Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość irenno

Kielce- Prosta, Kościuszki , Czarnów ???

Polecane posty

Z tego co widzę,jedyny szpital w którym owszem był silny nacisk na karmienie piersią,ale nie głodzili dzieci i nie było problemu z dokarmianiem to Kościuszki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martys
Jestem tu nowa i mam pytanie do kobiet które rodziły w Czarnowie - co muszę zabrać dla dziecka oprócz pampersów, chusteczek jakie ubranka będą potrzebne, wystarczą tylko kaftaniki czy śpiochy też będą potrzebne (rodziłam tam 3 lata temu i tylko kaftaniki były potrzebne z ubranek). Jak wyglądają teraz po tym remoncie sale i czy łazienki są w każdej sali czy na korytarzu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość końcówka.marca
Dolaczam się do pytania w sprawie szpitala na czarnowie, moja siostra rodziła tam rok temu i miała ze sobą dla dziecka body i pajacyki bawełniane ale małego ubierali w szpitalne koszulki i tylko pieluszke, i tak zawijali w rożek. No ale przez rok mogło się coś zmienić, dlatego też jestem ciekawa bo do terminu porodu już niedługo :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam pytanko odnosnie posiewu z pochwy tzw GBS mialyscie to robione?? Jak wyglada to badanie a raczej pobieranie badania prywatnie?? Sa jakies skierowania na to badania czy to sam ginekolog pobiera taka probke materialu i wysyla do analizy?? bede bardzo wdzieczna za wszelaka odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erminna4luty
na gbs skierowala mnie gin prowadzaca, idziesz na izbe przyjec do szpitala na prostej , placisz 25 pln i ci pobieraja wymaz, to sie robi 37-38 tydz, wynik u mnie byl poprawny, a w dniu przyjecia na oddzial 38/39 tydz znowu mi pobierali - w poniedzialek, we wtorek urodzialm, a w srode przyszly wyniki ze jest pozytywny wynik i stad zapalenie pluc u dziecka.... zakaz wizyt to fikcja, ciagle korytarzami przemykaja tatusiowie z sitami i zgrzewakmi wody dla zon karmiacych, co prawda na chwile -tzn kilka minut ale zawsze cos..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga8181
Odnośnie ciuszków dla dzidziusia na Czarnów to na początku po porodzie dają szpialne kaftaniki ale później po obchodzie pediatry i badaniu dzidziusia zostawiają Ci go do ubrania i dobrze by było mieć swoje rzeczy, najlepiej kaftaniki i body bo śpioszki są raczej niepotrzebne, dzieciaczki są ciasno zawijane w pieluszkę flanelową i w rożek. Poza tym dzieciątko jest tak często przewijane, że jakieś dodatkowe śpioszki czy pajacyki tylko przeszkadzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martys
a rożek też trzeba mieć swój czy dają szpitalny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ann----> Wymaz na paciorkowca miałam robiony w przychodni na NFZ, ale lekarz wziął wymaz do swojego prywatnego gabinetu i tam dalej zlecił, bo to nie jest bezpłatne badanie. Kosztowało mnie 50 zł, warto zrobić bo wyszedł mi pozytywny, więc będę musiała dostać antybiotyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maga8181
Rożek dają szpitalny, przy czym nie zaszkodzi jak będziesz mieć swój bo ten szpitalny to po prostu pieluszka flanelowa w pościeli flanelowej:) nie taki puchowy z prawdziwego zdarzenia chociaż mnie to w ogóle nie przeszkadzało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaaaa
Mnie wymaz na paciorkowca pobierał ginekolog na wizycie. Dodam że w prywatnym gabinecie. I wymaz zaniosłam do laboratorium. Kosztował 25 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny z prostejpowiedzcie
jakie objawy mają noworodki przy zapaleniu płuc? gorączkę, katar, kaszel, czy to wynika z wyników badań albo lekarz tak osłuchał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na Czarnowie teraz też bez problemu dokarmiają dzieci, nawet chodza i pytają czy nie dokarmić. Leżałam 2 tygodnie więc wiem co i jak. Co do jedzenia nie będe się wypowiadać to jest tragedia co matki muszą jeść w szpitalach. Jeśli chodzi o opieke to na prawdę była dobra, było kilka nie fajnych osób, ale dało się przeżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martys
a jak teraz po tym remoncie wyglądają sale i łazienki na Czarnowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terminnan4luty
