Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miro34

jak powiedziec dziecku o przyrodnim rodzenstwie

Polecane posty

Gość miro34

jestem od kilku dni po rozwodzie.Moja eks zostawila mnie z synkiem i uciekla za granice.dostalem rozwod z jej winy, sad odebral jej takze prawa rodzicielskie do dziecka.Na sprawie rozwodowej podczas zeznania swiadka dowiedzialem sie ze moja eks ma juz nowe dziecko,przezylem szok....jedno zostawila a juz ma nastepne...Pojawil sie problem jak mam powiedziec naszemu 10 leniemu dziecku ze mama ma inne dziecko?moglbym nie mowic ale wiem ze jest duze ryzyko ze dowie sie od innych a wtedy moze iec do mnie zal ze ukrywalem to. jak mam to zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej spokojnie i otwarcie, no i dać mu sie wygadać - co czuje, czy go to wkurza, czy martwi etc mądrze robisz, że nie chcesz ukrywać, bo głupio się dowiedzieć od obcych, a zawsze może się wydać gorzej, ze może czuć się wymieniony na inne dziecko, no i kłopot z samooceną: co we mnie jest takiego, że mama mnie zostawiła i jeszcze do tego zastąpiła innym dzieckiem: może poradzić się psychologa, jak z dzieciakiem rozmawiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uważam, że najlepiej porozmawiać najpierw z dobrym psychologiem... bo sposób, w jaki mu to powiesz, powinien być dostosowany do tego, w jaki sposób syn przeżył Wasz rozwód i rozstanie z matką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja uważam, że najlepiej porozmawiać najpierw z dobrym psychologiem... bo sposób, w jaki mu to powiesz, powinien być dostosowany do tego, w jaki sposób syn przeżył Wasz rozwód i rozstanie z matką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×