Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ita77

Kto zaczyna starania w 2009 ?

Polecane posty

Gość agunia_87
Hej dziewczyny. Tak, tak w czerwcu zamiast jednego dziecka będę miała dwójkę:) mój mąż już mówi, że jak urodzi się chłopiec, to wszystkie zabawki mają być podwójne bo on też chce się bawić:) Nie wiem, ale faceci to chyba nigdy nie dorosną. Fretka, co u ciebie? Urodziłaś już, czy jeszcze nie? Dziewczyny jak wam liczą tygodnie ciąży? Bo ja byłam wczoraj na prenantalnym i okazało się, że jestem 1,5 tyg. wyżej, niż myślałam. Teraz powinnam być w 12 tyg. a wczoraj lekarz powiedział, że ze względu na @ i na wzrost dziecka wygląda to na 13,5 tyg. I mam termin 10 dni wcześniej. I nie wiem teraz dokładnie. Ewelina chciałam zrobić sobie takie badanie, które wyklucza wady wrodzone płodu, zespół downa czy jakieś problemy z serduszkiem. I ja wolałam zrobić to badanie tak dla świętego spokoju. A po za tym fajnie było zobaczyć jak maleństwo fika koziołki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agunia_87
A zapomniałam o tabelce:) STARAJĄCE SIĘ małpka73.........35..........0...........??????........ ............Dolny Śląsk anna.s.1..........31..........4.............?????...... .......................uk mirellaaaa........30..........8.............??????...... ...............wielkop madziaraxx...30..(już nie liczę).........ok. 30.12......................Italia natanielka ... 25 .... .....8 ...............???????...................... lubelskie Jagoda_27..................11..............???????...... .. ...........Warszawa asiulka 1981......27........2..............?????????............... mazowieckie myszka2028....21...........3..............25.12 ...................Łódzkie kasiulak..........28..........3................????????. ............dolnośląskie ewelinaer........29..........2.......................... .....................Łódź xena64 ...........25.........1...............2.01.................. mazowieckie CIĘŻARÓWKI NICK...........WIEK.....TYDZ.CIĄ.......ROZWIĄZANIE...... MIEJSCOWOŚĆ 1)fretka83.......26..........40.................8.12 . ...................Śląskie 2)arcia132.......25...........29................11.12... . .......mazowieckie 3)Pumka27....................29............14 grudzień. .................Lubin 4)Korin..........29............24..............styczeń ............wielkopolska 5)butterfly*.....28............35...........30 grudnia...................śląskie 6)Jolitka84......25............5................23luty .............wielkopolska 7)zonadamiana....24..........9.............10marzec..... .....mazowieckie 8) agunia_87......22.........13...............15 czerwiec.........pomorskie MAMUSKI 1)Jenefer25...............14.11.09...........Justynka... ........dolnośląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej uważam że PlayStation to fajna zabawa . Ja swoim dzieciakom kupiłam po komunii w tym roku . I czasami wieczorem jak one poszły już spać ścigaliśmy się z mężem na torach wyścigowych. A było to tak wciągające że potrafimy tak do 2 nad ranem . Tak było tylko na początku. Teraz stroi i dzieciaki tez rzadko w to graja . Dziewczyny jetem już wykończona tym moim @ . Mam już dosyć 4 dzień na ketonalu już jadę , wymiotuje. Nienawidzę tego !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dziwne myślałam ze jak 1 @ był bezbolesny to i następne też. Dziś wyczytałam w necie że najczęściej bolesne okresy są owulacyjne trak pomyślałam że możne ten pierwszy był bezowulacyjny i dlatego nie bolał. Agunia_87 super że widziałaś jak dzidzia ci bryka . Teraz po badaniu jesteś pewnie spokojniejsza. Ale się rozpisałam Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agunia_87