To wrodzone zapalenia podobno - czyli przekazane przez matkę.... objawów zadnych widocznych, dziecko je i spi normlanie, czasami na buzi jest takie szarawe jak np krzyczy, rozpoznanie jest na podtsawie zdjecia rtg, a kieruje sie na nie dzieci mam z pozywtnym gbsem na przyklad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny możecie mi polecić dobrego, fachowego i z dobrym sprzętem gin ekologa w Kielcach żeby zrobić dodatkowe usg połówkowe???? jestem w 17 tc, bedę miała usg połówkowe za 4 tygodnie u mojej ginki ale chciałabym jeszcze dodatkowo zrobić je u jakiegoś dobrego specjalisty, ot tak żeby dmuchać na zimne bo mam bardzo traumatyczne przeżycia z wcześniejszej ciąży i wole żeby tak ważne usg zrobiło dwóch niezależnych lekarzy. Będę wdzięczna za Wasze opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusia_kwiecień
Guzik lub Misiak :) Oni mają dobre sprzety. Tylko Guzik jest samym radiologiem a Misiak Ginem. Moj termin coraz bliżeje i coraz bardziej się boję......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gruchaweczka: polecam Rogule (przyjmuje na Kosciuszki w Betadencie). Dobry sprzet i fachowe podejscie, wszystko cierpliwie tlumaczy. Wizyta niestety nie nalezy do najtanszych (150zl) ale dostajesz na kazdej zdjecia i film z usg. Ja bylam zadowolona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ikamama
do gruchaweczka== ja również polecam dr Rogule. Jest naprawdę wspaniałym lekarzem, ma świetne podejście do pacjentki, wszystko dokładnie tłumaczy i sprawdza na usg a sprzęt ma naprawdę rewelacyjny(jest jednym z niewielu lekarzy w Kielcach którzy w gabinecie maja 3d)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny. Poczytałam jeszcze opinie i jednak zdecydowałam się na Rogule :) będę do niego dzwonić i się umawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terminna4luty
na prostej bylam ponad 2 tygodnie i w trakcie widac bylo lekarzy umykajcych przed pacjentakimi ktorych ciaze prowdzili.....kobietki bardzo chwalily dr Grelewskiego- jako jedynego dla ktorego prowadzenie ciazy to nie tylko mement do porodu- pilnowal swoich pacjentek, odbieral telfon, odwiedzal i sie interesowal. Slyszalam wiele opinii ze koljenym razem beda chodzily w ciazy do niego własnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEWCZYNY WRACAJAC DO TEGO WYMAZU NA PACIORKOWCA NIE WIECIE KONKRETNIE ILE DR NIZIURSKI MÓWI ZA TO BADANIE?? W PRZYSZŁYM TYGODNIU MAM WIZYTE A CHCIALABYM SIE PRZYGOTOWAC PSYCHICZNIE I FINANSOWO DO SUMY JAKA MOZE POWIEDZIEC... JESLI NIE TUTAJ TO PROSZE O WIADOMOSC PRYWATNA NA ancyk6666@wp.pl. DZIEKUJE Z GÓRY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze pytanie. Czy Rogula cały czas przyjmuje na Kościuszki 38??? bo taki jest adres w internecie, a umawiając się na wizytę zapomniałam się dopytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej erminna4luty powiedz mi czemu Ci pobierali jeszcze raz wymaz na paciorkowca skoro juz miałaś??? Czy tak zawsze robią przy przyjeciu na oddział...mi chyba w 2009 roku tak nie robili.... a i jeszcze: czy dla dziecka trzeba wziąć ręcznik????:)...chodzi mi o szpital na Prostej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Martys
Ja co prawda byłam na czarnowie na patologii ciąży bo do porodu jeszcze trochę czasu mam ale oddział jest cały odnowiony, łazienki nowiutkie, duże z niskimi prysznicami (komfort zwłaszcza po cesarce), osobno wydzielona zamykana toaleta wewnatrz, jedna łazienka na 2 sale, ale na korytarzu też jeszcze dodatkowo jedna dla pacjentek, druga dla personelu, część porodowa wygląda tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terminna4luty
Ewelka - przy przyjeciu na oddzial to chyba standard, byl taki chaos na izbie przyjec ze awet nie zapytaam, czekalam na izbie 4 h aby wreszcie mnie dr obejrz Nie potrzeba recznika dla dziecka, polozne wycieraja noworodki w szpitlane pieluchy i oddaja do ubrania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elewina88
Hej. Ja mam na 27 marca ale raczej będzie wcześniej, przynajmniej wszyscy mi tak mówią. W poniedzialek mam wizyte więc pewnie dowiem się więcej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janka_
