Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Klauduleq

Kolczyk w pępku- help! powikłania

Polecane posty

Gość Klauduleq

Od miesiąca mam koczyk w pępku. Na początku miałam kolczyk oczywiście tytanowy, jednak był za krótki i strasznie minie to bolało (kosmetyczka wzięła mi trochę za dużo skóry) więc wymieniłam na trochę dłuższy także z tytanu. Pępek zaczął mi t\ropieć, jednak nie bolał, psikałam sobie ranę octaniseptem, robiłam tribioticiem i cały czas mi ropiał. Opuchlizna zeszła więc wróciłam do starego kolczyka i tak byłam do dziś. Przed kąpielą jak zawsze obejrzałam pępek i widawał mis ię on jakiś twardy. Wyciągnęłam kolczyk i przycisnęłam dzirkę, coś mi pępkło i wylecialo peeełno ropy. Podusiłam pare razy zeby wszystko wyszło, rana zrobila sie sina. Strasznie sie boje, nie chciałabym wyciagać kolczyka, bo dużo się musiałam wycierpieć....co mam zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewciaaaa
ja bym go juz sama nie zakladala bez pomocy dermatologa, albo w ogole wyjebala w pizdu, kiedys mialam, goilo sie 9 miesiecy i mi sie znudzil, za bardzo przeszkadzal, to zbyt wrazliwa czesc ciala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nisheea
Ja kolczyk w pępku mam od czterech lat. Przebijałam, kiedy schudłam prawie 50 kilosów, bo mój brzuszek wydawał mi się wtedy idealny... :D I tak zostało do dzisiaj. Przebijałam w salonie, facet pełna wprawa, założył kolczyczek i wszystko pięknie ładne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marciaaaaa
ja sobie niedawno zrobiłam sama i mnie troche boli nie ma zadnej ropy ani nic co zrobić wyciągać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga *
Mi kolezanka przebiła 3 dni temu 1 raz kolczyka w pępku nawet nie bolałao lecz nie chciał wejść kolczyk wiec przebiła po raz 2 w ten sam dzień na drugi dzień okazało sie ze jest kzywo ;((( Więc poprosiłam ją o ponowne przebicie bolało troche .....A dziś nadal boli mam nadzieje ze przejdzie bo mam go no od 1 dnia ;plecz wydaje mi sie ze mam za krotkiego kolczyka hah ...... mam nadzieje ze nic sie nie stanie jak w 1 dni przebiłam 2 razy a na drugi jeszcze raz ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przekłuwałam sobie pępek 3 miesiące tamu i w ogóle go nie wyjmowałam. Za każdym razem gdy próbuję go wyjąć leci mi ropa z pępka i boli jak cholera. A poza tym w salonie mi przekłuli mi kolczykiem do uszu i jest bardzo wąska dziurka....i typowy kolczyk do pępka jest o wiele grubszy niż ten którym mi przekłuli. Co robić????????????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wisniaa19
Jejku! Jak w salonie można przebić kolczykiem .. Co za głupstwo! Jak nie macie pojęcia o kolczykach to nie wypisujcie głupot .. Ja mam kolczyk już 3 latka .. Na początku goiło się troszkę długo .. 4 miesiące .. Ale dało rade wytrzymać .. Oczywiście na początku ropiało i bolało .. No ale teraz jest spoko ; )) Także jeśli ktoś nie ma pojęcia o piercingu to niech nie wypisuje głupot !!! ; DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klauduleq Miałam to samo. zrobiła mi się na pępku taka gula, jak wycisnęłam też leciało b. dużo ropy. Potem się jakoś zagoiło i już 3 lata mam spokój :) Przemywaj wodą utlenioną albo czymś, smaruj tribiotikiem na pewno pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zBaB
.. Mi kolczyka robiła koleżanka z siostrą..Na początku bolało z 3 dni ale już nie boli mam kolczyka 4 miesiące i nic mi się nie działo a teraz... a teraz gdy go wyciągam zaczyna mi lecieć ropa.. Czym to mam smarować?? Ba poczatku tak nie miałam tylko wczoraj mi tak się zaczęło robić.. Pomóżcie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kam03
Koleżanka zrobiła mi kolczyka w pępku 2 sierpnia 2009,miałam go chyba 2 miesiące i zaczęło mi wychodzić mięso na około dziurki.Kiedy zobaczyła go ta dziewczyna zaczęła na mnie wrzeszczeń,że mam go wyjąć.No to wyjęłam.Warto dodać ,że miałam podobne problemy z uszami ,teraz nie jest perfekcyjnie ,ale jest dobrze.Bardzo mi zależy ,żeby mieć kolczyka w pępku ,czy mogę sobie znowu go przebić ?Nie było by znowu problemów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natalka1989
uwazam ze nie powinnas juz sobie przebijac tego miejsca a juz na pewno nie sama..... Idz do salonu...oni tam na pewno powiedza czy da sie cos z tym zrobic. Ja sama mialam przebijany 2 razy....nie poszlam do salonu tylko kolezanki wiec skonczylo sie blizna a nie kolczykiem w pępku...hm teraz sie wybieram do salonu:]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati_0709
Hej mam kolczyk od konca czerwca '10 robilam go w salonie kosmetycznym. Na początku troche bolalo przy schylaniu sie itp. Przez pierwsze dni smarowalam tribioticiem/ Gdzies w polowie sirpnia zmienilam kolczyk i od dolu pepka wyszlo mi tak jakby mieso czy cos, dlatego szybko wlozyzlam ten pierwszy kolczyk i posmarowalam tribioticiem i juz bylo ok tylko tam teraz sie zrobilo takie troche sine... :/ A znowu u gory jesli nie smaruje mascia to caly czas leci ropa i robi mi sie taki strup czy cos i to zasycha i boli jak porusze kolczykiem . Troche boje sie ze jak bede codziennie smarowala tribioticiem to sie skora przyzwyczaji czy cos a przeciez jest w tej mascie jakis antybiotyk i trzeba robic kilkudniowe przrwy :(( Ps rumianek nie pomaga ;/ Co robic?? Help

