Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mam taki problem

Mam problem z różą

Polecane posty

Gość mam taki problem

Chodzi o taką doniczkową różyczkę.Dostałam szczepki od znajomej.Jedna zakwitła,miała dwa kwiaty gdy nagle jeden ni stąd ni zowąd odpadł.Nie usechł ani nic.A drugiej ciągle opadaja malutkie pączki.Dlaczego tak?Podlewam je regularnie,ale nie za dużo.Moja mama twierdzi,że kwiatki mnie "nie lubią" :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Róża jest bardzo kapryśna rośliną,wiem coś o tym bo hoduję je w ogrodzie.Róża lubi słońce,ciepło,nie lubi przelewania i zraszania,ponadto jest wrażliwa na choroby grzybowe.Po twoim opisie wnioskowałabym jednak przelanie albo brak nawozu.Kwiaty doniczkowe podlewamy wtedy gdy ziemia jest juz mocno sucha.Naprwawdę lepiej znoszą suszę niż zalewanie. Pozdrawiam i życzę sukcesów w uprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam taki problem
Właściwie nie wiem nawet jak ona sie nazywa,osoba,od której ja dostałam twierdzi,że to róża,ja się na tym nie znam,kwiatki ma podobne,ale dziwi mnie brak kolców.Ona jest dziwna właśnie z tym,że słońce toleruje tylko w minimalnych ilościach,jak ma za dużo to więdnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziwna ta Twoja róża. Nie jest czasem azalią na przykład? ;) Róże są różne, ale zazwyczaj mają charakterystyczne liście - od łodygi wyrastają małe gałązeczki w bok i na każdej takiej gałązce jest 5 listków (2 po jednej stronie, 2 po drugiej i jeden na szczycie). Kolce nie są obowiązkowe wbrew pozorom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam taki problem
Nie,nie jest to azalia,a szkoda,bo piękne są,chyba muszę się o taką postarać :) Chyba jednak róża,ma małe kwiatki,które przypominają begonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też nie jestem bardzo przekonana, czy to jest róża - zwłaszcza dziwi mnie że mówisz, że szczepki dostałaś od znajomej. Owszem, róże można ukorzeniać własnoręcznie, ale jest to trudne i nie takie \"hop siup\". Masz może możliwość zrobienia jakiś zdjęć temu kwiatkowi? Róże miniaturowe doniczkowe uchodzą za bardzo kapryśne - nie przeżywają zarówno na dworze na mrozie jak i w domu w ogrzewanym pokoju - trzeba by mieć jakieś chłodne jasne miejsce. Jak takiego nie masz to niestety i tak źle jej wróżę :o A takimi komentarzami się nie przejmuj absolutnie - trzeba odpowiednią ilość kwiatków zamordować, żeby nabrać wyczucia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam taki problem
Skoro mówisz,że trudno ją wyhodować to chyba rzeczywiście nie jest to róża,bo bardzo szybko sie przyjęła a teraz rośnie w oczach.Niestety nie mam możliwości zrobienia fotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam taki problem
No i znów piękny rozwinięty kwiat opadł :O Denerwuje mnie to strasznie,chyba dam sobie spokój z hodowlą tych kwiatów bo jakieś głupie są :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joasik76809
może to jest róża chińska? w takim razie niewiele ma wspólnegoz naszą różą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joasik76809
dodam jeszcze że chińska jest bardzo kapryśna.Kwiatrki mogły opaść z przeciągu, zalania albo po prostu ze zmiany temperatury. Nie przejmuj się, uszczknij jej wierzchołki i powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, faktycznie, może to hibiskus? Zwany przeciez różą chińską... http://www.swiatkwiatow.pl/hibiskus-ketmia-roza-chinska-8211-hibiscus-rosa--sinensis-id396.html (nie wiem, czy link będzie działał, bo długi jest, ale przecinków nie ma, to powinien) Jesli tak, to nic dziwnego, że rozwinięte kwiaty opadają - kwiaty hibiskusa żyją jeden dzień :) (zresztą przecież wiele kwiatów żyje tylko jeden dzień - to normalne, że jeżeli juz się rozwinęły, to opadną za chwilę - zwłaszcza w mieszkaniu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam taki problem
Nie,to nie hibiskus,poza tym z tych róż opada wszystko:kwiaty,maleńkie pączki,łodyżki po tych pączkach i liście.Nie wiem od czego to zależy że jedno się utrzymuje a drugie opada.Denerwuje mnie to,bo wcześniej nie mogłam się doczekać kiedy zakwitną a teraz wiem,że nawet jeśli zdążą to nie na długo :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę że póki nie dowiesz się na sto procent, jaką właściwie masz roślinę to nie pomożemy ci pomóc, jak z nią sobie radzić. Niektóre rośliny reagują zrzucaniem wszystkiego na przeciągi i zimne lub bardzo suche powietrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam taki problem
Hmm...ale jak mam sie tego dowiedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starczy, że znajdziesz w internecie roślinkę która wygląda jak twoja ;) Pooglądaj chociażby zdjęcia miniaturowych różyczek - czy wyglądają jak to co ty masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×