Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lila 8181

śmietankowy krem do tortu...jak???

Polecane posty

właśnie jak się go robi?????? :( próbowałam dzisiaj i lipa...nie wyszło a syn ma jutro urodziny...obiecałam że zrobimy nasz własny tort. i nie chcę żadnych gotowych kremów. biszkopt kupowany bo nie mam gdzie upiec. jakby ktoś mial jakiś sprawdzony to proszę o pomoc 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chinka dzięki tylko ile tego śmietan fixu bo z zelatyną probowałam i wszystko sie rozpłynęło, nie wiem może za dużo jej dałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehehe dobry temat jadłeś kiedyś z gotowym kremem (takie jak proponuja na tej stronie) bo ja tak i to nie to samo co zrobiony ze śmietany kremowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weź połowę mniej wody niż na opakowaniu żelatyny, dobrze rozpuśc a gdy już będzie całkiem zimna ale nie ścięta dodaj do ubitej i posłodzonej śmietany A śmietan fixu daj całe opakowanie na jeden pojemnik kremówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość można też
ja robię ze śnieżką- tzn- ubijam śmietanę kremówkę i podczas ubijania dodaję śnieżkę, na każde 250 ml. śmietany saszetka śnieżki. Możesz też rozpuścić czekoladę, wystudzić i dodać do śmietany, albo mielone orzechy, albo wiórki kokosowe, owoce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehhehe o dobry temat...
ewentualnie proponuje z torebki,naprawde pyszny wychodzi z delecty nie wiem czy nazwa dobrze napisana dodaje sie tam mleko i malslo ale uwierz mi wychodzi pyszne ja zawsze taki robie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehhehe o dobry temat...
zobacz drugi link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z gotowcem zrobie jak nie wyjdzie jeszcze raz ze śmietany... ze śnieżką tez spróbuje dzięki wszystkim za rady 🖐️ teraz musi sie udać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na baaardzo słodko - Tort rafaello biszkopt duzy śmietana 30% lub 36% (w Carrefour kupowałam i w Tesco-tam chyba 34%) 2 opakowania 0,5 śmietanfix 2 torebki wiórki z migdałów wiórki kokosowe \"krówka\" (karmel w puszce) lub mleko gostynia słodzone 1 puszka Najpierw karmel. Jak jest typowa \"krówka\" (w Carrefourze moizna dostać na tym dziale co smietanki słodkie do kawy i mleczka zagęszczone) to własciwie nie ma roboty. Jak masz mleko zagęszczone SŁODZONE z gostynia to trzeba je otworzyć włożyć do garnka z wodą (tak zeby zakrywało do 3/4 wysokosci puszki i gotować ok. 2 - 3 godzin mieszając dość często bo sie gluty porobią. Mleko gestnieje a jak wystygnie potem to jest jak karmel. Z całej puiszki zostanie ci tego 80% więc jako dodatek mozesz kupić okrągłe wafle i zrobic takiego andruta(wafle przekładane tym karmelem). Biszkopt nasaczasz (zalezy jak dla dzieci to np. ponczem kawowym (kawa rozp. 1 łyzeczka, woda tak 1/3 szklanki) lub innym. Jak dla dorosłych to jakims alkoholem (np. rumem). Smietane miksujesz ze śmietanfixem (na opakowaniu jest jak to trzeba zrobić). Na biszkopt nakładasz bita śmietanę, posypujesz migdałami, polewasz krmelem (niedużo bo ich zemdli). Nakładasz kolejny placek biszkopta i znów śmietana i migdaly. Na ostatni placek nakładasz bitą śmietanę, posypujesz całość wiórkami kokosowymi, dekorujesz migdałami. Na mniej słodko - Tort z malinami Tak jak wyzej tylko zamiast migdałów, karmelu i wiórków kokosowych dajesz maliny. Smacznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to rafaello bedzie dla męża-wraca w niedzielę...ale bedzie zaskoczony ja i tort hehe dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko pamiętaj - tego karmelu nie dużo, tylko takie "niteczki" na torcie narysować bo to strasznie słodkie. Resztę możesz tak jak pisałam uzyć do andruta (takie wafle okrągłe mozna w wielu sklepach dostać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×