Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Davelight

Im a Barbie Girl - zapraszam takie dziewczyny do dyskusji!

Polecane posty

Azaliż prawda może nie być jednoznaczna i oczywista, jeśli się nie zna faktów po prostu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W każdej chwili może się okazać że właścicielem klatki(perturbacje prawne sami se to wyobraźcie :P) jest ktoś zupełnie inny, np nabycie klatki od pasera. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlatego też z pewnością możemy wypowiadać się tylko o rzeczach, których jesteśmy pewni, bo znamy rzeczywiste fakty. Z tym paserem to już przesada... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlaczego nie można "mieć"? Kot nie myśli. Jeśli ja go kupiłam, ja go karmię, dbam o niego i decyduję np. czy pozwlić mu wyjść czy nie, to jestem jego właścicielką. On jest moją własnością. Mam go :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a kot ma na imie Barbie:classic_cool: co tak biednego kota wplataliscie do tego?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kota można mieć, tzn. być jego prawnym opiekunem, bo kot nie ma zdolności do czynnosci prawnych :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawżdy to nie my... taki przykład był na wikipedii, a stamtąd skopiowałam definicję :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za jaką aprobatą?! Jeśli mówię, że nie wyjdzie i nie otwieram mu drzwi, to NIE wyjdzie. Jego dezaprobata czy aprobata wisi mi zupełnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eee....yyyy.... chciałabym wtrącić, że zeszliśmy z głównego tematu :) tak w ogóle... Najlepiej by było, gdyby jakaś Barbie się tu wypowiedziała....hmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to wg tego rodzice są właścicielami dzieci. :D Bzdura. To że przyniosłaś garść piachu do domu, ba on nawet z twoją zgodą nigdzie nie pójdzie nie znaczy to że jest twój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niekoniecznie robię wszystko za jego (dez)aprobatą. Jest podmiotem praw i obowiązków, a skoro to ja mam zdolność do czynności prawnych, czyli toja decyduję o jego obowiązkach/prawach etc. On tu nie ma nic do miauczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie używaj tak często
'azaliż' w dodatku niepoprawnie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haha, i mam Cię! Tak myślałam, że dasz przykład z dziećmi ;) Ale to nie to samo, bo dziecko jest człowiekiem i już w momencie narodzin przysługuje mu szereg róznych praw, od praw człowieka począwszy. A co do grudki piachu, to, czy należy do mnie, zależy od tego, czy wykopałam ją na terenie do mnie należącym... Proste :P Ale faktycznie zeszliśmy nieco z tematu... ja już oddalam się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do grudki piachu, to, czy należy do mnie, zależy od tego, czy wykopałam ją na terenie do mnie należącym... Proste } Przykro mi, jeśli to będą bardzo zabytkowe monety(lub ruda złota) np. Należą do państwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azaliż śmiesz mi zarzucać, że używam tego słowa niepoprawnie?!?!?!?!?!?!?! Uuuuuuuuu.... pomarańczo, nadchodzi Twój kres :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak jest... dziecku już od momentu poczęcia przysługują różnorakie prawa, czyli ma zdolność prawną. Choćby prawo do testamentu- warunkiem jest by urodziło się żywe. Pełną zdolność do czynności prawnych osiąga w wieku 18 lat; wtedy to też może zacząć decydować o swojej sytuacji prawnej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość M A R I T K A
ja uwielbiam dyskoteki i inne imprezy, jestem blondynka, a w tej chwili mam rozowe paznokcie, rozowo-biala bluzke i rozowe kolczyki:D to nie znaczy ze jestem pusta i glupia...:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×