Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zws

Slowa, ktore maja brzmiec profesjonalnie

Polecane posty

Gość zws

jak wasze - witam, drogie panie, na dzien dzisiejszy, na chwile obecna itp powoduja odruch wymiotny pogodzciez sie z tym, ze uzywacie okreslonego jezyka i nie silcie sie na wiecej. Prosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"na dzień dzisiejszy" i na chwilę obecna raczej nie brzmią profesjonalnie, a rażąco Nie mam nic przeciwko witaj lub drogie panie, ale to trzeba umieć wyczuć sytuację kiedy i do kogo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zws
o luska!!! a ja nie moge zniesc witaj drogie panie z przymruzeniem oka ujdzie ale kiedy ktos zaklada tu topik i prosi panie lub panow o wypowiedzi to ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No cóż, jednym coś przechodzi przez gardło, a innym ani rusz. Gwoli wyjaśnienia, ja nigdy nie mówię witaj, tylko czasem w odpowiedzi na powitanie napiszę lub powiem "witaM" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zws
ale skad to sie wzielo? wydaje mi sie, ze 'witam' jest forma uzywana przez ludzi wtedy kiedy nie wiedza czy maja do kogos zwracac sie po imieniu czy oficjalnie a ja nie lubie takich wybiegow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sprytna skorpio
na ten czas Wojski......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wzielo sie stad ze nie
nie wiadomo jak zaczac maila do obcych lub malo znanych osob ( a czasem ma sie jakas sprawę, chocby umowic sie na sprzedaz czegos). Dzien dobry? Bo nie: drogi X czy szanowna X czy Pani X... Tez nie lubie "witam" ale nie mam lepszego pomyslu. Co propnujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wzielo sie stad ze nie
na dzien dzisiejszy czy na chwile obecna jest po prostu bledne. Zwrot : drogie panie , odpowiednio uzyty, jest poprawny i naturalny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zws
co proponuje? wlasnie szanowna pani ... lub pani ... (imie) w mniej oficjalnych przypadkach samo imie - w zupelnie nieoficjalnych czy to nie oczywiste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zws
aha i jeszcze moje ulubione 'moja osoba' :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zws
no miedzy 'hejka co slychac' (slang 14-latkow???) a witam/ jest jeszcze cala gama mozliwosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×