Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Czy któraś może była w takiej

umowa na zastępstwo a ciąża!?

Polecane posty

Gość Czy któraś może była w takiej

Czy któraś może była w takiej sytuacji? Pracuję na umowę w zastępstwie już rok, nie mam daty zakończenia tej umowy. Wiem, że osoba którą zastępuję nie wróci na 100% do pracy bo się wyprowadziła i jest na wychowawczym, będzie szukać pracy w nowym miejscu zamieszkania. Jeżeli ona oficjalnie się zwolni to ja dostanę automatycznie normalną umowę. Aktualnie planuję ciążę i zastanawiam się czy będę miała zasiłek macierzyński po porodzie. Dużo czytałam w necie ale są opisane same przypadki, kiedy to osoba zastępowana wraca do pracy przed porodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zasiłek macierzyński bedzie Ci przyslugiwal, jesli w sumie bedziesz pracowala minimum 365 dni i bedziesz zarabiala minimalne wynagrodzenie. A swoja droga to dziwne, ze nie masz daty zaqkonczenia tej umowy, gdyz umowa na zastepstwo jest traktowana jak umowa na czas okreslony i powinna wskazywac date jej zakonczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jednak w przypadku umowy na zastepstwo nie bedzie Ci przyslugiwalo przedluzenie umowy do dnia porodu. A Tobie przysluguje 3 dniowe wypowiedzenie tej umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Ponieważ w przypadku umowy o pracę na czas zastępstwa nie przysługuje prawo przedłużenia umowy o pracę, nie będzie również miał zastosowania przepis o możliwości udzielenia zasiłku po ustaniu ubezpieczenia społecznego (po wygaśnięciu umowy o pracę). Jedyną ewentualnością, kiedy mógłby Pani przysługiwać zasiłek macierzyński byłaby sytuacja, gdy ubezpieczenie to ustało w okresie ciąży wskutek ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy lub z naruszeniem przepisów prawa, stwierdzonym prawomocnym orzeczeniem sądu. \" ciąża w czasie umowy o prace na zastepstwo to najgorsze co Ci sie moglo trafic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyno znad morza, masz racje, ale bzdury napisalam:P Za duzo nauki:D pokrecilam z zasilkiem dla bezrobotnych, przepraszam za wprowadzenie w blad:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale z drugiej strony dlaczego od razu zakladac, ze pracodawca jak sie dowie o ciazy to ja zwolni???? przeciez na pewno sa jeszcze pracodawcy, ktorzy postepuja w miare normalnie, czego i autorce zycze🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×