Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Sarracenia

Nie prawda w CV. I co teraz?

Polecane posty

Gość Sarracenia

Szukałam pracy w sklepach odzieżowych. W większości wymagali wyksz.średniego. Ja jestem po zawodówce.Więc napisałam w CV ze skoczyłam liceum handlowe. Prace dostałam w H&M. Jestem bardzo z niej zadowolona. Ale boję się ze moje oszustwo wyjdzie na jaw i mnie wywalą.Pracuje od 1 sierpnia na razie nie musiałam przynosić świadectwa. Ale co będzie dalej np.przy urlopach. Czy mogę to jakoś obejść .Poradźcie błagam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a co ma urlop do swiadectwa
??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie powinno wyjsc
obcykaj sobie jedynie co masz mowic ze szczeegolami jesli ktos bedzie pytal. ale swiadcetwa raczej juz nikt nie bedzie prosil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mar 30
nie chwal sie tym wiecej na forum , nie przejmuj sie juz bo swiadectwa chca zawsze przy zatrudnieniu , istnieje male prawdopodobienstwo ze teraz bedzie im potrzebne , do urlopu to co najwyzej studia sie wlicza czy do stazu pracy ( albo/albo) a liceum pierwsze slysze. ja szukajac kiedys pracy musialem zataic ze mam studia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kreska_kropka_kreska
Myślę, że będzie potrzebne. Kiedy zakładają teczkę pracownikowi, każą przynieść wszystkie dokumenty. Dobrze Ci tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bless
powinni wziąć od Ciebie świadectwa ponieważ liceum jak każda inna szkoła wlicza się do stażu do obliczenia urlopu,ale skoro do tej pory nie wzięli to może przyjeli że masz 20 dni urlopu i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kreska_kropka_kreska
Nie chodzi tylko o urlop. Chodzi o "akta osobowe", to taka teczka, którą zakłada się każdemu pracownikowi i ona zawiera WSZYSTKIE dokumenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kiedys pracowalam w sklepie w Warszawie i nikt ode mnie zadnych dokumentow nie chcial, moze u Ciebie tez tak bedzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jh h i
jaką umowę dostałas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 lat mialam i nie pamietam co tam podpisywalam wtedy, mozliwe, ze umowe-zlecenie, ale nie wiem. ale jak sie zwalnialam, to chcieli mi zaplacic tylko za polowe przepracowanego czasu, musialam ich prawnikiem straszyc. oni tez tacy swieci nie sa, wiec sie nie martw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkalepka
ciekawe tylko jaka umowe dali autorce zatrudniajac ja? mysle, ze swiadectwo szkolne wymagane jest przy umowie o prace, w przpadku umowy zlecenia dokument ten nie jest wymagany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mar 30
jak bedzie chciala przejsc na umowe o prace to wtedy moga sie zglosic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sarracenia
Dostałam umowę na 3 mieś. A prace jest mi bardzo potrzebna.Jestem samotną matką a godziny pracy pokrywają mi się z przedszkolem.( 9-15) Dlatego bardzo mi na tej firmie zależy.Szkołę kończyłam 7 lat temu, może od absolwentek wymagaj świadectw . Mnie na razie o nie nie pytają i mam nadzieję ze tak zostanie.Naprawdę jestem w trudnej sytuacji .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vsvsdv
dostalas pewnie umowe na okre sprobny jak dostaniesz stala umowe to świdectwo jest konieczne, ja tezpracuje w handlu i za każdym razem nie odpuszczali sporowadzenie ksero swiadectwa bylod la mnie problemem jestem z daleka ale to bylo konieczne, naciskali wiec proponuje ci bys porozmawiala z kierownikiem może dadza ci umowe zlecenie wtedy mozesz darowac spbie świedectwo ale urlop odpada przy tej formie umowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To jest tylko sklep
To jest sklep a nie biuro, wystarczy że się spawdzisz, pracujesz od sierpnia i nikt do ciebie nic miał, to nieprzejmuj się niczym, nikt święty nie jest , zwłaszcza pracodawcy. Jestem po twojej stronie Tylko pamiętaj jak będziesz rozmawiać ze współpracownikami o szkole, żeby się niewkopać, bo wiesz podpierdalaczy wkoło pełno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mar 30
jak masz tak trudna sytuacje to cie rozumiem ze musialas zaryzykowac. pozostaje ci tylko czekac na rozwoj wypadkow. swiadectwa wymagane sa juz od okresu probnego przy umowie o prace wiec jak nie chcieli to moze ci sie uda. ale ta sprawa moze wyjsc kiedys tam... jak sie pani w kadrach przypomni ze ma braki w dokumentacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria1755
