Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama Ania..

W jakim wieku dziecko powinno juz samo siedzieć

Polecane posty

Gość mamx
pracujący mamiszon chodziło mi o teorie ze dziecko karmione piersią lepiej sie rozwija niz to karmione butla...nie chawle sie ze moj dzieciak chodził w wieku 10 m-cy tylko szlak mnie trafia jak ktoś pisze że jak karmiałam butla a nie cycem to syn jest gorzej rozwinęty. co miałąm mu powilic paść z głodu ale butelki nie podac??? a dzieciaki rozwijaja sie własnym tempem i kazde dziecko jak jest gotowe to i usiadzie i bedzie chodziło w swoim czasie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do "Kretynko" Wiem co mówię ^^ Miałam o tym i na psychologii rozwojowej i na biomedyce. Nie napisałam, że siłą dziecko trzeba zmuszać kretynko! Raczkowanie jest bardzo ważne! Przede wszystkim świetnie rozwija mięśnie grzbietu, barki oraz ręce. Z badań wynika, że dzieci, które nie raczkowały w dorosłym życiu mają dużo więcej problemów z kręgosłupem, kolanami itp. Jeżeli nie zapoznałaś się z żadnym z tych badań to stul dziób i nie obrażaj jak ktoś dobrze radzi potwierdzając swoje słowa nauką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnest78
moje pierwsze dziecko usiadło samo jak miała 5miesięcy,zaczęła chodzić jak miała 10 miesięcy,a teraz mam córkę,która ma 7 miesięcy i nie potrafi sama siedzieć,co mam o tym myśleć???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bets, to co napisalas u moich dzieci wcale sie nie sprawdza. Tak jak wiekszosc tu napisala, kazde dziecko rozwija sie w swoim rytmie i nie mozna do niczego zmuszac. Akurat moje dzieci bardzo, ale to bardzo wczesnie i siedzialy i poszly i nie maja zadnych klopotow z kregoslupem, nie chodzilam na zadne gimnastyki korekcyjne. I niech mi nikt nie mowi, ze to wyjdzie pozniej, bo moje corki sa juz dorosle :P Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja miala pol roku jak siedziala sama teraz ma 8 mc i lazi przy meblach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem ze każde dziecko jest inne, i wiem że każde dziecko ma swoje tempo rozwoju.... jednak zaczyna mnie niepokoic to ze moja 7 miesięczna ponad córka nie siedzi jeszcze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martwi Cię ze 7 miesięczne dziecko-dziewczynka nie siedzi sama-no co Ty,piszesz ze dzieci mają swój czas na to i tempo,to czemu cie to martwi,ona ma dopiero 7 miesiecy a nie aż! moj usiadl jak miał 5,5 miesiąca,córa koleżanki jak miała 9 miesięcy,wtedy zaczeła też raczkować a chodziła już w wieku 12 miesięcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no bo ja (moze niepotrzebnie) porownuje ją do starszej córki, a starsza zdaje sie ze juz wowczas siedziala... a OIna..nawet nie garnie si.... no ale masz racje..przyjdzie i na nią czas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość __rodzice__
Pomoce naukowe do stymulacji dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym Produkty naszej firmy wspomagają wszechstronny rozwój dziecka, przygotowując do poznania i pojmowania wiedzy. Sprawią, że Wasze pociechy szybciej i pełniej rozwiną się poprzez zabawę. Wykonane są z najwyższej jakości miękkiej samoprzylepnej folii. Zestawy od 10 do 55 złotych . Zapraszam do zakupów http://allegro.pl/alfabet-duzy-literki-naklejki-polskie-litery-i1427276399.html http://allegro.pl/alfabet-litery-literki-naklejki-zestw-nr-1-i1427276444.html http://allegro.pl/cyferki-naklejki-zestaw-edukacyjny-i1427276592.html http://allegro.pl/cyferki-naklejki-zestaw-edukacyjny-nr2-i1427276606.html http://allegro.pl/literki-do-nauki-alfabetu-czytnia-zestw-3-i1427276428.html Nowość etykiety/naklejki na pudełka od 3,50zł za sztukę http://allegro.pl/etykiety-naklejki-na-pudelka-do-8-liter-i1414217263.html http://allegro.pl/etykiety-naklejki-na-pudelka-do-16-lier-i1414217531.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannafiz
Drogie Mamy:) Jestem z zawodu fizjoterapeutom i musze Wam powiedziec, że każde dziecko rozwija sie w swoim wlasnym tempie. Nie nalezy sie zamartiwac, jesli dziecko nie zacznie siadac jak ma ukonczone 6 miesiecy. Dziecko siada z pozycji czworaczej , nigdy inaczej. Moze probowac nawet do 9 miesiaca i to wszytsko miesci sie w granicach normy :) Najczesciej siedzi same siadaja miedzy 7 a 8 miesiacem . Pozdraiam zamartwione mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannafiz
