Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kajkakajka

pierwsza praca, dlaczego tak ciężko ją znależć???

Polecane posty

Gość Kajkakajka

W tym roku zaczynam studia zaoczne. Chciałabym znaleźć pracę, ale jest mi bardzo ciężko. Wszędzie chcą osoby z doświadczeniem. Jakie ja mogę mieć doświadczenie po szkole średniej. Tragedia. Przecież właśnie od czegoś muszę zacząć. I jeszcze jedno co mnie irytuje: jak napisać list motywacyjny? Ok, niby teoretycznie wiem co ma się w nim znajdować, ale nie u tak młodej osoby jak ja, która dopiero chciałaby zacząć pracować. A najgorsze jest to, że do sklepu na sprzedawcę nawet go wymagają. Chore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajkakajka
a i jeszcze takie pytanko: kiedy zapytać o ewentualne zarobki? Jeśli jest podany tel i sie dzwoni w sprawie oferty to juz mozna zapytac czy jeszcze nie wypada? kiedy i jak zapytac zeby bylo ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mar 30
jak zadzwonisz to oni ciebie najpierw spytaja ile masz lat itp. i umowia na spotkanie . malo prawdopodobne ze sie czegos dowiesz przez telefon . o kase sami cie spytaja , chyba ze juz na prawde pomina ten temat to spytaj. najpierw zadawaj pytania odnosnie pracy i obowiazkow ( pracodawca lubi slyszec zainteresowanie praca a nie kasą ). list motywacyjny - pisz o swoich mocnych stronach itp. nie powtarzaj tego co w CV co najwyzej rozwin hasla tam zawarte .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co począć..lok
Jak podasz maila to wyśle ci przykładowy list motywacyjny i jak powinno wyglądać dobre cv. Dużo osób robi masakryczne błędy w cv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajkakajka
CV raczej mam napisane dobrze. Gorzej z listem motywacyjnym. Wiem jak ma wyglądać, ale nie bardzo wiem co mam w nim napisac. Doswiadczenia zawodowego nie mam przeciez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajkakajka
Ale poprosze i tak o te wzory. Moj mail: kajkakajka10@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajkakajka
hej. czekam na wzory cv i listów mot. Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isse
napisz czemu twoje zainteresowania czynią cię dobrym dla pracodawcy pracownikiem pomysl o jakis osiągnięciach szkolnych, wolontariatach, rzeczach które daly ci doświadczenie w pracy z ludzmi wymien twoje cechy i korzysci jakie one konkretnie dadza pracodawcy napisz ze chcesz tej pracy bo da ci sie rozwinac ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jakas tammmmmmmmm
ja tez mialam ten problem ,nie moglam znalezc glupiej pracy nawet jako kelnerka. w koncu wymyslilam,ze pomagalam czesto na weselach (no ale oczywiscie nie moge tego poswiadczyc) i moze dzieki temu dostalam pierwsza prace, a potem juz mialam co wpisac ,bo mialam to doswiadczenie. potem jechalam za granice do opieki nad dzieckiem, tez trzebab bylo sciemnic z referencjami, bo malo kto cie tak wezmie, pomysl o tym,zeby cokolwiek wpisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria1755
ja tez dlugo nie moglam znalesc, dalam ogloszenie na internecie ze szukam pracy i dzieki temu ktos zadzwonil i mam prace w sklepie poki co na miesiac, ale to moja pierwsza praca w zyciu! dotad byly tylko praktyki w urzedach za darmo, nie polecam urzedy sa tak nudne ze traci sie chec do zycia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewcia143434
Tez szukam pracy. Mam do Was takie pytanie. Pracowałam 4 miesiące za granicą w restauracji, ale nie mam zadnych dokumentow tego potwierdzających, moge to wpisac w CV czy nie bardzo się opłaca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isse
ja pracowałam rok bez umowy i wpisuje bo co mam robić ;/ eh, myślałam że rok zapierdzielu w gastronomii mi coś da ale za nic nie mogę sobie znaleźć pracy na pół etatu, masakra ... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajkakajka
Ciężko jest ze znalezieniem pracy. Umówiłam się na dwie rozmowy kw, mam nadzieje ze dam sobie radę. Może jakieś wskazówki dot. takiej rozmowy:) Wiem, jest dużo poradników na ten temat, ale to nie to samo co dobre rady od doświadczonych osób. Przede wszystkim rady z życia wzięte a nie jakieś tam schematy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mar 30
nie ma schematów , trzeba wyczuc druga strone co mozna powiedziec a co nie , zdarza sie ze rekrutujacy ma poczucie humoru i warto wtedy nie miec kamiennej i znerwicowanej twarzy. niestety najtrudniej byc wyluzowanym i pewnym siebie ( ale nie zarozumialym ) na rozm.kw. a to bardzo jest w cenie. moim zdaniem trzeba popracowac nad radzeniem sobie z trema i stresem . sprawdzilem to na sobie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajkakajka
Byłam na rozmowie poszło mi dobrze i mam tą pracę:) Bardzo się cieszę, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajkakajka
W firmie handlowo- usługowej, jest kilka stanowisk dokłądnie dowiem się w pn na jakim będę pracowała. Pomoc biurowa, wypełnianie faktur, asystentka, sekretarka , takie tam , ale bardzo się cieszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajkakajka
fajna pioseneczka :) Tylko nie rozumiem jak sie ona ma do tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy ktoś wie czy rekrutują gdzieś w fajnej firmie (umowa o pracę) i w miarę dobrymi zarobkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fast-group oferuj***ardzo fajny pakiet pracowniczy, dużą pensję motywacyjną, drzwi do prezesa są zawsze otwarte. Atmosfera jest bardzo w porządku a jeśli ktoś chce się rozwijać to firma oferuj***ardzo szeroki pakiet szkoleń (nawet języka obcego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To i ja się przyłączę do odświeżenia tematu :) w sumie i mnie dotyczy, choć ja szukam pracy troszkę ponad 2 miesiące, co, patrząc ogółem, nie jest jeszcze chyba jakimś strasznie długim czasem. Odpowiadam na ogłoszenia (jak się już jakieś pojawi, w mojej działce z tym ciężko ;) ), ale i sama roznoszę CV. Jestem po jednym dniu próbnym (na który zostałam zaproszona z marszu po tym, jak przyniosłam CV, ale potem zero odzewu niestety...) i jednej rozmowie kwalifikacyjnej (jakoś poszło, wiadomo, pewnie jakiś błąd popełniłam, ale pierwsze koty za płoty, zobaczymy jaka będzie odpowiedź gdzieś pod koniec tygodnia). Myślę, że zależnie od branży trzeba się odpowiednio prezentować i pod względem zachowania i ubioru. Co do zarobków, to wiem tyle, że jeśli na rozmowie kwalifikacyjnej pracodawca nie poruszy tematu, to absolutnie samemu się go nie zaczyna. Jeśli zechce nas zatrudnić to i tak będzie o tym mowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekspert Pracapl
Pierwsze kroki w zawodzie dla młodych bywają trudne, warto więc liczyć na wsparcie znajomych! gdy znajdziesz ofertę, która idealnie nadaje się dla Twojego znajomego, po prostu poleć go, klikając na czerwoną strzałkę i wpisując jego adres e-mail! W zamian możesz dostać 1000 zł - sprawdź jakie to proste na http://praca.pl/rekomendacje.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdobądź wykształcenie ! Zapraszamy do zapisu do Policealnej Szkoły Delta Edukacja za darmo! Zachęcamy do zapisu do Policealnej Szkoły Rozwoju Zawodowego w Krakowie na ul. Szewskiej 17/1 Zdobędziesz zawód bez żadnych opłat! Gwarancja bezpłatności na piśmie! Zajęcia odbywają się w trybie zaocznym. Brak opłaty za egzamin, legitymację i indeks! Wydajemy bezpłatne zaświadczenia! Zachęcamy do zapisu już dziś! Zadzwoń! 798-149-906!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×