Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Julka...

Duża wada wzroku

Polecane posty

Gość kamciaaa7
fantasmagoorie - dobrze słyszałaś, jest bezbolesny. w ogóle cały zabieg przebiega błyskawicznie, więc nie musisz się niczego obawiać;) ale popieram komentarz wyżej, najlepiej skontaktuj się z lekarzem (jeśli chodzi o Lentivu to robią w Optegrze) i on odpowie najlepiej na Twoje wszystkie pytania ;) chyba, że interesuje CIę jeszcze coś w kwestii samych "odczuć" to pytaj! postaram się odpowiedzieć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam 22 lata wade -9 i -10,5. Jaka metoda najbardziej polecacie operacje, bo slyszalem o wielu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja w wieku 9 lat miałam na jedno oko -3, a na drugie -5. W wieku 13 lat miałam na jedno oko -10, a na drugie -12. Niedługo idę na laser.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polacy nic na ten temat nie wiedzom. Jest jedno co pradzuje zwlasnego doswiatczenia to wiem, na Amazon to kupisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Potrzeba ci w diecie duzo antitoxins, twoj organizm jest toxiczny. Ina oczach to sie odbija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fantasmagooorie
dzięki za wszystkie wiadomości dotyczące Lentivu, już się zdecydowałam!:) idę na zabieg i mam nadzieję, że już niedługo soczewkom powiem bye bye, a okulary rzucę w kąt :DD nie ma co się zastanawiać, jeśli coś ma nam ułatwić życie, to czemu by tego nie robić? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam 13 lat, a już mam -10 i żyję dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no ja tez niestety mam dużą wade wzroku,.. nie jest to komfortowe,ale co zrobić? trzeba z tym życ. Wazne sa rtegularne wizyty u lekarza, dlatego ja chodze zawsze do http://www.okulus.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Loszi
fantasmagoorie - gratki! dobry wybór bo sama robiłam u nich zabieg i warto! przede wszsytkim prawie od razu dobrze widzisz;) no i nie musisz pamietać o okularach czy soczewkach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z racji tego ze teraz sezon narciarski to nie ukrywam że myślę o poprawie wzroku. w okularach ciężko sie jeździ (no i goglach) a ostatnio mam problem z soczewkami bo mam mocno wysuszone oko....i myślę o tym Lentivu ale sama nie wiem czy zdążę przed końcem lutego? żeby tak normalnie funkcjonować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lens9
ja mam -8 i 27lat, chcę normalnie uprawiać sporty, pływać, tańczyć, ale nie mogę przez astygmatyzm dodatkowo:/ jakieś rady? Czytam tu o tej Optegrze, Lentivu.. Warte to zachodu? Na pewno poprawi mi się widzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AJ00
ja przy -5 robiłem sobie zabieg mikrosoczewkowy Lentivu. fakt, że dużo zachodu- badania, kwalifikacje, potem nie ukrywam, koszt, ale wato było. Wszczepiają Ci w oko mikrosoczewkę i już niedługo potem widzisz normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja polecam EBK. Dobra, sprawdzona metoda. Podobna do Lentivu, ale trochę tańsza. Sama miałam zabieg EBK w grudniu, no i powiem, że jest super. Jestem wręcz zaskoczona, że tak szybko wszystko się zagoiło. Już nawet byłam na nartach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam 19 lat i wadę -9.0 na prawe oko i -9.25 na lewe plus astygmatyzm. Ciągle się pogłębia, choć już nieznacznie. Operacji laserowej nie chcę, bo się boję, ale podobno można wymienić soczewkę oka, jak to robią podczas zaćmy - wstawiają w oko sztuczną soczewkę o podanej mocy, coś jak soczewki kontaktowe na stałe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja moge polecić Lentivu. Jest to droższe od korekcji laserowej ale jest szybsze, bezpieczniejsze i ogólnie lepsze, szybciej wracamy do normalnego życia itp. Dali mi nawet w Optegrze gwarancje najniższej ceny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi także pomogło Lentivu. Szybko i bezbolesnie do tego już na drugi dzień widziałam bardzo dobrze jeszcze nei idealnie ale dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lentivu ma tę ogromną zalete ze już na drugi dzień możemy wrócić do naszego normalnego życia a nawet do aktywności sportowej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emika5
no i moim zdaniem to jest fajne i godne polecenia! Lentivu to dobry zabieg!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ehh,a ja mam 12 kat i wade - 3 w dodatku atygmatyzm i mały zez..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Evianka
no Lentivu jest jak najbardziej ok - dla mnie to było najwygodniejsze rozwiązanie ze względu na fakt że szybko i nie trzeba było czekać miesiąca żeby normalnie widzieć i funkcjonować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivq
Evianka a kiedy miałaś robione Lentivu? Słyszałam, że już po kilku dniach jest wszystko normalnie, można się malować i ćwiczyć. To prawda? Bo zależy mi na tym, żeby nie zmieniać swojego trybu życia drastycznie na miesiąc albo dłużej a z moim wzrokiem coraz gorzej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natikka90
spokojnie, po Lentivu się szybko wraca do formy, także bez obaw możesz próbować sie zapisać na ten zabieg!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sara555
dokładnie nie masz co się bać, zabieg minie bardzo szybko, a potem też nie będzie jakiegoś wielkiego dyskomfortu, to chyba najmniej "uciążliwa" metoda, więc lepiej nie mogłyśmy wybrać niż Lentivu, a kiedy masz zabieg i gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W takim razie powinnas zajrzeć tutaj http://szajna.pl/?p=1463&m_id=1486&id=1486&f=produkty Zapytaj prosze swojego optyka o soczewki Omega.Omega to specjalistyczne soczewki okularowe przeznaczone dla dalekowidzów posiadających bardzo duże wady wzroku. Przy wadzie -9 będą tak naprawdę najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościówa69
Jak miałam pięć lat okazało się, że mam dużą wadę wzroku. No, nie tak dużą jak pisali przedmówcy ale... +4 i +4,5. To było dość dawno temu i dla rodziców spory szok. Dodatkowo astygmatyzm. Nosiłam denka od butelek przez wiele lat w dzieciństwie. W pewnym momencie wada zaczęła się gwałtownie cofać. Raz Pani Dr Okulistka myślała, że pomylono kartę choroby. W wieku 15lat miałam ostatnie okulary +0,5 i +0,25. Po tych kolejne nie były potrzebne. Zawsze uwielbiałam słońce i opalać się. Chłonąć to przyjemne ciepełko. Kiedyś gdzieś wyczytałam, że może to mogło pomóc. Nie wiem. Teraz mam 48lat i już pewnie niedługo będą mi potrzebne okulary do czytania. Nie dziwne. Niektórzy moi rówieśnicy muszą ich używać dużo wcześniej. Takie „cuda” też się zdarzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×