Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gabrysia_J

Kuchenka mikofalowa

Polecane posty

Gość Gabrysia_J

Witam. Mam pewną prośbę. Otóż szukam kuchenki mikrofalowej. Nie wiem tylko jaką wybrać. W sklepach jest ich tyle, że głowa mała. Widziałam ostatnio LG, miała jakiś piekarnik świetlny. Jak to się sprawdza w życiu codziennym? Będę wdzięczna za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikrofale szkodzą
kuchnie mikrofalowe szkodzą jedzenie w nich przetworzone ma negatywny wpływ na człowieka zastanów się dwa razy zanim zrobisz krzywdę swojej rodzinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikrofale szkodzą
wiem to po sobie - kiedys mi mikrofala na głowe spadla i od tego czasu mam tik nerwowy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dostaliśmy w prezencie ślubnym kuchenkę Samsung z funkcją \"gotowanie na parze\". Kuchenka świetnie sprawdza się do odmrażania jedzenia (zapiekanki, mięso) do robienia frytek praktycznie bez tłuszczu (choć są lekko \"gumowate\", ale może to tylko kwestia mojego niedoświadczenia), do odgrzewania gotowego jedzenia. Warzywa ugotowane na parze są pyszne, szkoda tylko, że pojemnik, który był załączony do kuchenki jest nieduży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikrofale szkodzą
a w ogóle od tej elektryfikacji to tylko wszy i koklusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzesiek_Z
wiesz co ja mam taką fajną kuchenkę właśnie z LG z piekarnikiem świetlnym. ma 3 grzałki więc 3 razy szybciej sie gotuje, dotykowy panel sterowania, 32 l pojemności. Świetna jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość można też
Ja kiedyś często używałam mikrofali... a teraz używam do podgrzewania mleka- np. do kawy, albo do zaczynu drożdżowego :P Czasem podgrzewam zupę, ale to raz na ruski rok :) Lepiej się spisuje mini piekarnik w którym można zrobić zapiekanki, zapiec kiełbaskę- nie ma potrzeby rozgrzewania dużego piekarnika na taką drobnicę a z mikrofali wychodzą niesmaczne. A wy do czego używacie mikrofali? Bo jak pisałam- moja to raczej służy jako kurzołap, a nie potrzebne urządzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja używam do podgrzewania mleka, obiadu, czegokolwiek co zdążyło wystygnąć, do rozmrażania mięsa, do robienia popcornu... to chyba tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tereska_Wawa
a ja bym poleciła solar cube z LG. Jedna z lepszych kuchenek jakie widziałam. Sama sobie niedługo zamierzam kupić. Ma kilka fajnych programów, np. gotowanie na parze, automatyczne gotowanie. Łatwo się ją czyści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majkel Dżekson
a Ty Tereska dostajesz kasę od LG za reklamę? :) Bo to już kolejny produkt LG który zachwalasz?:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia_J
a czy mozna w kuchence ugotowac tort?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mixer.
Ja też nie gotuję a jednak pomogłem mojej żonie wybrać kuchenkę. My kiedyś mieliśmy mastercooka ale niestety po 7 latach użytkowania po prostu się popsuła. Ale to dobrze, bo już nam się znudziła. Teraz mamy z LG. Taki model, jego pierwsze litery to MC, reszty nie pamiętam. Ale mniejsza o to. Jest tak łatwa w obsłudze, że nawet ja sobie potrafię odgrzać obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi kuchenka służy do podgrzewania - bo taka jest jej rola w założeniu odgrzewam: kocie żarcie z lodówki, kocie mleko z lodówki, obiady (zupa, drugie danie) , wystygniętą herbatę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Po co kotu zarcie podgrzewasz
:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i naprawdę nie zdajecie sobie
sprawy ze szkodliwości jedzenia, na które działaliście mikrofalami??? SZKODZICIE SWOIM DZIECIOM już mniejsza o kota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro już mowa o kuchenkach to zapytam jak podgrzewacie jedzenie typu zeimniaki plus coś tam? Bo mi normalnie takie okropne te ziemnaki wychodzą że oj :o wolę jeść zimne :p za to non stop jej sphagetti z mikrofali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lazania spaghetti i tego typu