tak, masz rację xena. Jestem spokojniejsza. Widząc że dzidzia dobrze się rozwija. Może masz rację, że ten cykl masz owulacyjny. Ale mam nadzieję że w styczniu napiszesz nam, że @ ci się spóźnia i wyszły dwie kreski:) trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xena 64 mnie wyścigi tak nie pasjonują jak M, który F1 oglądał jeszcze jak tylko tv 4 nadawała. wolałam hurd truck i ciężarówka pojeździć, tylko w dwójkę się nie daje.teraz mi pozostaje tyiąc on-line. owulacyjne @ są bolesne? mnie to za każdym razem boli, 1 tabl przeciwbólowa musi być,a ostatnio były 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agunia_87
Hej dziewczyny. Ja nigdy nie miałam takich bolesnych @. Troszkę brzuch bolał, ale zawsze jakoś nie musiałam brać tabletek. Niektóre kobiety mają bolesne @ a niektóre nie. Ja słyszałam, że jak się bierze tabletki antykoncepcyjne to mogą być bolesne, ale ja też brałam i nie miałam takich problemów. No cóż każda kobieta inaczej reaguje. A co tam słychać u was ciężaróweczki? Mój mąż mówi do mnie mała ciężarówka, taka do 3,5 ton:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agunia_87 co do tabletek to brałam 1 miesiąc i to z 5 lat temu, widac nie ma na to reguły. do 3,5 ton to wystarczy kat B :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirellaaaa nigdy nie przeliczałam tego procentowo.chetnie przeczytam te informacje które znalazłaś...ja mam przepisany clostilbegyt i duphaston i nie wiem czy mam brac czy nie.moja gin w tej kwestii jest bardzo surowa nie lubi jak sie nie robi tego co ona zaleci a ja po prostu nie wiem czy mam brac te tabletki ze wzgledu na moja tarczyce...tylko w sumie okazało sie ze nie ma niedoczynnosci bo tsh samo mi spada bez leków....nie wiem juz co mam o tym myslec bo jeden lekarz mowi talk a drugi inaczej.dziewczyny nie wiecie co to moze byc taka bolesna kuleczka na karku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Ja jeszcze dzis chodze,ale mysle ze urodze,mam wprawdzie niereguralne skurcze,ale wiem ze to nie stawianie sie macicy no i sluz z krwia czyli rozwarcie sie robi...Kregoslup mnie boli od wczoraj strasznie!!! Dam wam znac jak urodze. Buziaki i trzymajcie kciuki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agunia_87
Hej. Oj Fretka, to trzymam kciuki. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze, i już niedługo będziesz trzymała swojego synka w ramionach. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fretka trzymam kciuki!!!! Xeno, współczuje, ja miałam bolesne @ ale jak barałam tabletki...poprostu nie wiedziałam co to ból ale teraz jak juz nie biorę to tez czasem chodzę po scianach. Faceci powinni nas na rekach nosic za te bóle wszelakie-kobiece!!! ;) Myszko, tylko przeliczenie procentowe pokazuje czy jestes w niedoczynnosci czy nie. Tsh to jest tylko marker tzw. badanie pzresiewowe. Poza tym lekarze robią ogromny błąd kiedy pomagają zachodzic w ciąze a potem ja prowadza tylko na podstawie tsh. w pierwszych tygodniach ciąży dziecko nie ma swojej tarczycy i bazuje na Twojej. jesli miałabys brak równowagi miedzy FT3 a FT4 to jest problem wtedy i z zajsciem i samą ciąża. W skutek zaburzonych tych hormonów mozesz miec podwyzszoną prolaktynę, a jak widzę dostałas juz bromergon. samo uregulowanie hormonów tarczycy obniza naturalnie prolaktynę. po co sztuczna stymulacja. Uwierz mi ale mogłabym zaskoczyc niejednego lekarza ;) moja lekarka kazała mi zbic tsh i próbowac zajsc w ciąze, nawet nie pytała jak sie mają hormony do siebie. oczytałąm sie troche i 99% kobiet z chorobą tarczycy jest leczonych źle. Jesli kiedykolwiek miałas problemy z tarczycą to pożądnie ten temat pzreanalizuj, raczej sama nie z lekarzem. Ty miałas zwykłą niedoczynnosc? miałas robione TPO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fretka trzymam kciuki!!!! Xeno, współczuje, ja miałam bolesne @ ale jak barałam tabletki...poprostu nie wiedziałam co to ból ale teraz jak juz nie biorę to tez czasem chodzę po scianach. Faceci powinni nas na rekach nosic za te bóle wszelakie-kobiece!!! ;) Myszko, tylko przeliczenie procentowe pokazuje czy jestes w niedoczynnosci czy nie. Tsh to jest tylko marker tzw. badanie pzresiewowe. Poza tym lekarze robią ogromny błąd kiedy pomagają zachodzic w ciąze a potem ja prowadza tylko na podstawie tsh. w pierwszych