musze cie zmartwic bo jesli to kiedys wyjdzie na jaw, choc nie musi, to odpowiadasz prawnie za fałszywe informacje, to jest za wprowadzenie w bląd, jest to nawet chyba zagrozone kara wiezienia na 3 lata, a na pewno umowa ktora zaqwarlas bedzie niewazna bo wystepuje tzw. wada oswiadczenia woli( czyli wlasnie to swiadome wprowadzenie w blad pracodawcy zeby podpisal umowe) nazywa sie ona chyba o ile pamietam z prawa cywilnego podstęp, mozesz byc posunieta do odpowiedzialnosci cywilnej, a rowniez do karnej chyba..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mar 30
daria --- jesli tak rzeczywiscie jest to ciekaw jestem czym grozi zanizenie wyksztalcenia tzn podanie ze ma sie srednie a nie mgr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy umowie o pracę zakładana jest dla każdego pracownika teczka, do której zresztą w każdej chwili masz wgląd. Tam są wszystkie niezbędne dokumenty, w tym świadectwo ukończenia szkoły. Nieważne - w handlu, czy nie. Także raczej tego nie ominiesz... Chyba że masz umowę zlecenie i na takich warunkach zostaniesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria1755
Mar30 nie ma to znaczenia czy kłamiesz zawyżając czy zaniżajac, to wszytsko sa oswiadczenia nieprawdziwe! poza tym kto by chcial zanizyc, a tak wogole to jesli autorka pracuje np z pol miesiaca i wyjdzie to wtedy to maja prawo jej nie zaplacic bo umowa jest niewazna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ONA ODPOWIADA
Ejj przestańcie straszyć biedną dziewczynę.Zawsz może powiedzieć że się pomyliła wpisując wykształcenie.Pamiętajcie że to nie jest praca w BOR lub innym "ciekawym" miejscu.Moim zdaniem osoba zajmująca się się papierami poprostu zapomniała.Teczkę schowała do szuflady i koniec.Przy zmianie czasu trwania umowy nikt tego już nie sprawdza..z prostej przyczyny(braku czasu).Więc kochana uszy do góry ,a na Twoim miejscu niejedna z nas by tak zrobiła.Muszą być z Ciebie zadowoleni (bo z tego co się orientuje w tych sklepach jest duża rotacja). Pozdrawiam Cię serdecznie i napisz jak podpiszesz nową umowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mar 30
ja tam jej nie potepiam , pkt. widzenia zalezy od punktu siedzenia . wszyscy zaraz sie tacy swieci zrobili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajko i kokosz
Jak sie zaczna dopytywac to zaczniesz sie martwic, a teraz uszy do gory, to tylko praca w sklepie, bardziej sa zainteresowani jak sie sprawdzasz w praktyce a nie jakie masz papierki. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a-aśka
daria, pieprzysz głupoty. Dlaczego umowa ma być nieważna? Nieważna byłaby, gdyby podała, że posiada wykształcenie niezbędne na zajmowanym stanowisku np. jest lekarzem. Tymczasem do pracy w sklepie średnie wykształcenie nie jest potrzebne. Ja bym siedziała cicho, może się nikt nie zorientuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia_ss
Muszą mieć kopię Twojego świadectwa do akt osobowych- jezeli podpisali z Tobą umowę o pracę ale skoro jeszcze nikt o to nie pytał- to masz pewnie umowę zlecenie i swiadectwo jest im nie potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria1755
Droga Asko! otoz umowa jest nieważna, znasz sie na prawie cywilnym? jako studentka administracji mialam taki przedmiot na studiach wiec to ty pier**lisz! umowa zostala zawarta dlatego ze użyła podtssepu czyli oklamala, jest to wada oświadczenia woli, wskutek czego umowa traci waznosc. proponuje poczytac kodeks cywilny.jesli uwazasz ze tylko do lekarza potrzeba szkoly to sie mylisz. w sklepie nie ma norm ale jesli pracodawca wymaga sredniego, badz nawet jesli nie wymaga ale zatrudnil jaa bo myslal ze je ma to umowa jest niewazna! radze pojsc do szkoly! bez niej dzis jestes nikim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapisz sie do wieczorowego
kliceum handlowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ONA ODPOWIADA
Coś Ci kiepsko idzie na tych studiach.Co ma oświadczenie woli do CV.Zastanów się zanim napiszesz kolejną głupotę.Podpisując umowę zlecenie także potrzebne są dokumenty,nie tylko dowód osobisty:) Dziewczyna zapytała o radę a Wy robicie wielkie hallo.Jak oszustwo wyjdzie na jaw powie że się pomyliła i tyle.Dziewczynie zależy na pracy i bardzo się stara,a to chyba ważniejsze niż "pomyłka" w CV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mar 30
zawsze sa okolicznosci łagodzace jakby co a pracodawcy musialoby sie chciec z tej sprawy robic raban

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria1755
wytulumacze to tak: 2 osoby chca podpisac umowe, jedna aby doszlo do jej podpisania kłamie w sprawie wykształcenia, niewazne czy w Cv czy ustnie, ale jest to swoadome wprowadzenie a błąd, gdyby nie skłamała prawdopodobnie umowa by nie została podpisana, no juz prosciej sie nie da..jak nie rozumiesz to no coment!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×