Z mikrofali najbardziej mi smakuje.pieczywa nie odgrzewam bo niedobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jem tylko młode ziemniaki w kawałkach, a tak to gniotę z masełkiem i są dobre z mikrofali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o rzeszty
ten kto pisal, ze jedzenie z mikrofali jest szkodliwe dla organizmu to teraz niech napisze dlaczego. ja wiem tyle, ze, ze nie powinno sie stac naprzeciwko kuchenki, bo promieniowanie niekorzystnie wplywa na serce. zywnosc z mikrofali nie jest szkodliwa, ale traci swoje wartosci i stopien przyswajalnosci przez organizm. poza tym smak lepszy i chrupiacosc jest jak sie tradycyjnie podgrzeje na patelni albo w piekarniku. ale jak ktos ma taki styl zycia, ze rozne osoby sobie o roznej porze dnia odgrzewaja jakies pozostalosci, bo sa zajeci, to mikrofalowka sie sprawdza. im tansza tym lepiej, te drogie na naciaganie, ze niby tyle funkji, a potrzeba jest tylko funkcja wlacz, wylacz i na jaki czas. ale ludzie lubie technologiczne bajery, tylko potem narzekaja, ze im na chleb nie starcza :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mi się jeszcze przydaje funkcja rozmrażania i faktycznie - włacz, wyłacz, czas, dla mnie styka mam z ceramicznym grilem, myślałam, że będę sobie coś tam opiekać, żeby była skórka, ale trzeba długo czekać (ok. 10 minut) i cała kuchanka wtedy mocno sie nagrzewa, więc nie używam (oprócz pierwszego i ostatniego razu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysia_J
No ale chodzi o to, że jedzenie nie musi być szkodliwe. Bo własnie ta mikrofala z LG ma ten system gotowania parowego. Kurcze, chyba sobie kupię tą kuchenke, zdrowie jest przecież najważniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w tej niby-szkodliwości jedzenia z mikrofali chodzi o te mikrofale właśnie, a nie o cokolwiek innego czyli dla zwolenników tej teorii - albo mikrofale albo zdrowie znam ta teorię, wg niej najzdrowsze jest jedzenie gotowane na żywym ogniu, czyli też nie na gazie, tylko na ogniu z drewna (jak dla mnie, to jest to mocno naciągana, ortodoksyjna bardzo teoria nauralistyczna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fizyka i jeszcze raz fizyka
"ja wiem tyle, ze, ze nie powinno sie stac naprzeciwko kuchenki, bo promieniowanie niekorzystnie wplywa na serce" :-D :-D :-D a jak staniesz z boku kuchenki to już fale cię nie dosięgną?! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w założeniu kuchenka jest szczelnie zaizolowana i żadne fale z niej nie wylatują, ze się tak wyrażę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fizyka i jeszcze raz fizyka
Dobrze napisałaś "W ZAŁOŻENIU" A w praktyce większość kuchenek mikrofalowych jest nieszczelnych i niestety fale można "odczuć" nawet kilka pięter od źródła. Włączenie kuchenki u sąsiada powoduje zakłócenia radiowe u ciebie, które najłatwiej zauważyć pod warunkiem, że się wie na co zwracać uwagę. Najlepiej wiedzą o tym zajmujący się łącznością radiową. Poddając jedzenie działaniu mikrofal ingerujemy w najgłębszą strukrurę cząsteczek elementarnych pokarmu. W jaki sposób taki pokarm o zmienionej strukturze fizykochemicznej oddziałuje na człowieka, jakim chorobom sprzyja, dokładnie dowiemy się zapewne dopiero po wielu latach. Ludzie protestują przeciwko antenom na dachach (gdzie blaszany dach chroni nasz organizm), za to bez oporów karmią swoje pociechy jedzeniem z mikrofalówek i wkładają im do tornistrów telefony komórkowe, które podgrzewają o kilka stopni mózgi ich dzieci, oddziałują promieniowaniem na nerki i gonady dzieci. :-O O wszystkim będzie się trąbić, gdy te dzieci nie będą zdolne zrobić wam wnuków. Na razie liczy się tylko nabijanie portfeli producentom. 🖐️ Smacznego i zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość świetnie świetnie
mikrofale "poruszają" cząsteczkami jedzenia wtedy, gdy kuchenka jest włączona. Po wyłączeniu mikrofale nie są emitowane. Nie przesadzajcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×