tygodniach ciąży dziecko nie ma swojej tarczycy i bazuje na Twojej. jesli miałabys brak równowagi miedzy FT3 a FT4 to jest problem wtedy i z zajsciem i samą ciąża. W skutek zaburzonych tych hormonów mozesz miec podwyzszoną prolaktynę, a jak widzę dostałas juz bromergon. samo uregulowanie hormonów tarczycy obniza naturalnie prolaktynę. po co sztuczna stymulacja. Uwierz mi ale mogłabym zaskoczyc niejednego lekarza ;) moja lekarka kazała mi zbic tsh i próbowac zajsc w ciąze, nawet nie pytała jak sie mają hormony do siebie. oczytałąm sie troche i 99% kobiet z chorobą tarczycy jest leczonych źle. Jesli kiedykolwiek miałas problemy z tarczycą to pożądnie ten temat pzreanalizuj, raczej sama nie z lekarzem. Ty miałas zwykłą niedoczynnosc? miałas robione TPO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirellaaaa nie wiem juz sama co z ta moja niedoczynnoscia wiem tylko ze tsh samo mi spada bez leków a ft3 i ft4 mam w normie...nie biore zadnych leków oprócz witaminy C :) ja juz sie pogubiłam czytałam duzo o niedoczynnosci ale juz sama nie wiem co o tym myslec każdy lekarz mówi cos innego :(.fretka trzymam kciuki za ciebie i za maluszka.kochane nie wiecie naprawde co to moze byc taka mała bolesna kulka na karku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przelicz Ft3 i 4 na procenty http://samodobro.host56.com tu jest kalkulator do tego. jeszcze raz Ci powtórze, nawet mogą miescic sie w normie ale to nic nie znaczy, bo to jest tylko norma laboratoryjna. oblicz sobie, jak wyjdzie Ci w obu wynik 50-60% to ok. jak bedzie rozjazd miedzy nimi albo beda nizsze to nadal masz niedoczynnosc. a lekarze... hmmmm.... niestety uwierz mi chyba nie przejmuja sie ludzmi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirellaaaa ja mam wynik ft3 4,28 a ft4 15,13 wyszedł mi stosunek procentów ft4 55,73 a ft3 6,51 ale nie wiem czy temu ufać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszko, czyli jestes kolejnym przykładem jaki znam z niedoczynnoscią która lekarze olewają i patrza tylko na TSH. Niestety ale FT3 masz za niskie, a to wąłsnie hormon który Twoje dziecko będzie od Ciebie potrzebowało!!!! Generalnie jest tak, zehormon FT4 przekształca sie w FT3, wiec u Ciebie jest dysproporcja i słaba przemiana. i nie dziw sie ze masz problem z zajsciem w ciąże, myszko jestes bardzo młoda i postaw na zdrowie na poczatek, bo przy nie wyregulowanej tarczycy niestety ale moize dojsc do nie fajnych rzeczy. Polecam Ci forum choroby tarczycy na gazeta.pl, jestem w szoku co tam ludzie wypisują. ja sie tam wpisałam i moje hormony zaczynają sie regulowac, dzięki ludziom którzy mają wieksze pojecie od lekarzy, bno niestety nauczyli sie z tym życ i liczyc na siebie. gorąco Ci polecam, poczytaj sobie. Ja po diagnozie zostałam zupełnie sama z receptą w ręce i szukałam informacji, i moje szczescie ze znalazłam je bo inaczej nigdy bym nie wiedziała dlaczego mimo niezłych wyników czuje sie jak padalec, lekarz mi tego nie powiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszko, czyli jestes kolejnym przykładem jaki znam z niedoczynnoscią która lekarze olewają i patrza tylko na TSH. Niestety ale FT3 masz za niskie, a to wąłsnie hormon który Twoje dziecko będzie od Ciebie potrzebowało!!!! Generalnie jest tak, zehormon FT4 przekształca sie w FT3, wiec u Ciebie jest dysproporcja i słaba przemiana. i nie dziw sie ze masz problem z zajsciem w ciąże, myszko jestes bardzo młoda i postaw na zdrowie na poczatek, bo przy nie wyregulowanej tarczycy niestety ale moize dojsc do nie fajnych rzeczy. Polecam Ci forum choroby tarczycy na gazeta.pl, jestem w szoku co tam ludzie wypisują. ja sie tam wpisałam i moje hormony zaczynają sie regulowac, dzięki ludziom którzy mają wieksze pojecie od lekarzy, bno niestety nauczyli sie z tym życ i liczyc na siebie. gorąco Ci polecam, poczytaj sobie. Ja po diagnozie zostałam zupełnie sama z receptą w ręce i szukałam informacji, i moje szczescie ze znalazłam je bo inaczej nigdy bym nie wiedziała dlaczego mimo