Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ciekawa123

darowizna

Polecane posty

hej,mam pytanie.Bardzo potrzebna jest mi Wasza pomoc.Chodzi o to czy jeśli ktoś przepisuje mi np.mieszkanie jest to moja rodzina.Czy może ale nie musi domagać sie pewnych roszczeń tj.opieki itd.Bo wiem że ma do tego prawo mnie chodzi o to czy darowizna nie może być po prostu\"za darmo bez żadnych wymagań\"???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może, np. zastrzec w akcie darowizny, że będzie mieć prawo dożywotniego zamieszkiwania w tym mieszkaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie może ale nie musi?Wiesz ja chce wiedzieć czy nie da się zrobić po prostu tak że mi je przepisze bez niczego dosłowinie w formie darowizny za darmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może być bez żadnych dodatkowych wymagań. A czy za darmo (w sensie podatkowym), to już będzie zależało m.in. od stopnia pokrewieństwa i wartości darowizny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to dobrze że może a o podatku wiem sama go zapłacę,chciałam sie po prostu upewnić.Wiesz czasem z rodzinką trzeba uważać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze idz do prawnika jakiegos po porade prawna? zaplacisz za to nie az tak duzo a upewnisz sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie o tym myślałam zadzwonię sobie w poniedziałek i się umówię.w ten sposób wszystko będzie jasne.nie myślcie sobie że jestem jakaś straszna krowa bo nie chcę się kimś opiekować ale to bardzo długa historia i wierzcie przyznalibyście mi racje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest jeden mały haczyk - darczyńca może odwołać darowiznę, jeśli obdarowany wykaże się wobec niego "rażącą niewdzięcznością ", ale definicja nie jest jednoznaczna i trzeba tu rozstrzygnieć na drodze sądowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też:-) Myślę, że pomysł z prawnikiem nie jest zły, rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komiczne ,kurna to samo chciałem napisać:D:D:D:D Wot spiecjisty:D:D:D:D:D:D a wystarczyło by zerknąć do KC :D:D:D:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×