciąży - wypadanie włosów, syfki itp to bedzie dziewczynka, odbiera mamie urodę. moja córa też dała do wiwatu moim zębom i skórze. później wróci do normy, o ile to ciąża jest przyczyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobisz jak chcesz. Otrzymałaś informacje co do stosowania tych preparatów. A c do witaminy c to nie tylko cytrusy. :) Witamina C znajduje się w świeżych owocach i warzywach. Doskonałym jej źródłem są zarówno owoce cytrusowe (cytryny, pomarańcze, grejpfruty), kiwi, melony, ananasy, jak i rodzime czarne oraz czerwone porzeczki, truskawki, jagody czarnego bzu, maliny, jeżyny. Jest jej dużo w brukselce, kapuście, kalafiorze, rzepie, cebuli, szpinaku, brokułach, groszku zielonym, kalarepie, szparagach. Znajduje się też w jabłkach, ziarnach soi, ziemniakach, pomidorach, karczochach. Widzisz więc jest w czym wybierać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie polecam w ciąży capivitu, szczególnie jeśli bierzesz inne preparaty z witaminami. Capivit zawiera vit. A której nadmiar jest szkodliwy dla płodu. Lepiej popij sobie herbatkę z pokrzywy- mi pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak więc odwiedź kilku lekarzy, dalej stosuj najlepsze środki (kremy, witaminy, zdrowe odżywianie, spacery) i czekaj na cudowną, śliczna córeczkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yhhhy, tak, tak zioła też mogą być pomocne ale dobieraj je rozważnie. niektóre szkodzą na ciążę. pokrzywa raczej nie, ale bedziesz czesto biegać siusiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze ktos odpowie
bylam u dentysty i wlasnie mowila by zazywac wit c, bo oprocz krwawiących dziąseł mam tez kilka popękanych żylek ktorych nie mialam. Co do tego czy brac tabletki czy nie to tez wolalabym ich unikac ale jestem wrecz zrozpaczona stanem mojej skory. W 1 ciąży nie mialam takich problemów. Sprobuje tą pokrzywe i zmusze sie jakos do kiwi, moze tak na zmiane raz kiwi raz ananas itd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze ktos odpowie
do kibelka biegam co 5 minut to chyba czesciej sie nie da :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słuchaj, ja nie jestem lekarzem, ale skoro łykasz preparat witaminowy i folik, a jednocześnie masz taka anemię że wypadają włosy i krwawią dziąsła to chyba to nie jest normalne... Anemia w ciąży nie jest niczym niezwykłym, ale w takim stopniu jest moim zdaniem niepokojąca. Bardzo dużo wit. C mają czarne porzeczki, jeszcze więcej owoce dzikiej róży. Rewelacyjna jest natka pietruszki, ale gdzieś obiło mi sie o uszy że zawiera dużo szczawianów, więc nie jedz jej garściami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze ktos odpowie
biorę tez zelazo , wszystkie inne wyniki badan wyszly ok tylko morfologia niebardzo bo wlasnie anemia ale ogolnie jest ok. Sprobuje z tą pietruszką i owocami moze cos sie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boze krwawienie dziąseł
to normalna przypadłość ciążowa i ja borykałam się z nią od książkowego momentu tak samo syfki czy suchość skóry zawsze miałam gładką cerę, a w ciąży masakra:O (ale może być i tak, że ktoś kto miał nieładną cerę przed ciążą poprawia mu się cera w ciąży); tak samo z suchością - normalnie mam cerę mieszaną, a w ciąży zrobiła mi się sucha i to jest całkowicie NORMALNE w ciąży i na to nie bierze się żadnych capivitów!!! skończy się ciąża, to wszystko wróci do normy jedynie powinnaś zająć się anemią a wszelkie leki należy przed zażyciem zawsze konsultować z lekarzem i wątpię by można było w ciąży łykać capivit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na pewno to nie jest NORMALNE
Do Pani co uwaza ze wszystko ok - nie moja droga nie jest ok, nie zdajesz sobie sprawy z tego jakie kosekwencje moze niesc za sobą krwawienie dziąseł bądz sucha calkowicie szorstka skora ktorej stan utrzymuje sie ok 7 mc. Przez takie dziąsła mozna nabawiac sie niezlego zapalenia bądz nawet zakazenie - nalezy to leczyc a nie bagatelizowac. Co do skory przy suchej skorze chocby ryzyko pojawienia sie rozstepow jest wieksze o 80% niz na skorze nawilzonej elastycznej. I kremy nie pomogą, ale niechodzi tylko o rozstepy bo po takim maratonie 9 mc skora natychmiastowo postarza sie o nawet 5 lat, przez co nie jest juz taka jaka byla. Takich objawow nie mozna lekcewazyc chyba ze chce sie wyglądac za rok o 10 lat starzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość boze krwawienie dziąseł
weź może do ręki jakąkolwiek książkę na temat ciąży, a potem się wypowiadaj:O nie mam ani jednego rozstępu, a przytyłam sporo bo prawie 20 kg, widocznie mam bardzo elastyczną skórę, a poza tym normalnie dbałam o skórę ciała jak i twarzy urodziłam miesiąc temu i jakoś wszystko o czym tutaj piszesz nie ma miejsca w moim przypadku, nie wyglądam ani na 5 ani na 10 lat starszą, zapewniam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na pewno to nie jest NORMALNE
boże - dobrze moze ty tak nie wyglądasz może teraz jeszcze tak nie wyglądasz ale niestety nie kazdy organizm tak reaguje. Zapewniam cie ze to nie jest normalne, zwlaszcza ze autorka juz jedną ciąze ma za sobą i nie miala takich objawow. A z ksiąkami to wiesz roznie bywa, przeciez nie da sie opisac kazdego przypadku wiec piszą ogolnikowo. Nawet gdyby to bylo w miare normnalne to ok ale nie powinno to tak wyglądac. Moze owszem pogorszyc sie stan skory ale nie az tak diametralnie o dziąslach juz nie wspomne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×