niezłych wyników czuje sie jak padalec, lekarz mi tego nie powiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przed chwilą tyle sie napisałam i wyswietliło sie na stronie i zaraz zniknęło!! ciekawe czemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszko podałam twoje wyniki na forum zobaczymy co powiedzą specjalistki. A na mój gust kochana powinnas, zrobic sobie przeciw ciała TPO, bo kiedys pisałas o swoich atakach, chyba serca z tego co pamietam a potem o lękach. Wyobraź sobie,że to ma prwdopodobnie związek z Twoją niedoczynnoscią. Masz jeszcze to? albo jakies inne dolegliwosci? zmęczenie, sucha skóra, włosy, opuchlizny twarzy, bóle stawów mięsni, albo luki w pamięci, depresyjki,moze słabo Ci czasem... miałas robione usg tarczycy? trudnosci by schudnąć, zaparcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Lachony;) Widze ze trafiłam na porady medyczne,wiec moze i mi pomozecie? Dopadło mnie chorobsko tj.mam kaszel i katar. Cholerka juz dwie noce z rzedu nie moge spac,lecze sie domowymi sposobami ale nie wiem czy to cokolwiek pomaga. Nie wiecie co moge na ten paskudny kaszel wziac? No i najwazniejszy problem ostatnich dni. Nie mam zupełnie pomyslu na prezent dla mojego meza! Jak sie go pytam czy moze czegos potrzebuje to on twierdzi ze nie,nigdy mi nie podpowie co mu sie podoba. Z waszych wpisow wynika,ze najlepszym prezentem byloby Play Station ;) A wy kobity macie juz prezenty dla swoich lubych? STARAJĄCE SIĘ małpka73.........35..........0...........??????........ ............Dolny Śląsk anna.s.1..........31..........4.............?????...... .......................uk mirellaaaa........30..........8.............??????...... ...............wielkop madziaraxx...30..(już nie liczę).........ok. 30.12......................Italia natanielka ... 25 .... .....8 ...............???????...................... lubelskie Jagoda_27..................11..............???????...... .. ...........Warszawa asiulka 1981......27........2..............?????????............... mazowieckie myszka2028....21...........3..............25.12 ...................Łódzkie kasiulak..........28..........3................????????. ............dolnośląskie ewelinaer........29..........2.......................... .....................Łódź xena64 ...........25.........1...............2.01.................. mazowieckie CIĘŻARÓWKI NICK...........WIEK.....TYDZ.CIĄ.......ROZWIĄZANIE...... MIEJSCOWOŚĆ 1)fretka83.......26..........40.................8.12 . ...................Śląskie 2)arcia132.......25...........29................11.12... . .......mazowieckie 3)Pumka27....................29............14 grudzień. .................Lubin 4)Korin..........29............24..............styczeń ............wielkopolska 5)butterfly*.....28............36...........30 grudnia...................śląskie 6)Jolitka84......25............5................23luty .............wielkopolska 7)zonadamiana....24..........9.............10marzec..... .....mazowieckie 8) agunia_87......22.........13...............15 czerwiec.........pomorskie MAMUSKI 1)Jenefer25...............14.11.09...........Justynka... ........dolnośląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirellaaaaa nie mam zadnych objawów niedoczynnosci typu sucha skóra wypadanie włosów czy łamliwośc paznokci nie mam tez opuchnietej twarzy czy zaparć.robiłam usg jedno wyszło ok nastepne ze mam 2 guzki a trzecie usg juz prywtnie zrobione wyszło ok. dziekuje ci ze wpisłaś moje wyniki na to forum.oczywiscie mam ataki leku teraz sie nasiliły ale juz jest lepiej...mam tez oznaki depresji tylko ze ja mam 21 lat a od matury czyli 2 lata siedze w domu.mieszkam na wsi wiec nie mam gdzie wyjsc a ze mieszkam tu od niedawna to nie mam znajomych i koło sie zamyka:( siedze cały dzien w domu z mama i czekam jak przyjedzie mój M. byłam u endokrynologa profesora doktora hc. rudolfa klimka i powiem tak ze ten facet stwierdził ze nie mam niedoczynnosci bo jak bym ja miała to tsh bez leków by mi rosło a nie spadało.sama juz nie wiem co o tym mysleć.eh ale sie napisałam uff...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agunia_87
