Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość kasia82wołomin

cesarka czwarty raz ?

Polecane posty

Gość przeczytaj pierwsza strone to
sie dowiesz jak tna:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FZu
Ile kobiet w Polsce miało 4 cesarki ??? Czy to jest przypadek 1 na milion że urodziła te dziecko żywe i zdrowe przy 4 CC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takie tam duperele
Ja miałam 2 cesarki, obie cięte w tym samym miejscu. Drugi raz rodziłam w ten sposób martwe dziecko. Napisałam do gazety, tam na łamach ginekolog odpowiedział mi, że mimo wieku (40) i dwóch cesarek mogę spokojnie zdecydować się na kolejne dziecko rodzone przez cesarkę. Ale ze strachu chyba już się nie zdecyduję. Zresztą nie mam już z kim :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o podwiazanie jajowodow to wcale nie jest tak ze ot tak sobie podwiazuja gdyz jest to w zasadzie nielegalne u nas.Niejednokrotnie byly sytuacje ze podwiazano kobiecie jajowody a potem lekarz zostal podany do sadu.Ja mialam 3 cesarki.Przy trzeciej mialam odklejenie sie lozyska(o peknieciu szwu nie wspomne) tydzien w 9 miesiacu mialam tak silny krwotok ze chlustalo normalnie a lekarze i tak nie podwiazali mi jajowodow.Gdzies kiedys czytalam o kobiecie ktora miala osiem cesarek.Mnie lekarze powiedzieli wprost ze nastepnej ciąży moge nie przezyc.Ogolnie jak kobieta raz miala cesarke to z wielkim prawdopodobienstwem kolejne porody beda sie odbywaly w ten sam sposob.Wiem ze slyszenia ze czasem kobiety maja normalne porody po cesarce ale nie spotkalam sie z tym szczerze mowiac.Ja mialam 3 cesarki i nie mialam mozliwosci wyboru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fzu
Czyli co ma przez to rozumieć? jest to przypadek 1 na milion że urodzi się zdrowe przy 4 CC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość certwszx
o kurcze... leżałam na sali z babeczką któa była po trzeciej cesarce. na obchodzie lekarz powiedział do niej przy mnie i jeszcze jednej położnicy : " mam nadzieję,ze nie myśli pani o jeszcze jednym dziecku bo jeśli tak to niech pani najpierw pomysli,ze pozostałe dzieci mogą stracić matkę. Wielką nieodpowiedzialnością byłoby zdecydowanie się w pani przypadku na czwartą ciąże i co za tym idzie na czwarte cięcie cesarskie "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewzaw2
Drogie Panie mam 31 lat i przeszłam,przez 3 cesarki ,urodziły się 3 zdrowe dziewczynki,czas rekowalenscencji przebiegał bardzo dobrze ,ale po każdej mimo anemii szybko wstawałam żeby to wszystko rozchodzić,ponieważ karmiłam odmawiałam przyjęcia zastrzyków przeciw bólowych ,choć pielęgniarki potrafiły przyjść nawet w nocy i zapytać się czy nie chcę zastrzyku ,(pod tym względem byłam odosobnionym przypadkiem,ale nie każdy jest wytrzymały na ból )Jedynym problemem jak był w trakcie operacji to sapdek cisnienia co było do przewidzenia bo jestem jak to mówią niskocisnieniowcem.Nie podwiązano mi jajników mimo iż byłam chętna wyrazić na to zgodę,poinformowano mnie jednak że kolejna ciąża jest wielkim zagrożeniem,mogę urodzić bez powikłań ,ale może sie też zdarzyc ,że pęknie macica nie tyle w trakcie porodu ,co może sie tak stać w trakcie ostatnich dwóch miesięcy ciąży ,gdzie dziecko najwiecej w tych miesiącach rośnie.Bliznę mam jedną i to nie wielką ,ale to zasługa lekarzy ładnie mnie z szyli.Mam jednak inne problemy tzn jak się zabezpieczać żeby nie mieć kolejnego dziecka,do tej pory wypróbowałam tabletki i plasterki ale niestety ą nie dla mnie zatrzymują wode w organiżmie,teraz mąż jest znowu na kontrakcie więc nie mam zmartwień ,ale wraca za kilka miesięcy i to już na stałe pozostaje mi chyba wypróbować spiralke ,ale i ona nie daje 100 % pewności ,jednak jakoś zabezpieczyć sie trzeba ,także nie mam zbyt wielkiego wyboru.Jeśli macie jakieś pytania odnośnie cesarek chętnie odpowiem jeśli będe znała odpowiedzi. ps muszę dodać że będąc w 3 ciąży od 6 miesiąca do 9 byłam co 2 tygodnie na kontroli u lekarza w 9 miesiacu co tydzien a cesarke miałam zaplanowa na 5 dni przed terminem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szurumburumszurum
mnie po dwóch cesarkach-wąska miednica,podwiązano jajowody,bo następna ciąża mogła być zagrożeniem,chyba chodzi o pociętą macicę,któa może nie wytrzymać rozciągania moja mama miała podwiązanie po trzech cesarkach,teraz widocznie robi się to szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewzaw2
Być może zależy to też od podejścia lekarzy mi odmówiono,u mnie było wszystko ok ,natomiast nie było postępu porodu, były skurcze ,ale nie było rozwarcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patata jak jak
jak to jest po npodwiazaniu? czy są jakies skutki uboczne? czy ma sie wtedy okres? czy to niebezpiecnapiszcie mi prosze zny zabieg? za 3 mies mam cc i mysle o tym ..napiszice prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewzaw2
Moj lekarz prowadzący powiedział że jest to zabronione,mimo ze 4 cesarka jest już zagrożeniem,Kiedyś robiło się to automatycznie tak jak mówisz po 3 cesarce chyba że pacjentka nie wyraziła na to zgody.Być może podwiązanie zależy też od przypadku (powodu cesarek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mammcia