Drogie Mamy:) Jestem z zawodu fizjoterapeutom i musze Wam powiedziec, że każde dziecko rozwija sie w swoim wlasnym tempie. Nie nalezy sie zamartiwac, jesli dziecko nie zacznie siadac jak ma ukonczone 6 miesiecy. Dziecko siada z pozycji czworaczej , nigdy inaczej. Moze probowac nawet do 9 miesiaca i to wszytsko miesci sie w granicach normy :) Najczesciej siedzi same siadaja miedzy 7 a 8 miesiacem . Pozdraiam zamartwione mamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama26
Ja mam dwie coreczki stsrsza ma 5lat a mlodsza ma 8 miesiecy .starsza miala 6miesiecy jak zaczla sama raczkowac a chodzic zaczla jak miala 12miesiecy i 6 dni.mlodcza corka ma 8 miesiecy i od niedawna zaczla sama siedziec i sie tym nie martwie bo predzej czy pozniej to i tak zacznie sama raczkowac widocznie to jeszcze nie ten czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia(troche zmartwiona)
CZYTAJĄC WSZYSTKIE POSTY ZACZYNAM SIE ZASTANAWIAC.....I MARTWIĆ ZARAZEM.MAJA CÓRCIA MA SKOŃCZONE 9 MIESIĘCY I WCALE SAMA NIE SIEDZI(I NIE MA ZNACZENIA CZY KARMIONA BUTLA CZY CYCEM-BO CZYTALAM TUTAJ ZE NA "CYCU"SZYBCIEJ SIE ROZWIJA)-BZDURA.CAŁY CZAS KARMIE JĄ PIERSIĄ-SZTUCZNEGO MLEKA NA OCZY ANI RAZU NIE WIDZIAŁA-I NIE SIEDZI,WCALE A WCALE.JAK JĄ SADZAM TO OD RAZU LECI DO PRZODU-CHYBA MUSIMY PÓJŚĆ DO NEUROLOGA BO MARTWIĘ SIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj siedzial jak mial skonczone 7 msc.. wczesniej sie przewracal jak oszalaly jednego dnia nie siedzial drugiego usiadl sam dzieci wszystko robia w swoim tempie nie wolno poganiac itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja córa usiadla po skonczeniu 9 miesiąca,potem zaczęła raczkować w ciągu tygodnia na co wczesniej nie dało rady jej namówić ;) teraz ma 14 miesięcy i jeszcze sama nie chodzi ale się nie martwię bo wiem że w końcu puści się kiedyś mojej reki :D i pediatra mówi że wsio jest ok,taka jej uroda ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannafiz
Dziecko moze próbowac samodzielnie chodzic nawet do 18 miesiaca i to miesci sie w granicach normy, Maluszek sam wie kiedy sie puscic mamusi paluszek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama ortopeda
Dziecko powinno usiąść między 7 a 9 m-cm, a chodzić do 19 m-ca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jcgfjgfcjcgcc
0,8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eweluniaa
drogie mamy sma martwie sie o mo0je malenstwo bo 6,5miesiaca a nadal sama nie siedzi.tym bardziej ze ja jak mialm 3,5miesiaca to juz siedzialam.jednak pani doktor powiedziala ze wszystko jest ok a ja jej wierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qalcapone
Moja córa zaczęła samodzielnie siedzieć gdy miała 5 miesięcy i parę dni. Moja krew !.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość małamiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
Moja siadła jak miała 8 miesięcy, z pozycji raczkującej. Cieszcie sie póki dzieci wam leżą, bo później się zacznie latanie i oczy dookoła głowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiec tak ja nie mam dziecka, ale mam brata, który ma 4 miesiące i 29 dni. Jest dzisiaj z moja mamą na spacerze i właśnie przed chwilą wysłała mi zdjęcie na, którym moj brat sam siedzi. Podpierając sie troche wozka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja w wieku 1 mca juz chodziła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dajcie tym swoim dzieciom i DZIECIOM SASIADEK, KUZYNEK, itd rozwijac sie indywidualnie, w swoim wlasnym tempie, a nie jeszcze kaleki psychiczne albo fizyczne z nich zrobicie. Te dzieci jeszcze nie dorosly, a juz pelno kompleksow sie nabawia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość frania26
Mój synek nauczył sie siedziec jak mial 6 miesiecy i 1 tydzien a 2 dni pózniej juz ślicznie siedzial . Siostra go usypiała w lużeczku a ja spszatalam w kuchni i mnie wola ze synek siedzi taka zadowalona a ja jej powiedziałam ze 2 dni wczeniej sie nauczył!!!! ale odrazu mowie ja go nie zmuszalam do siadania tylko sam chce po prostu jest silny !!! Bo jak bylismy na usg bioderek w 6 tyg to lekarz powiedzial że bioderka ma rozwiniete jak 3 miesieczne niemowle ale to prawdopodobnie rodzinne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja miała 5,5 mca jak już bardzo chciała siedzieć, ale jak miała 6 mcy i 1 tydzień to siedziała samodzielnie(ale nie ze podnosila się z pozycji lezacej do siadania tylko gdy ja ją posadzilam to siedziałam stabilnie ) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SylwiaPaweł
Moj synek 21 wrzesnia konczy 7 miesiecy i nawet nie siedzi ani nie raczkuje. Cos tam próbuje ale nie wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moja corcia jak miala 5 mies to jezdzila juz motorynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×