Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gosiavongosia

Wynajem mieszkania - na co uwazac?

Polecane posty

Gość gość
Jeżeli chcesz uniknąć pułapek związanych z wynajmem mieszkania to lepiej to zrobić przez agencję nieruchomości. Ja wiele razy natrafiłam na prywatnie wynajmyjących nieuczciwych włascicieli. Dlatego teraz szukam wspólnie z agencją http://www.a-b-s.pl/ maja interesującą ofertę i liczę na to, że szybko się coś znajdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli szukasz mieszkania za uczciwą cenę to dla mnie jednym z rosądnych wyborów jest wizyta w agencji nieruchomości. Mają najpewniejsze oferty i jest z czego wybierać. Swoje ostatnie mieszkanie znalazłam właśnie w taki sposób. Korzystając z agencji http://www.a-b-s.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno na okolicę. Kilka lat temu przeprowadziłem się do Gdańska i jeszcze wtedy nieświadomy zamieszkałem w dzielnicy Orunia Dolna - najbardziej niebezpieczna dzielnica Gdańska. Moja żona bała się wychodzić sama z domu, a o wypuszczaniu dzieci na osiedle nie było mowy. Musieliśmy zmienić tryb życia. Zawsze odprowadzałem żone z dziećmi do samochodu i wychodziłem po nich, gdy przyjeżdzali. Musiałem też zamontować wideodomofon. Na szczęście znalałem dobry wideodomofon firmy http://www.admsystem.pl, który posłużył nam kilka lat gdy tam mieszkaliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnolia2015
Witam, Nie demonizujmy, ale na pewno na kilka rzeczy trzeba zwrócić uwagę. Po pierwsze umowa- powinna być jak najbardziej precyzyjna i mieć także załącznik z wykazem przedmiotów znajdujących się w mieszkaniu oraz zdjęciami. Koniecznie trzeba też "wylegitymować" Wynajmującego i sprawdzić czy jest właścicielem mieszkania. Podobnie kwestia instalacji czy wody. Patent ze spłuczką bardzo dobry. Ja bym jeszcze sprawdziła czy nie ma piecyków do grzania wody albo pieca kaflowego czy ogrzewania gazowego. To się zdarza w starszych budynkach. Okolicę dobrze jest obejrzeć, żeby właśnie nie trafić tak jak osoba pisząca tutaj o Gdańsku. W Warszawie za niebezpieczną uchodziła zawsze Praga, ale teraz i na Kabatach zdarzają się napady. Generalnie dobrze jest mieszkań przy metrze, ale już na przykład blokowisk przy Słodowcu bym nie polecała, bo zdarzyło mi się tam "zgubić" kołpaki od zaparkowanego samochodu. Odnośnie agencji nieruchomości- w Warszawie bardzo wiele agencji chce pobierać prowizje w wysokości 100% pierwszego czynszu plus VAT, co daje 123%. Trzeba pamiętać, że prowizja jest zawsze negocjowalna. Trzeba też pamiętać, aby nie podpisywać z agencja tzw. umowy na wyłączność, ponieważ wtedy nie można już współpracować z żadną inną agencją. Oczywiście Agencji płaci się tylko i wyłącznie po znalezieniu przez nią mieszkania i podpisaniu umowy najmu. Jeżeli ktoś myśli, że agencja sprawdza najemcę i wynajmującego, to raczej się myli. Z moich doświadczeń wynika, że agencja bierze prowizję, pokaże mieszkanie i już jej nie ma. Tym bardziej, że agentami często zostają niedoświadczone, młode osoby, których wiedza i obycie bywają czasami żenująca. Jeżeli najemca chce zastosować umowę najmu okazjonalnego to - wbrew pozorom- bardzo dobrze. To oznacza, że dba o mieszkanie, ale też, że wszystko zgłasza i ma doświadczenie w tym, co robi. Z wynajmowaniem u "spokojnych staruszek" bym uważała. Szczególnie, że ich podejście do kwestii "intymności" osoby mieszkającej w danym lokalu bywa różne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najbezpieczniej jest znaleźć jakieś zaufane biuro nieruchomości i wynajmować od nich. :) Tam zawsze są sprawdzone oferty, oni we wszystkim pośredniczą jak należy i jest ok. Korzystałam z http://www.city-szczecin.pl/ , wynajmowałam od nich mieszkanie - zaoszczędziłam sporo czasu i nerwów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość samrri
