Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość barbarkasd

zmiana nazwiska małoletniego dziecka

Polecane posty

Gość barbarkasd

po rozwodzie chcę zmienic nazwisko swoje i mojego dziecka , które nie jest biologicznym dzieckiem męża . czy zrobię to bez problemu ? prosze o poważne odpowiedzi bez oskarżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbarkasd
dodam , że w akcie urodzenie jako ojciec widnieje mąż ( wyraził na to zgode ) , nie będzie płacił alimentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kyrra
odpowiadałam w tym temacie,ale wszystko gdzieś zniknęło?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NEXTI2008
to znaczy ze dziecko ma nazwisko bylego meza ale nie jest jego dzieckiem tak? a ty chcesz zmienic nazwisko sobie idziecku na czyje nazwisko obecnego partnera czyli biologicznego ojca dziecka tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbarkasd
JUż TłUMACZę .. rozwód w trakcie ( niestety ciągnie się długo ) , źle mnie poinformowano w usc , że w akcie musi byc wpisany mój mąż a nie ojciec biologiczny minął termin 6 m-cy więc sprawę o zaprzeczenie ojcostwa skierowałam do prokuratury ( odp nadal nie mam - często prokurator odmawia tutaj pomocy ) jesli cokolwiek moge tutaj zrobic to chce by dziecko miało nazwisko biologicznego ojca i wówczas ja też zmienie ponieważ chcemy sie pobrac myślę , że do zmiany nazwiska bedzie potrzebna zgoda niestety nadal mojego męża i pewnie w kazdym innym przypadku czyli wydanie paszportu itp oj błąd ogromny błąd .... a może znacie inną drogę by tą sprawę załatwic pozytywnie czyli by zmienic akt urodzenia ? czy dopiero gdy skonczy 18 lat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kermiii
to mozesz zmienić nazwisko do 3 m-cy po uprowamocnieniu się wyroku rozowowego. jesli chodzi o dziecko to sprawa jest bardziej zlożona, bo zachodzi domniemanie, ze ojcem dziecka jest mąz matki i wtedy dziecko nosi nazwisko męża matki. napisałaś, że wnisłaś powództwo o zaprzeczenie ojcostwa, więc teraz musisz poczekać na orzeczenie w tej sprawie [tylko nie rozumiem na jakiej podstaiwe skierowałas sprawę do prokuratury o_O, jak mozesz to wujasnij szerzej]. jesli zapadnie wyrok, że twój mąż nie jet ojcem dziecka, wtedy twój partner [jak piszesz, ojciec dziecka] może uznać je sam, albo będzie orzekac o tym sąd [ale to w przypadku, gdybys skierowala powództwo o ustalenie ojcostwa, a jak chcecie sie pobrać to nie jest to zasadne], oczywiście będziesz musiała wyrazić zgodę na uznanie. jakby coś nie było jasne, pytaj śmiało, niedawno miałam egzamin z prawa rodzinnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kermiii
na początku miało być 'ty' ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nexi
Podaje ci moje nr gg 13646361 napisz to ci wszystko powiem ja tez mialam taka sytuacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×