Hej dziewczyny.tak podczytuję sobie i mogę Wam dużo opowiedzieć o cesarkach.Jestem po 4 cieciach.Ostanie w 2010i mimo mojej sugestii nie podwiązano mi jajowodów ,gdyż prawo w tej kwestii jest niejasne a lekarze mieli już o takowe procesy i boją się robić.nie mozna określic ile cesarek to liczba bezpieczna dla kobiety,gdyż zalezy to od kondycji i ciała.Jeśli decydujesz się na tyle dzieci i wiesz ,ze cc jest konieczne to przemyśl to dobrze,bo jednak przy każdej kolejnje więcej ryzykujesz.Ja po drugim cieciu miałam zrosty przy jelitach,które swego czasu mi bardzo dokuczały ale przy 3 cc lekarz zajrzał mi do brzucha i pozwolił jeszcze na 4 ciążę.Zaryzykowałam i jest kolejny maluszek.Jednak teraz czułabym sie bezpiecznie gdybym była podwiązana.Bardzo żle znoszę antykoncepję hormonalną min, z powodu mojej niedokrwistości.Spirala po tylu cięciach nie wchodzi w grę,prezerwatywy mnie uczulają więc .....zostaje kalendarzyk,który jest często zawodny a i tak teraz w okresie laktacji antykoncepcja naturalna to słaby pomysł.Uwielbiam dzieci i pewnie jakbym była młodsza to jeszcze na jedno bym sie porwała;)jakbyście miały pytania o cc to piszcie w tym watku a odpowiem.Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wiecie ze Victoria Beckham
miala 3 cesraki i teraz bedzie miala 4? Podziwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a wiecie ze Victoria Beckham
mammcia - a moze chcesz odkupic Lady Comp - lepszy niz kalendarzyk. Uzywalam go kilka miesiecy,ale radze sobie i z samym termometrem a moze ktos woli jednak bardziej skomputeryzowana wersje planowania rodziny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdeeee
dlaczego nie można spirali po cc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno będzie 4cesarka, poród naturalny po 3 krotnych cesarkach grozi pęknięciem macicy więc sama cc jest obarczona mniejszymi powikłaniami niż poród naturalny po tylu cięciach. Podwiązanie jajowodów jest nielegalne w Polsce, jesli roba to jedynie wtedy gdy w czasie operacji dojdzie do sytuacji, gdzie podwiazanie jajowodów ratuje zycie a nie umozliwia na zyczenie antykoncepcję. Jest to wtedy podwiązane ze wskazaniem i na to pacjentka nie musi wyrazić zgody, może się to wydarzyć nawet wtedy gdy nie chcemy, lekarz podejmuje decyzję w czasie zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wierzeeeee
o kuźwa, ale królica, i do tego wytrzymała, a mówią, że kobiety to delikatne istoty, no widać jak delikatne, a, fujjjjj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziubek 12
Wiecie boję się bardzo jestem 4raz w ciąży już 8 tydzień a moja lekarka strasznie na mnie krzyczała i powiedziałam ze 4cc to już zagrożenie dla mnie i dziecka.czy mam się naprawdę bać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćm1
Ja urodzilam 4 zdrowych dzieci przez cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość1234anna
Dziewczyny siedze i czytam to wszystko i kazda z nas jest inna tak naprawde i kazda cc przechodzi inaczej ja mialam 4 cc i po 3 latach od ostatniej jestem w 5 ciazy moj lekarz mowi ze bedzie wszystko wporzadku i tak tez mysle mam 4 zdrowych dzieci takze nie martwcie sie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój lekarz powiedział, że do 3 cc jest względnie bezpieczne. Potem już znacznie zwiększa się ryzyko. Powiedział, że po 3 cc może mnie podwiązać. Jeśli więc któraś chce być podwiązana podczas operacji, musi znaleźć tylko lekarza, który nie będzie robił problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćAnna
W naszym kraju wszystko zalezy od podejscia lekarza bo wlasnie jestem w 18 tyg ciązy po 3 cesarach sama zadalam pytanie czy to jest problem bo przy ostatnim cieciu pani doktor powiedziala ze jesli zdarzy mi sie ciaza to najlepiej znalezc dobra klinike .O dziwo moj lekarz bardzo mnie uspokoił ,powiedzial ze w szpitalu zmienil sie lekarz i napewno sobie poradzi z moim przypadiem wiec narazie jestem spokojna chyba ze moj organizm cos mi wywinie. Musze tu dodac ze mam 44 lata i ciazy tej naprawde nieplanowałam tym bardziej bylam w szoku i mam juz 7 dzieci wiec PODEJSCIE mojego learza jet super. Przedewszystkim zadnych pretensi jedynie czeste wizyty w gabinecie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bett12
Witam kobietki.jestem po trzech cesarkach w krótkim odstępie 2011,2012 i 2015 w ostatniej cesarce mialam krwiaka 17cm obawiam sie ze teraz znow moge byc w ciazy,nie wiem czy poronic mam czy prowadzic ciaze. Proszę pomóżcie,jak u was bylo w czwartej ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
normalnie było . Też miała krwiaka to sie cesto zdaża Miałam 4 cc wszystko w porzadku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co to znaczy nie wiem czy mam poronic ? tzn zabic ? tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sandra2110
Witam.mam pytanie do innych mam jak przebiegała u was 4ta ciąża po 3 CC i sama cesarka? Z mężem myślimy o 4 dziecku ale mój lekarz powiedział że to ryzyko i trochę się boje proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I tak już pewnie wyglądasz jak szynka poprzecinana w p**du najwyżej ciachnz cię od cycków w dół i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro lekarz ci mówi że 4 ciąża jest ryzykowna to o co ty walczysz na forum, gdzie siedzą przypadkowe osoby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.01.2011 o 00:38, Gość mammcia napisał:

Hej dziewczyny.tak podczytuję sobie i mogę Wam dużo opowiedzieć o cesarkach.Jestem po 4 cieciach.Ostanie w 2010i mimo mojej sugestii nie podwiązano mi jajowodów ,gdyż prawo w tej kwestii jest niejasne a lekarze mieli już o takowe procesy i boją się robić.nie mozna określic ile cesarek to liczba bezpieczna dla kobiety,gdyż zalezy to od kondycji i ciała.Jeśli decydujesz się na tyle dzieci i wiesz ,ze cc jest konieczne to przemyśl to dobrze,bo jednak przy każdej kolejnje więcej ryzykujesz.Ja po drugim cieciu miałam zrosty przy jelitach,które swego czasu mi bardzo dokuczały ale przy 3 cc lekarz zajrzał mi do brzucha i pozwolił jeszcze na 4 ciążę.Zaryzykowałam i jest kolejny maluszek.Jednak teraz czułabym sie bezpiecznie gdybym była podwiązana.Bardzo żle znoszę antykoncepję hormonalną min, z powodu mojej niedokrwistości.Spirala po tylu cięciach nie wchodzi w grę,prezerwatywy mnie uczulają więc .....zostaje kalendarzyk,który jest często zawodny a i tak teraz w okresie laktacji antykoncepcja naturalna to słaby pomysł.Uwielbiam dzieci i pewnie jakbym była młodsza to jeszcze na jedno bym sie porwała;)jakbyście miały pytania o cc to piszcie w tym watku a odpowiem.Pozdro

hej. Jestem w 4 ciąży po 3cc. Dopiero zrobiłam test więc jeszcze u lekarza nie byłam. Napiszesz mi jak znosiłaś ciążę  czy prowadziłaś normalny tryb życia? Ja zniosłaś 4cc i w którym tygodniu miałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×