Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kombinatorka

Szukam kombinujących w angli,porad jak sie nie dać!

Polecane posty

Gość llllllllillllllli
CHB mozna pobierac jesli jedno z rodzicow pracuje w uk drugie moze byc wraz z dzieckiem w polsce,natomiast WTC I TCHC POBIERA SIE JESLI DZIECKO JEST Z RODZICAMI W UK I CHODZI DO SZKOLY-w przypadku nie obecnosci dziecka w UK przez okolo 6 tyg trzeba to zglosic .w chwili obecnej na CHB trzeba czekac na podjecie decyzji minimum 16tyg poniewaz sprawdzaja wszystko w jakims systemie europejskim(sprawdzaja czy nie pobierasz zasilkow w polsce).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Mayor...
Tak jak juz inni pisali,Child Benefit przysługuje Ci nawet jeżeli syn przebywa w Polsce.... Co do wpisywania wcześniejszej daty przyjazdu na jakimkolwiek innym formularzu...wiedz,ze "Oni" mają każdy wjazd twojego dziecka...wyjazdy nie są monitorowane,ale wjazdy TAK,więć jeżeli Twoj syn miał tylko jeden wjazd do UK,to nie możesz wpisać ,że wjechał wcześniej ,niż faktycznie,bo najzwyczajniej w świecie Cię "capną" Jak kombinować to z głową... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CTC TO child tax credit
A TCHC to co?? ctc biore od roku i wiem ze dzieci musza chodzic do angielskiej szkoly. wiem bo jedno z dzieci uczy sie w pl i nie przyznali mi na nie! wiec co to jest te TCHC?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość facet86
pobujaj się z polskimi cyganami oni nie pracują i żyją i stać ich na wiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mlololo
Poprostu ktoś zrobił "literówkę" Napewno chodziło o CTC :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hop-pa
Cos wykombinowalas? czy do polski wracasz?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hop-pa
Cos wykombinowalas? czy do polski wracasz?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
glupoty piszecie bo ja otrzymuje child tax credit a moje dziecko nie chodzi do angielskiej szkoly bo nie ma jeszcze roku. wszystkie benefity na dzieci otrzymuje sie nawet jezeli zadne z rodzicow nie pracuje. przynajmniej u brytyjczykow nie wiem ja u obcokrajowcow czy jeden musi pracowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciekawe .
A jak wniosek wypelnialas. chyba logiczne ze tak male dziecko do szkoly nie chodzi ale ja mam dzieci w roznym wieku i najstarsze ma 16lat i wpisuje sie gdzie chodzi do szkoly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zeby cokolwiek dostac
Trzeba placic podatki!!tu nie ma nic za darmo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ciekawe a ja znam takich co nie pracuja i otrzymuja wszystko na dziecko. ale to jak mowie brytyjczycy nie polacy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A to ciekawe....lyndal
Znowu glupoty , wez ty sie zastanow czasem zanim cos napiszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak wogole to ja wniosku na child tax credit nie wypelnialam tylko moj maz szkot:P i tu tak jest w uk im wiecej placisz podatku tym mniej dodatkow na dziecko dostajesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
www.infolinia.org/index.php?option=com_content&task=view&id=55&Itemid=146&PHPSESSID=68ceae specjalnie szukalam i co ciolki nadal bedziecie sie spierac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszedzie na forum mozna znalezc informacje o tym ze child tax credit i child benefit otrzymuje sie niezaleznie od tego czy sie pracuje czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktos tu wspomnial
Można również starać się o Council Tax Benefit i Housing Benefit. Nie przysługuje nic osobom, które: a) pracowały tutaj "w kawałku" krócej niż 12 miesięcy, straciły pracę i nie znalazły nowej w ciągu 30 dni, b) pracują tutaj nielegalnie, c) nie pracują wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktos tu wspomnial
Child Benefit przyznawany jest osobie dorosłej, pod której opieką znajduje się dziecko lub dzieci, do 16 roku życia dziecka (lub dłużej, jeśli kontynuuje np. pełnowymiarową edukację). Wysokość Child Benefit nie jest zależna od zarobków i oszczędności opiekuna - wynosi 16,50 funta na tydzień na pierwsze dziecko i 11,05 funta na tydzień na każde kolejne dziecko. Warunkiem uzyskania Child Benefit jest to, by dziecko i osoba ubiegająca się przebywały na terenie Wielkiej Brytanii (osoba ubiegająca się nie musi być rodzicem dziecka), a osoba ubiegająca się o ChB musi spełniać wyżej wymienione warunki związane z legalnym zatrudnieniem i pobytem w Anglii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktos tu wspomnial
jeśli przebywamy w Anglii legalnie, tzn. pracujemy (jesteśmy zarejestrowani w Home Office, posiadamy NIN, płacimy podatki), jesteśmy samozatrudnieni (self-employement), pracowaliśmy legalnie przez okres dłuższy niż 12 miesięcy i straciliśmy pracę, możemy starać się miedzy innymi o Child Benefit i Working Tax Credit (jego elementem jest Child Tax Credit).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×