Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misia011068

borelioza

Polecane posty

Jak widać zdiagnozowanie Boreliozy jak i jej leczenie jest bardzo skomplikowane. Znam kilka osób chorych i dlatego robię wszystko by uniknąć choroby. Praktycznie nie da się unikną ć kleszczy, zwłaszcza, że czasami są tak małe. Wydaje mi się ze lepiej zapobiegać niż leczyć. mam w domu test na borelię, gdy łapiesz kleszcza od razu go badasz czy nie przenosi borelii. Jesli okazuje się, że kleszcz był nosisielem od razu iść do lekarza po antybiotyk. Takie testy mozna kupic w niektórych przychodniach weterynaryjnych, co dziwnie nie widzialam ich w aptece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monikabert90
Moja sąsiadka miała boreliozę i dlatego wiem, jak bardzo uciążliwa i trudna do wyleczenia to jest choroba. Dlatego też bardzo mocno staram się chronić przed kleszczami. Obowiązkowo używam różnych środków ochronnych, na przykład https://kleszczolapki.pl/mugga-strong-spray-50-deet-75ml-p-4.html . Spray ten okazuje się całkiem skuteczny, bo żaden kleszcz się póki co do mnie nie przyczepił ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My sie leczymy niskimi dawkami naltrexonem na borelioze z objawami miesniowo stawowymi. Calosc opisalm na forum.gazeta.pl wpis z 19 lutego jak kogos interesuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W moim przypadku sprawdziło się leczenie które mi w Futura Medica dobrali, mam na myśli dokładnie gabinet przy Moniuszki w Krakowie. Mają naturalne zdrowe metody, nie faszerują człowieka tabletkami tak jak zazwyczaj lekarze mają w zwyczaju...Tutaj terapia jest przyczynowa a nie objawowa...Zupełnie inna filozofia leczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na super poziomie pomagają w Futura Medica, trafiłam na nich przez znajomą której pomogli z boreliozą, wszystko naturalnie, bazujac na przyczynach a nie skutkach...Ja z kolei potrzebuję leczenia w związku z astmą i po pierwszych wizytach jestem dobrej myśli. Mają tutaj czas dla człowieka, szczegółowo zbierają wywiad, można o wszystko dopytać, niczego nie ukrywają jeśli chodzi o metody koszty itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja ostatnio odkrywam medycynę naturalną i coraz bardziej się do niej przekonuję, choć miałam wcześniej dość sceptyczne nastawienie. W Futura Medica w Krakowie pomogli mi pozbyć się moich migren, a było to bardzo uciążliwe w codziennym funcjonowaniu, kolejne leki przestawały działać, już jakby organizm się wysycił przeciwbólowymi i gdyby nie Futura to pewnie bym zwariowała..ból był momentami straszny, a w Polsce coś takiego jak – leczenie bólu jest bardzo marginalizowane przez lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alina83922
Zapobieganie boreliozie powinno być naszym priorytetem w czasie różnych wycieczek, szczególnie, jeśli chodzi o dzieciaki, bo mają one cienką skórę i kleszcz bardzo łatwo w nią wchodzi. Zachęcam do korzystania z różnych preparatów, które pomogą się uchronić. Sprawdźcie sobie tą stronę https://boreliozaonline.pl/innowacyjny-preparat-nowe-mozliwosci-zapobiegania-boreliozie/ bo ja właśnie czytam na ten temat, aby dobrze się przygotować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie kleszcz ukąsił kilka miesięcy temu. Niestety mnie zaraził. Brałam antybiotyk, a po kuracji skorzystałam z komory hiperbarycznej na to, bo tlenoterapia redukuje infekcje i różne stany zapalne, w atamedzie można umówić się na sesję, bo nie ma niestety wielu dobrych ośrodków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, borelioza to niezbyt ciekawa choroba, ale nie wiem czy wiecie, że od niedawna mamy w Polsce terapeutę, który stosuje terapię parą biomagnetyczną (jedyny w Polsce). Potrafi on bardzo szybko rozprawić się z boreliozą, bez żadnych antybiotyków. Można też skorzystać z tej samej terapii w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii czy Niemczech. Jednak w Polsce to tylko on - w Łodzi. Warto poczytać Facebook.com/Biomagnetyzm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannagosci
tez słyszałam, że tlenoterapia pomaga na boreliozę właśnie;) Czyli polecasz ATAmed:) A coś wiecej możesz napisać o tym zabiegu, pozdrawiam Joanna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tlenoterapia bardzo pomaga na boleriozę. Chodziłam do Atamedu, niestety mieszkam niedaleko lasu i kleszczy tam od groma... No i padło na mnie z boleriozą :( ale tlenoterapia pomogła na szczęście. Także polecam spróbować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Borelioza jest wyleczalna o ile nie zwleka się z przyjściem do lekarza. Mój pies na to zachorował, ale uratował go doktor z http://agrowet.com.pl/ Bardzo mu jestem za to wdzięczna. To bardzo dobry lekarz, jak jesteście z Suwałk to pamiętajcie o tym weterynarzu bo ta choroba jest straszna nie tylko dla ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o boreliozę to trzeba koniecznie się skontaktować z lekarzem. U mnie też tlenoterapia dobrze zadziałała, chodziłam do Atamedu do komory hiberbarycznej i szybko pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja znam bardzo skuteczną terapię naturalną, bez żadnych antybiotyków, z szybkimi rezultatami - terapia nazywa się para biomagnetyczna (jedyna w Polsce, terapeuta z Łodzi). Kilka sesji i po boreliozie. Nic nie boli, a sesje powtarza się raz w tygodniu. Wiem, że jak jest taka potrzeba, to nawet można umówić się na weekend. Osobiście znam osobę , która dzięki tej terapii pozbyła się boreliozy. Bliższe informacje można znależć na Facebook.com/biomagnetyzm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy pierwszych objawach trzeba jak najszybciej ruszać do lekarza. Nie ma co dmuchać na zimne, jest to bardzo poważna choroba. Nigdy z tym się nie spotkałam ale czytając i widząc po objawach i skutkach strach pomyśleć. Podzielę się jednym artykułem, w którym opisane są pierwsze objawy boreliozy - http://mediavector.pl/objawy-boreliozy-po-ukaszeniu-przez-kleszcza/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciężko leczyć objawy boreliozy -wiem to niestety z własnego doświadczenia, bo moja mama także choruje na to od kilku lat. Myślała Pani o sanatorium? Mamie bardzo to pomogło i po takim 3 tygodniowym pobycie czuła się na prawde dobrze. Na skierowaniu nfz czekała ok roku ale naprawdę warto bylo. Trzeba iśc do lekarza po skierowanie, tutaj ma Pani dokładnie opisane jak to załatwic: https://uzdrowiska-pgu.pl/uzdrowiska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Borelioza niestety czasem daje o sobie znać dopiero po czasie... Właśnie u mnie tak było, ale szybko zareagowałam i na szczęście udało się wyleczyć. Jak pisali poprzednicy, tlenoterapia rzeczywiście jest pomocna przy boreliozie, ja chodziłam do komory hiperbarycznej w Atamed i efekty zauważyłam dość szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja z komór hiperbarycznych korzystałam w Vimedzie w Warszawie, z tego co widziałam mają najwyższe ciśnienie. Jestem zadowolona, przede wszystkim wróciła chęć do życia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dołączę się do grona osób zadowolonych tlenoterapii :) u mnie to była komora hiperbaryczna w ATAmed i bardzo sobie chwalę. Nie tylko na boreliozę pomagają, ale ogólnie na samopoczucie i na skórę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myszpysz