hej dziewczyny. Mirelllaaa i myszka bardzo wam współczuję tych przeżyć z tarczycą. Ale tak to u nas w Polsce jest, że jak się sama o coś nie zatroszczysz to nikt cię nie wyręczy. Butterfly ja też nie mam pomysłu na prezent, ale my kupujemy mieszkanie i wpłaciliśmy już pierwszą ratę więc prezent będzie troszkę skromniejszy. A ponadto on mówi, że dzidzia w drodze to najlepszy prezent na święta. Ale jak będziecie miały jakieś ciekawe pomysły to ja jestem chętna:) Coś w końcu muszę mu kupić, a on nie jest łatwym osobnikiem do kupowania prezentów:) Butterfly a jak dzidzia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje malenstwo chyba ma sie calkiem dobrze. Ma juz chyba niewiele miejsca bo tak bezlitosnie kopie, ze nawet w nocy mnie to budzi. Oj chcialabym juz zobaczyc mojego maluszka. Coraz bardziej niecierpliwa jestem i jesli o mnie chodzi moglabym juz dzisiaj rodzic,ale jemu chyba nie spieszy sie tak bardzo.Jestem juz w 36 tyg.a nadal nie czuje zadnych oznak zblizajacego sie porodu.Zreszta w pierwszej ciazy mialam tak samo. Jutro ide zrobic ten test na cukier i zobaczymy co to dalej bedzie,boje sie troche,ze bedzie zly wynik:( Trzymajcie kciuki zeby jednak okazalo sie wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszko, naprawde zyczę by było ja mówisz :) ja tez byłam u szychy w sprawie endokrynologii, i niestety wiedzą sie nie popisał. Nie myśl tez ze chce Ci wmówic chorobę, ale jakies oznaki wczesniej miałas typu drętwienia itd. mnie by się lampka zapaliła przy tak niskim FT3!!!!! jest bardzo niskie, naprwde. Jak nawet uda Ci się zajsc w ciążę (ZYCZĘ CI Z całego serca) to Twoja dzidzia całe to 7% zabierze i jeszcze bedzie jej mało a Ty zostaniesz bez hormonu. Jak sie reguluje poziom hormonów to wtedy prolaktyna sama opadnie, bez bromergonu itd. to nie są obojętne leki uwierz mi. zrobisz jak chcesz. ja bym podrązyła temat niskiego Ft3. Wiem,ze kobiety z niskim mają trudnosc z zajscie a póżniej donoszeniem. jesli kiedykolwiek miałas cos z tarczycą to nie pozostan obojętna :) jesli dobrze przeliczyłas pozdrawiam i juz nie bede prorokowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszko, naprawde zyczę by było ja mówisz :) ja tez byłam u szychy w sprawie endokrynologii, i niestety wiedzą sie nie popisał. Nie myśl tez ze chce Ci wmówic chorobę, ale jakies oznaki wczesniej miałas typu drętwienia itd. mnie by się lampka zapaliła przy tak niskim FT3!!!!! jest bardzo niskie, naprwde. Jak nawet uda Ci się zajsc w ciążę (ZYCZĘ CI Z całego serca) to Twoja dzidzia całe to 7% zabierze i jeszcze bedzie jej mało a Ty zostaniesz bez hormonu. Jak sie reguluje poziom hormonów to wtedy prolaktyna sama opadnie, bez bromergonu itd. to nie są obojętne leki uwierz mi. zrobisz jak chcesz. ja bym podrązyła temat niskiego Ft3. Wiem,ze kobiety z niskim mają trudnosc z zajsciem a póżniej donoszeniem. jesli kiedykolwiek miałas cos z tarczycą to nie pozostan obojętna :) nie musisz miec klinicznej postaci niedoczynnosci, i błagam nie patrz na to magiczne TSH, ważne są wolne hormony czyli tyroksyna-ft4 i trójjodotyronina-FT3, Twoja dysproporcja jest dowodem na Twoje problemy. jesli dobrze przeliczyłas.. pozdrawiam i juz nie bede prorokowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znowu 2 razy.... aaaaaaaaaaaaa cos mi net szwankuje! nic nie moge wysłac a potem kilka wersji idzie. myszko druga wersja wpisu mojego jest pełniejsza! paaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znowu 2 razy.... aaaaaaaaaaaaa cos mi net szwankuje! nic nie moge wysłac a potem kilka wersji idzie. myszko druga wersja wpisu mojego jest pełniejsza! paaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znowu 2 razy.... aaaaaaaaaaaaa cos mi net szwankuje! nic nie moge wysłac a potem kilka wersji idzie. myszko druga wersja wpisu mojego jest pełniejsza! paaaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×