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OCTENISEPT kup w aptece 2 razy dziennie pryskaj, jak dalej nie przejdzie koniecznie zmień kolczyk na tytanowy 28.05.2005 r Kocham Cię ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Klauuud<3
Miesiąc temu zrobiłam sobie kolczyka w pępku . Robiła mi go koleżanka . Wiem , że to nie jest zbyt rozsądne , ale do studia piercingu potrzebna jest zgoda rodzica, której ja nie mam . Na początku leciała limfa, pojawiła się czerwona obwódka i troche bolało . Od początku stosowałam octenisept.Jakis tydzień temu zauważyłam , że limfa przestała już lecieć i zaczelo zmniejszać się zaczerwienienie . Przestało też boleć . Natomiast kilka dni temu wyskoczył mi taki mały jakby bąbelek koło dziurki ,który jest widoczny dopiero jak zacisne skórę . Znów zaczęło boleć i jest bardziej czerwone .Jednak nie mam żadnej limfy a ni ropy . Dodam , że od początku mam kolczyk ze stali chirurgicznej . Nie wiem czy mam zmienić go na tytanowy czy ten babelek jest zupełnie od czegoś innego ? Proszę o odpowiedź .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kup sobie
maść TRILAC w aptece koszt.max 3zł i smaruj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość : ))
Ja mam kolczyk juz 3 lata . Przebijala mi kolezanka mlodsza ode mnie . Przebijala mi za malym wenflonem pozniej musiala przekladac mi kolczyk nie przez zylke tylko przez skore .. ;/ Bolalo bardzo ale mimo to nie mialam pozniej powiklan . Przemywalam pepek solą fizjologiczna i jes ok ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asieńka ; D .
Miałam już kolczyk 2 razy . W dwóch różnych miejscach bo były krzywo . I strasznie się paskudziły . Za pierwszym razem to nawet przy górnej kulce miałam taką kulkę a w środku pełno ropy i jak naciskałam to co chwila mi wylatywała ropa . ; // Chciałabym zrobić sobie 3 raz . Czy nic mi nie będzie :( ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomozcie mi
czesc laski ;p sluchajcie mam juz kolczyk w pepku 8 miesiecy lecz caly czas mam z nim problemy ;/ wyjelamgo, bo mnie strasznie bolal, dziurka sie zarosla ale caly pepek jest bardzo siny, lecz nie opuchniety ;/ trwa to juz jakis miesiac. co zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lili-enka
MAM KOLCZYK W PEPKU OD 5 LAT I NIC JUZ MI SIE NIEROBI ..TEZ MIALAM TAKA SYTUACJE KIEDYS ZE ROPIALO I SINE BYLO...TRZEBA DBAC O CZYSTOS WOKOL PĘPKA,JESLI MASZ RANE NIEMOZESZ KĄPAC SIE W BRUDNYCH JEZIORKACH ...TAKICH PRZY LASACH ..;) ITP. A JESLI CHODZI O ROPKĘ ABY PRZESZLA I SIE ZAGOILO NAJLEPIEJ ...BYNAJMNIEJ U MNIE TAK ZADZIALALO....WPUSZCZAC DO DZIURKI KROPELKI WODY UTLENIONEJ I NAJLEPEIJ PORUSZAC KOLCZYKIEM ZEBY DOSZLA AZ PRZEZ DZIURKE....I ODCZKAC AZ WYSCHNIE. jA TAK CZESTO ROBILAM I ZAGOILO SIE PRZY OKAZJI ZAWSZE ZDEZYNFEKOWANY I CZYSTY PĘPEK BYŁ...ZAGOIŁO SIĘ ..I TO JEST NAJLEP SPOSOB MOIM ZDANIEM . BO MASC MASLACZY ZWYKLE TAKIE RANKI PRZY PĘPKU.. NO A KOLCZYK POWINIEN BYC WYKONANY ZE STALI NIERDZEWNEJ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goldwell