Ja w swojej polisie z generali mam ubezpieczenie od wszystkich ryzyk i dodatkowo wzięłam ubezpieczenie na ruchomości domowe od kradzieży z włamaniem i od rabunku poza miejscem ubezpieczenia, w tym rower :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na umowę. Właściciele potrafią być bardzo nieuczciwi, dlatego ja zawsze wynajmuję mieszkanie za pośrednictwem agencji nieruchomości, wtedy mam pewność, że klient jest sprawdzony, a mieszkanie, które wynajmuje nie ma żadnych ukrytych wad. Zwykle mieszkania wynajmowałam z pomocą www.a-b-s.pl i myślę, że to będzie także dobra decyzja dla Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prawda jest taka, że wszystko jest prawnie opisane, więc kluczowe znaczenie ma po prostu to, żeby usiąść nad rzetelnymi źródłami i dowiedzieć się wszystkiego, bo niektóre informacje wcale nie są takie oczywiste, zerknijcie - http://umowanajmu.info/czy-najemca-musi-miec-zgode-wlasciciela-mieszkania-zameldowanie-na-pobyt-staly/ A właściciele mieszkań nawet jeśli mają jakąś wiedzę, to mało kiedy jest ona aktualna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej chyba się zdać na profesjonalistów i szukac przez biuro nieruchomosci, na pewno w NowodworskiEstates maja bardzodobrych i pomocnych agentow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szukałam mieszkanka do wynajęcia w Zgierzu i dopiero agencja http://afkpol.com.pl podstawiła mi pod nos taką ofertę że nie mogłam się oprzeć. Co do prowizji to w porównaniu z innymi pośrednikami bardzo rozsądna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaccek55
Zagwarantuj bezpieczeństwo sobie oraz swoim bliskim i zamontuj kamery do bieżącego monitorowania terenu wokół domu. Jeśli nie wiesz jaki sprzęt będzie dla Ciebie najbardziej optymalny, skorzystaj z oferty sklepu http://ivel.pl/k202,wideodomofony-jednorodzinne.html w którym znajdziesz sprzęt dedykowany zarówno firmom, jak i osobom indywidualnym. Gwarancją sprawności sprzętu są kamery pochodzące jedynie od sprawdzonych producentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie czy to normalne że właścicielka chce potrącić 200 złotych z kaucji za sprzątanie 42 m mieszkania chodzi o lekkie zakurzenie i bardzo niewielkie zabrudzenia bo ogólnie mieszkanie jest posprzątane ). Jest też olej na ścianie w kuchni, który prysnął podczas gotowania i właścicielka mówi że trzeba pomalować cała kuchnie z salonem oczywiście na mój koszt) bo są one połączone i kolor jej się będzie odróżniał. Ktoś ma jakaś wiedzę w tej kwestii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hmm, a co jeśli chodzi o wynajem biura? szukam obecnie lokalu w Warszawie na Ochocie, ale nie mam czasu na osobiste poszukiwania. zna ktoś firmę www.gwiazda.info? jakie macie zdanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Naprawdę dobry licencjonowany zarządca nieruchomości to Grzegorz Całkiewicz z warszawskiego Property Management Service Poland. Kiedyś mi pomagał w zakupie nieruchomości. Obyło się bez żadnych wpadek jakościowych, a później zlecałem wynajem, ale tylko przez rok zanim nie ogarnąłem się samodzielnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto zgłosić się do sprawdzonego biura, które zajmuje się wynajmowaniem mieszkań. Wtedy mamy pewność, że nikt nas nie naciągnie. Osobiście polecam wam firmę http://www.wronarentals.com/ Dzięki nim wynajęłam mieszkanie w Lublinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krollis
przede wszystkim pamiętać o umowie i zadbać, by była dobrze sporządzona. To jest ważna rzecz i nie można dopuścić do sytuacji, że umwoe popiszemy później albo bez umowy. Ja wynajmuję kilka mieszkań i przy podpisywaniu umów sprawdza mi się aplikacja Spinker na telefon. Jest tam wzór umowy najmu stworzony przez prawnika. Trzeba dodać swoje dane, podpisać na smartofonie i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ogólnie wynajem mieszkań to teraz świetna inwestycja i doskonały zarobek. Ja postanowiłam zainwestować w mieszkanie na wynajem i nie żałuję. Kupiłam apartament Lubicz w nadmorskiej miejscowości Rowy, który ma świetną lokalizację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jestem akurat dość na świeżo z tematem nieruchomości bo podpisywałam ostatnio umowę na wynajem lokalu pod kancelarię prawną i polecam Efekt, dobre uczciwe doradztwo i uczciwe załatwienie formalności. Lokal w super lokalizacji, odremontowany, funkcjonalny, wszystko jest – woda, prąd, ogrzewanie miejskie, nie ma problemów z mediami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×