Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tak sobie mysle.......

Kwiat męki pańskiej-ma go któraś?

Polecane posty

Gość tak sobie mysle.......

Chciałabym się dowiedzieć czegoś na jego temat,bo to co piszą na allegro nie zawsze sprawdza się w praktyce.Jak długo kwitnie,czy w ogóle warto go hodować,jak szybko rośnie itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jaka jest jego prawidłowa nazwa lub łacińska, bo o takiej chwytającej za serce, to w encyklopedii roślin nie ma !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! . A może pokarzesz jak on wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No przecież to są tropikalne rośliny , a naszych warunkach ciężko hodować takie i podobne rośliny, chyba ,że ktoś ma szklarnie ogrzewaną i nawilżaną, a w domowych warunkach nie zapewnimy im optymalnych warunków. Encyklopedia roślin : roślina pnąca z wąsami , do szklarni ,ogrodu zimowego , okna kwiatowego , jako roślina doniczkowa i pojemnikowa potrzebuje podpórki.Stanowisko : jasne do półcienistego, gleba piaszczysta próchniczna. Męczennica błękitna , krwista , olbrzymia , groniasta - to są odmiany. Pielęgnacja : męczennice nie mają dużych wymagań glebowych. Podłoże powinno być lekko gliniaste i dobrze zasilane składnikami pokarmowymi.Potrzebują bardzo dużo światła. W okresie ubogim w światło w zimie, przycinamy je do pędów głównych. Przesadzamy wiosną przed rozpoczęciem wypuszczania nowych pędów. Duże znaczenie ma dobre nawadnianie i nawożenie w okresie wzrostu. Sporadyczne przycinanie pędów do 5-7 oczek wspomaga wypuszczanie nowych pędów i wytwarzania kwiatów. W zimie ograniczamy podlewanie. Niebezpiecznymi szkodnikami dla tych roślin są wełnowce, a przede wszystkim nicienie korzeniowe, z którymi ciężko się uporać, kiedy rośliny wysadzone są do gruntu. Rozmnażamy z sadzonek pobranych z niezdrewniałych pędów od lutego do kwietnia w ciepłym inspekcie hodowlanym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyjaciólka miała passiflorę na balkonie - wschód kraju, balkon południowy. Trzeba ja tu traktowac jako roślinę jednoroczną, zakwitła i wydała owoce, ale nie dojrzały. Trzeba jej rozpiąć np. siatkę , sama nie pnie się po murze. Listki ma drobne, kwiaty duże, ale niezbyt kolorowe, więc słabo je widać (zielono-niebieskie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak sobie myśle --->>> przecież nie sprzedadzą ci rośliny już\" dorosłej\", tylko w formie doniczkowej, wcześniej napisałam w miarę dokładnie , co to jest za roślina.Każda odmiana tego gatunku to jest pnącze. Więc , o co chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak sobie mysle.......
Sprzedają w formie nasion.Myślałam,że są i pnącza i takie normalnie rosnące do hodowania w doniczce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
męczennica "normalnie rośnie" jako pnącze to jest naturalna forma tej rośliny męczennica to pnącze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak sobie mysle.......
Szkoda,bo ma piękne kwiaty i bardzo zdobiłaby parapet.A ciekawe czy dałoby się ją hodować w domu jako wiszący kwiat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie sądzę, żeby to się udało, ale 100% pewności nie mam może by rosła roślina, ale w domu nie zakwitnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja stoi na oknie w łazience i czasem kwitnie. Szkoda że kwiat przekwita po jednym dniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Męczennica jest bardzo piękną rośliną - kwiaty ma naprawdę niesamowite! Przy odpowiedniej pielęgnacji i w jasnym, słonecznym miejscu powinna spokojnie zakwitnąć - a najlepiej będzie się czuła na balkonie lub parapecie zewnętrznym w lecie. Pewnie, że to satysfakcja wyhodowania czegoś z nasionek jest duża, ale można ją też całkiem tanio kupić w kwiaciarniach ( z reguły zaplecioną na okrągłym pałąku). Nasiona bywaja też w supermarketach i wychodzi raczej taniej niż allegro plus przesyłka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak sobie mysle.......
Dzięki za info,popatrzę w kwiaciarniach :) Na allegro zachecało mnie głównie to,że sprzedawali różne odmiany w jednym komplecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×