mi pomogła maść DETROMECYNA ale jest na receptę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomozcie mi
wyciagnelam kolczyk juz jakis miesiac temu i dziurka sie zarosla ale zostala strasznie duza sina blizna wiec co mam zrobic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez....
tak mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghfgdgdf
ja mam od lipca i się goi i goi i goi..... i ciągle jest drażliwy :) ale ot taka cześć ciała, niektórym się goi w 3 miesiące a niektórym w 2 lata :) chodzę ciągle z kuleczkami i nie zakładam żadnego ciężkiego kolczyka bo to tylko pogarsza sytuacje.. ja nosze bioplast bo jest najlżejszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ghfgdgdf
najlepiej przemywać solą fizjologiczną i na początku tribiotykiem smarować :) wkurza mnie ten kolczyk, do tego krzywo mi przekłuła kosmetyczka, ale szkoda wyjąć, sama bym sobie przekłuła ale jakoś się boje tego bólu.. na nowo przechodzić przez to.. już wolę język ponownie przekłuć :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika12345rf
Mam pytanko... mam kolczyk w pepku,miejsce ktorym znajdowal sie kolczyk zrobiło sie twarde... Czy jak go wyjme to to zejdzie? Prosze o szybka odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam kolczyk od grudnia i do tej pory nie miałam z nim żadnego problemu przemywalam go regularnie solą fizjologiczna i smarowałam tribioticiem ale wczoraj zauwazyłam że pod dolną kulką zrobila mi sie dziwna gólka i zaczelo mnie bolec. dzisiaj pęklo mi to troche i wyleciala z tego krew zmieszana z ropą ale gólka nie zmalała. Co robić?? Smarowac czyms czy lepiej wyjąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4584935890345454545
od grudnia to krótko.. kolczyk goi się bardzo długo.. przemywamy solą fizjologiczną i czekamy aż się zagoi.. jak przeszkadza to wyjmujemy..oczywiste chyba nie? jeśli zauważysz że kolczyk "wychodzi" tzn że jest coraz mniej skóry na nim i zbliża się tak jakby ku wyjściu jakby miał odpaść to wyjmij :P wtedy ciało odrzuca kolczyk i trzeba wyjąć ja leczę swój od lipca i się męczę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak narazie problemu ze skóra nie ma tylko zaniepokoiła mnie ta gólka chociaz dzisiaj jest juz troszke mniejsza wiec narazie nie bede go wyjmowac. Dziekuje za pomoc i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hehe.
zrobiłam sobie kolczyk 1,5 roku temu i wydawało się wszystko w porządku wszystko się niby zagoiło... Ale zaczął mnie boleć brzuch nic sobie z tego nie robiłam, aż w końcu tak mnie bolał że wyjęłam, i poszłam do lekarza okazało się że ropa nie wyciekała na zewnątrz tylko do środka. Z kolczykami w pępku trzeba uważać, po za tym została mi brzydka blizna. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×