To paskudne dziadostwo, które niestety tak łatwo nie odpuszcza, często trzeba się nieźle napocić, żeby poszło sobie. Polecam niemniej inwestowanie w naturę, zdrowa i zbilansowana dieta wespół z preparatami naturalnymi mogą bardzo korzystnie wpłynąć na układ immunologiczny. Mi pomógł preparat uwemba, w pełni ziołowy połączony z cynkiem. jest na bazie mega skutecznej bylicy rocznej, no i widzę dużą różnicę w samopoczuciu po przyjmowaniu go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fautyna

Ja leczyłam się pół roku, bo miałam bardzo przechodzoną boreliozę. Moja terapia polegała na ziołach, diecie i sesjach z generatorem plazmowym. Chodziłam do BioCare w Warszawie. Nie jestem z tej firmy, nie robię PRu, jestem zwyczajnym pacjentem, który wyleczył się z tej przeklętej choroby i to bez antybiotyków. Ci co się leczyli antybiotykami, szczególnie metoda ILADS albo byli po rezonansie magnetycznym, proces leczenia trwał o wiele dłużej. Obecnie zakończyłam półroczny czas leczenia i czuję się pełna sił, energii, bez bólu stawów. Da się!!!

Leczenie antybiotykami jest skuteczne wyłącznie przy wczesnych stadiach rozwoju choroby. W przewlekłej, czyli już po pół roku od zakażenia współczesna medycyna rozkłada ręce. Wierzcie mi byłam u najlepszych specjalistów w Warszawie, każdy mówił co innego i przepisywał coraz inne leki, bo początkowo nie było wiadomo co to. Oczywiście standardowe testy Western Blot i Elisa nic nie wykryły. Dopiero moje dociekania i prywatnie zlecone testy KKI i LTT potwierdziły boreliozę. Pani w laboratorium (Alab notabene) jak robiłam  LTT to powiedziała że nigdy czegoś takiego nie widziała, więc-- taka rzeczywistość

Gdyby ktoś miał jakieś pytania, chętnie udzielę wsparcia - bo sama wiem jak było mi trudno kiedy sama poszukiwałam pomocy i nikt nie była w stanie mi dać jednoznacznej odpowiedzi. Faustyna, e-mail: fguzowska@gmail.com

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka89

Wiele osób w ostatnim czasie narzeka na ukąszenie kleszcza u robi badania na boreliozę, bo skutki tej choroby są ciężkie. Ostatnio jednak widziałam,że medycyna idzie do przodu i teraz można wiele zdziałać w tym temacie warto zerknąć na propozycje na http://biorezonans-wilanow.pl/borelioza/ . Nowoczesne metody są najlepsze z zwalczaniem schorzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wera

Najlepiej iść do lekarza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka89

Wiele osób w ostatnim czasie narzeka na ukąszenie kleszcza u robi badania na boreliozę, bo skutki tej choroby są ciężkie. Ostatnio jednak widziałam,że medycyna idzie do przodu i teraz można wiele zdziałać w tym temacie warto zerknąć na propozycje na http://biorezonans-wilanow.pl/borelioza/ . Nowoczesne metody są najlepsze z zwalczaniem schorzeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×