Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość real home

dom w surowym stanie-ile kosztuje ???

Polecane posty

Gość real home

Moja siostra chce postawic dom ok. 120 m , nie ma internetu, dlatego pisze w jej imieniu :) . Na razie ma ok 70 tys. i zastanawia sie na ile jej to wystarczy. Na wiosne zaczeli by budowe , tak aby do zimy postawic go w stanie surowym. Siorka ma dzialke rolna . Interesuje nas jakie sa koszty wszelkich pozwolen , przeksztalcen ( na dzialke budowlana ) , plan, podciagniecie wody, pradu itd. Wiekszosc prac mogliby wykonac sami, ale trzeba zaplacic glownemu majstrowi. Mieszkamy na lubelszczyznie , bardzo prosze o podanie przyblizonych kosztow takiej inwestycji :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Morandii
140-170 w stanie surowym do zamieszkania urzadzenie i wykonczenie dotatkowo 120-180 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik asik
dobra a ktos wie ile kosztuje postawienie malej altanki 35m2 na dzialce w stanie do mieszkania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik asik
skoro tu znawcy to sie pytne a co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasik asik
no strona fajna ale mialam nadzieje ze ktos moze cos podobnego stawial i sie orientuje, tam jest spooro szukania jednak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość real home
dzieki za odpowiedzi murator- fajna strona , ale nie wiem gdzie tam tego szukac :( Moze jednak komus udalo sie postawic domek tanszym kosztem, siorka potrzebuje cos skromnego, byle zdala od tesciowej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj powiem ci ze cieżko bedzie
jesli działka rolna to odrolnienie kosztuje ,potem projekt i pozwolenie na budowe nie wiem jak tam ale u nas to ok 12 tyś zł ... a jeśli nie jest uzbrojona to tez nowe koszta ,doprowadzenie wody i energii to spora suma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 40-latka
oj dziewczyny ..to nie takie proste pytania...Dużo zależy też od..ile możecie zrobić sami...?czy tzreba stawiać dodatkowy słup do poprowadzeniu prądu? czy woda ze studni czy jest wodociąg?...czy murowany czy grewniany?..itp..nikt ci dokładnie nie powie ,bo te szczegóły są ważne!! i region Polski też..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj powiem ci ze cieżko bedzie
ja wlasnie buduje dom 180m nie jest to zaden wypas ale już dół jest do zamieszkania ,piętro jeszcze nie .Na dziś to cena sie zamknęła w kwocie ok 200 tys ...a gdzie dalej ? Dodam ze działke mielismy swoją i ogromn prac robilismy sami ...Zależy tez w jakiej czesci kraju bo te ceny i koszta tez są różne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jednak warto się udać na stronę muratora. Wejdź na \"Wymianę doświadczeń \" chociażby. Budowanie domu to jednak poważna sprawa ( choć nie grozi śmiercią :) ) i warto poświęcić chwilę więcej, by zorientować się, czy się da radę. Forum Muratora jest dość przejrzyste, poza tym, mają też wyszukiwarkę. Domy są jak torebki - różne. Nie wybuduje się każdego domu na określonej działce. Stąd też wypowiedzi \" da się \" lub \" nie da się \" i każda może być prawdziwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość real home
ni orietuje sie w szczegolach, oni dopiero mysla o budowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość real home
szkoda , ze ona nie ma internetu, to bym ja poslala na ta stronke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiedz Jej o forum Muratordom, znajdzie sposób, by tam trafić. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 40-latka
no wiesz jak ma sie swoja ziemie to warto zaczac..kiedys sie jakos to wybuduje to jest zawsze jakas lokata..tylko trzeba sie nie spieszyć,pytać ludzi ,poczytać gazety specjalistyczne ,tan też sa porady ludzi z doświadzceniem,jak nie ma internetu to do znajomych sie udac i raz wtygodni poczytac..murator fajne forum..sama wiele skorzystałam..ja na wiosne stawiam dom z bal..pozdrawiam budowlancow..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość real home
nudzi to sie akurat nie nudze , a ona nie ma internetu Chyba wyraznie napisalam o co mi chodzi , chce wiedziec jakie sa realia postawienia surowego stanu, ja sie nie orientuje w szegolach , bo to nie chodzi o moj dom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość real home
40-latka, dzieki takie wypowiedzi sa mam potrzebne :D Moja siostra jest nastawiona bardzo " dolujaco" do tej budowy i chcialam jej pokazac, ze niektorym sie udaje , ze to jest mozliwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 40-latka
oczywiscie ze tak..a jak masz gg to mozemy pogadac dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość real home
niestety nie mam gg , ale mam skype :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 40-latka
ok szukaj ..elapop401

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 40-latka
pogadamy na czacie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 40-latka
oj ELINKA to ładnie wygospodarowałaś..brawo..jednak mozna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 40-latka
ale tochyba stan surowy..bo normalnie to wydaje sie ponad 300tys. przy takim metrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polecę ci
Domy budowane w systemie kanadyjskim są tak samo trwałe jak murowane, oszczędza się na ogrzewaniu (w końcu drewniane domy są o niebo cieplejsze), oszczędza się na budowie (w tej firmie można kupić sobie dom i samemu złożyć, trzeba mieć tylko cieślę, który byłby kierownikiem budowy i pomocnika). Na składaniu samemu domu można zaoszczędzić nawet 20 tys. zł. A i fuszerki żadnej nie odwalisz, bo firmy budowlane olewają, bo to nie oni będą mieszkać w tym domu (np ja wynajmuję nowiutki domek murowany i kobiecie dach źle zrobili, bo spływa jej pod dachówkę, a powinno być zabezpieczenie). My będziemy w ten sposób budować, ale najpierw musimy przekształcić działkę, a póki co nie możemy. Na pewnej stronce są portrzebne informacje i tam zaopatrzysz się w domek 77metrów za 35 tys. zł, a ok. 100 metrów kosztuje 50 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zalezy od miejsca zamieszkania. My stawialismy dom 120 m2 powierzchni uzytkowej, a jakies 155 netto i wyszlo ponad 100 tys. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×