Rodziłam na Prostej przez cc i jestem zadowolona w przeciwieństwie do Terminna4luty. Badanie na GBS przy przyjęciu jest standardem, ale i tak trzeba robić badanie wcześniej, bo jak jest za mało czasu to wynik jest mniej wiarygodny. Prawdą jest, że na pooperacyjnej opieka jest zależna od zmiany. Wiadomo, różni ludzie się zdarzają. Jednak w najgorszym wypadku położna nie jest miła i pomocna a neutralnie czekająca na fajrant. Za to połozne, które opiekowały się nami na położnictwie są wspaniałe i bardzo dobrze je wspominam. Warto je maltretować pytaniami, bo chętnie i z uśmiechem wszystko tłumaczą. Współczuję zmiany łóżka na to "normalne" (czyli dla przeciętnej Polki dużo za wysokie) bez spionizowania na pooperacyjnej (dla nieświadomych: na pooperacyjnej są wypasione łóżka, które można za pomocą pilota podnosić, opuszczac, podnosić oparcie lub podnóżek). Ponoć na Czarnowie są tylko zwykłe. O dokarmianie walczyć nie musiałam. Wręcz przeciwnie, bo nawet musiałam pilnować, żeby nie podano butli maluchowi, ponieważ bardzo chciałam rozruszać laktację (i mi się udało). Po prostu trzeba o tym rozmawiać z neonatologiem na obchodzie a nie z położnymi, które dostają zalecenia od lekarza i tych się trzymają. Ja, zabezpieczałam się tak, że prosiłam o zapisanie dokarmiania na wszelki wypadek, jeśli już nie będę dawała rady a jeśli będzie ok, to zrezygnuję z butli i tak to się też skończyło.:) Koleżanka z pokoju powiedziała, że nie zamierza karmić piersią i zostało to uszanowane. Dieta po cc rzeczywiście głodowa.:D Załapałam się jeszcze na głodówkę przed operacją, bo zaczęłam rodzić sn i tak się złożyło, że prawie dobę przed cc też nie jadłam. Po kilku dniach na czczo, gdy dali kleik, spróbowałam i stwierdziłam, że te kilka dni bez żarcia to dla mnie za mało, żebym przełknęła takie paskudztwo (kasza manna na wodzie).:P Starałam się, no bardzo się starałam, ale nie dałam rady tego wepchnąć w siebie. Uznałam, że poczekam na bułkę na następne śniadanko. A tu zdziwienie! Na porannym obchodzie pytanie o stolec i samopoczucie. No masz ci los, bida z nędzą jeść nie dadzą a srać pędzą... Skończyło się na czopie, bo po syropku tylko bąki sadziłam. Także na wszelki wypadek dziewczynom szykującym się na cc polecam zaopatrzyć się w czopek glicerynowy, który zapewni łagodniejsze doznania od wywoływanych przez ten serwowany w szpitalu. Oszukiwać w tej sprawie nie polecam, bo jeśli jelita nie podejmą pracy, to ból silniejszy niż porodowe mamy jak w banku. A skoro już jesteśmy przy gównianych tematach, to bałam się lewatywy, więc tym, które podzielają moje przeszłe zmartwienia napiszę, że nic strasznego. Poza tym jest łazienka z jednorazowym podkładem założonym na deskę sedesową oraz z prysznicem. Nikt nie przeszkadza i nikt nie nasłuchuje. Intymność i higiena zapewnione. Kiedy ja rodziłam nie było odwiedzin i nie było takich problemów z zapaleniami płuc. Kuchnia licha, ale bez przesady, że laktacja się zatrzyma. Teraz jem ryż, ziemniaki, kaszę, indyka, gotowane jabłko i marchewkę :o w różnych konfiguracjach, bo maluch ma alergię.:( Nafutrujcie się póki w ciąży, bo potem w razie czego eliminuje się nabiał, wzdymające, słodycze, pikantne, ciężkostrawne, owoce drobnopestkowe i tropikalne, produkty najczęściej powodujące alergie... i zostaje ten ryż z jabłkiem i indyk.:P Niezadowolona byłam z recepty na zastrzyki przeciwzakrzepowe, bo zapłaciłam bez refundacji stówę więcej. Ale może to norma? Nie interesowałam się czy to błąd, czy normalna sytuacja. Brakowało mi w toaletach uchwytów do podtrzymania się i półek pod prysznicem. Ogólnie oceniam opiekę i standard dobrze, i wiem, że drugi raz też bym tam rodziła. Zresztą wiele dziewczyn, które rodziły wcześniej na Czarnowie bardzo chwaliło Prostą. Za to warunki na patologii ciąży kiepskie - ciasnota i ruina. Życzę szczęścia, zdrowia i lekkich porodów. 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elewina ------> a gdzie planujesz rodzić? Ja na Prostej, a mam termin na 19stego, staram się trzymać żeby w tym tyg nie urodzić:) Stres z tym rocznym macierzyńskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×