Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość florela

Jak prać ubrania zabrudzone smarami?

Polecane posty

Gość florela

Mój mąż jest mechanikiem samochodowym i jego ubranie robocze jest zawsze niesamowicie usmarowane. Zawsze namaczam je w proszku z dużą ilością pasty BHP, a po kilku godzinach piorę. Zauważyłam jednak, że przy następnych praniach - np białego, z prali leci bardzo brudna woda, jakby jeszcze z tymi smarami. Boję się też, że pralka długo nie pociągnie, jeśli będzie prała takie rzeczy. Co doradzacie? Macie jakieś sposoby?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość florela
Poradźcie mi, proszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak prać to nie wiem
ale czemu mąż nie używa tzw jednorazówek na własciwy kombinezon? Są takie kombinezony z czegoś cienkiego (takie jak fartuchy w szpitalu na OIOM) które nakłada się na ubranie, a po skończonym dniu pracy wyrzuca do kosza. Pojedź do jakiegoś OBI, czy innego budowlanego i kup mu całą paczkę. Kosztuje grosze a na pewno tańsze od wymienionej pralki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość florela
Mieszkamy w małym mieście, nie mamy OBI :( Poszukam na allegro, ale nie wiem w jakich kategoriach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeeeeeeeeey
moze najpierw w misce-rozpuszczalnikiem,potem ludwikiem?:) ja tak farbę olejną spierałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość florela
No ale smary to chyba nie rozpuszczalnikiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak prać to nie wiem
ale w poblizu może macie jakieś sklepy z materiałami budowlanymi. A na allegro chyba jako ubrania robocze szukaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeeeeeeeeeeey
znalazłam w necie ze benzyną ekstrakcyjną.ale jeszcze spytaj w sklepie chemicznym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość florela
Nic nie ma. Tylko zwykłe ubrania. I troszkę wątpię, czy jemu byłoby wygodnie w czymś takim. eeeeeeeeeeeey, ale taka benzyna to chyba raz dwa zniszczy materiał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak prać to nie wiem
jak to niewygodnie? To jest normalny kombinezon na suwak, ktory zaklada sie na ubranie. Tyle, ze zamiast prac, to wyrzuca sie do kosza, bo to jednorazowka. To tak jakbys napisala ze chusteczka z materialu lepiej wycierac nos niz jednorazowka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak prać to nie wiem
tu ci w googlach znalazłam jakąś hurtownię koło Łodzi http://www.deltabhp.esem.pl/robocza.html# Masz adres, telefon i mail. Okazuje się że te jednorazówki są z włókniny. No własnie wcześniej nie pamiętałam jak się to nazywa. Zadzwoń tam albo napisz i sie dopytaj. To naprawdę super sprawa. Wszyscy robotnicy na zachodzie w tym łażą od lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niech prace zmieni
:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość florela
No świetne rozwiązanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość portas
A czemu nikt nie odpowiedział na treść pytania!!!! kombinezon ochronny kpina - to warsztat a nie laboratorium

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robota:)
A może spróbuj kupić do tego małą franie i w niej prac ubranie robocze.Mówię powaznie ,mam kilku znajomych ,który robią w smarach,betonie i innych ,które potem zapychaja i niszczą pralkę i wlasnie w ten sposób sobie radzą ,choć frania nie wywiruje.Najpierw oczywiście ubranie namaczają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość robota:)
No tak,stary temat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deretinka
polecam odtluszczacz MEGLIO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość florela
A jeszcze jedno. Spodnie mojego męża są bardzo ubrudzone nasieniem jak wraca z pracy. Czy można je prać w ciepłej wodzie, czy to zabije plemniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no.. ne te plemniki to żadnej chemii ani gorącej wody nie polecam. Spróbuj zlizac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można by zapytac w pralni chemicznej czy takie rzeczy zabrudzone smarami przyjmuja do prania. Ja często korzystam z pralni http://fresh-clean.com.pl/ i u nich można wyprać wszystko w zasadzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KRysia2016
Takie rzeczy to ja oddaję do pralni chemicznej http://www.pralniaok.pl Próbowałam domowych sposobów, różnorodnych środków, ale w sumie za każdym razem było coraz gorzej. W końcu odzież po kilku takich "praniach" nadawała się jedynie do wyrzucenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam jakiś specjalny preparat do prania odzieży roboczej. Ale mój mąż co jakiś czas wymienia odzież, jak już poniszczona. Niedawno kupił nową w www.konfexim.com.pl i jest świetnej jakości, najlepsza jaką do tej pory miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Muszę wypróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorotta442
Cześć, odpowiednie ubranie robocze można łatwo wyprać :) Mój mąż kupował ubranie tutaj http://krajowy.biz/firma,ela-pphu-andrzej-dobrzynski i nie mam problemu z praniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli mam wymagające ciuchy do ogarnięcia to nie czekam, tylko oddaję do Iron Master - tym bardziej takie, które zabrudzamy w firmie. Nie ma sensu robić to samodzielnie, bo maleje żywotność, a i tak nie są one do końca doczyszczone. Mylę się?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takimi trudnymi zabrudzeniami zajmuje się firma www.stapol.pl . Mają w swojej ofercie sprzedaż odzieży roboczej, wypożyczenie, serwis sprzątający i pralnie. Warto zajrzeć na ich stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ubrania ze smaru trudno doprać. Kiedyś korzystałam z linii Voigt. Płyn nazywał się Grundpur. Potem kilka razy padło na odtłuszczacz Meglio ( czy jakoś tak), ale smaru nigdy nie udało się usunąć w 100 procentach. Jeśli to tak duży problem może warto zastosować jednorazowe fartuchy - tylko nie wiem, czy w przypadku warsztatu to dozwolone - lub z jednorazowych kombinezonów ochronnych. Można je kupić w hurtowni bhp np. www.avacore.pl/bhp-sklep - my tam kupujemy wszystko. Pytanie , czy rzeczywiście ten smar na kombinezonie roboczym jest aż tak uciążliwy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zawiedziona
Dnia 22.03.2013 o 16:14, Gość deretinka napisał:

polecam odtluszczacz MEGLIO

niestety nie działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×