Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

18-nastka

bezrobotna w ciąży

Polecane posty

A wieć w sierpniu skończyłam 18 lat jestem w ciąży i nie jestem ubezpieczona chce zarejestrowac sie jako bezrobotna i nie bardzo wiem co mam robic... do rejestracji potrzebny mi bedzie podobno numer nip i książeczka ubezpieczeniowa a tego nie posiadam gdzie mam sie udać i z czym żeby to wszystko załatwić błagam pomocy bo czas mnie goni a ja juz naprawde nie wiem co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat z http://www.pupstargard.pl/index.php?strona=rejestracja Rejestracja osoby bezrobotnej lub osoby poszukującej pracy następuje w dniu przedłożenia wymaganych dokumentów i po poświadczeniu własnoręcznym podpisem prawdziwości danych zawartych w karcie rejestracyjnej. W dniu rejestracji należy przedłożyć: - dowód osobisty, w przypadku braku dowodu osobistego dokument ze zdjęciem i poświadczenie zameldowania z Urzędu Miasta lub Gminy - numer identyfikacji podatkowej(NIP) - dokument potwierdzający wykształcenie oraz inne dokumenty potwierdzające kwalifikacje - świadectwa pracy a jeżeli świadectwa znajdują się w ZUS-ie osoba powinna posiadać kserokopie potwierdzone za zgodność z oryginałem przez ZUS - w przypadku pracy na umowę zlecenie należy posiadać zaświadczenie o wysokości wynagrodzenia brutto za każdy miesiąc - gotowy druk do wypełnienia dla pracodawcy można pobrać w rejestracji lub tutaj - w przypadku umowy o dzieło należy przedstawić umowę potwierdzającą ten okres zatrudnienia - jeśli osoba przebywała w Zakładzie Karnym należy posiadać świadectwo zwolnienia, a w przypadku pracy w tym okresie - zaświadczenie o wykonywaniu pracy oraz zaświadczenie o zarobkach - jeżeli była prowadzona działalność gospodarcza osoba powinna posiadać decyzję o wykreśleniu z ewidencji działalności z Urzędu Miasta lub Gminy oraz zaświadczenie z ZUS-u o odprowadzanych składkach na ubezpieczenie społeczne i Fundusz Pracy - jeżeli osoba pobierała rentę powinna posiadać decyzję o okresie jej pobierania - w przypadku przebywania na zasiłku macierzyńskim, zasiłku chorobowym bądź świadczeniu rehabilitacyjnym należy posiadać odpowiednie zaświadczenie z ZUS-u - orzeczenie o niepełnosprawności - w przypadku jego posiadania - jeżeli osoba odbywała służbę wojskową powinna posiadać książeczkę wojskową - w przypadku pobierania świadczeń z Opieki Społecznej - decyzja potwierdzająca okres pobierania takiego świadczenia - w przypadku posiadania gruntów rolnych - zaświadczenie z Urzędu Miasta lub Gminy o wysokości ha przeliczeniowych oraz zaświadczenie z KRUS-u o podleganiu/niepodleganiu składkom na ubezpieczenie społeczne - w przypadku pracy za granicą w krajach Unii Europejskiej osoba powinna posiadać druk E-301 potwierdzający okres zatrudnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nip dostaniesz w urzędzie skarbowym, musisz tylko napisać podanie, a ubezpieczenie będziesz miała z urzędu pracy- książeczka raczej nie potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co z ubezpieczeniem dziecka? ile może mniej wiecej trfać zalatwianie tego? dlugo czeka sie za tym numerem nip?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myślę że te
rzeczy nie są ci potrzebne ponieważ nie pracowałaś wcześniej w Twoim przypadku potrzebny będzie dowód osobisty i świadectwo ukończenia szkoły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak nie pracuje to dostanie
nip? bo ja jak bylam w urzędzie złożyć wniosek o nip to powiedzieli że jak nie pracuje to nie wyrobią mi nip-u :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i co ide rejestruje sie i co automatycznie jestem juz ubezpieczona??czy dalej musze cos załatwiac albo czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od momentu rejestracji jestes ubezpieczona z tego co wiem a ksiazeczke ci zrobia w urzedzie musisz miec zdjecie ze soba . dziecko ma wtedy bodajze ubezpieczenie razem z toba . ale w kazdym pup jest informacja i mozna sie zapytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dens
Książeczek ubezpieczeniowych urząd nie wydaje-obecnie pacjenci przynoszą zaświadczenie z PUP,że dana osoba jest uprawniona do bezpłatnej opieki medycznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rockefeler26
idziesz do biura pracy z dowodem i swiadectwem ukonczenia szkoly i cie zarejstruja , jezeli chodzi o opieke medyczna kobiety w ciazy maja ja za darmo porod tez :) http://rznij.pl/68WVF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dens
U nas pacjenci przynoszą takie zaświadczenie...chyba ,że co kraj to obyczaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rockefeler26
dodam ze moze byc tak ze baby z up nie zechca cie zarejstrowac bo jestes w ciazy co dla nich wklucza mozliwosc podjecia pracy :P acz kolwiek jest nielegalne :P wiec jezeli pojdziesz ubierz sie tak zeby ciazy nie było widac i nic o tym nie wspominaj jak urodzisz i dalej bedziesz bez pracy to ci dziecko dopisza do ubezp. Jak jestes sama i nie masz kasy od 6mca ciazy nalezy ci sie zasiłek z opiki spolecznej , musis sie tam udac zrobia wywiad srofowiskowy i dostaniesz troche kasy nie wiem ile ale napewno mało :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rockefeler26
co do ksiazeczek ubezp z PUP to roznie jedne wydaja inne nie i w zamian daja tylko taki kwit ze sie jest ubezp. wazny 1mc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no coz ja w lipcu dostałem ksiazeczke zdrowia bo moja poprzednia gdzies mi przepadła ;-) i nie było problemów wystarczylo dac zdjecie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rockefeler26
tak jak pisałem rozne pup'y roznie robia to ze ty dostałes nie znaczy ze ktos w innym miescie dostanie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dens
W każdym razie czy kwit czy książeczka-ważne są tylko 30 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
takie buty ... to nie wiedzialem ale fakt co 30 dni trza zdobyc pieczatke w ksiazeczce zeby do lekaza przyjeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to potrzebny mi bedzie ten numer nip czy tylko dowód i świadectwa ? znajoma jak sie rejestrowała musiała mieć nip ,potwierdzenie zameldowania , świadectwo i dowód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bylam z dwa miesiace temu
potzrebne mi bylo jedynie swiadectwo ukonczenia szkoly + jego kopia i dowod osobisty. Jezeli nie pracowalas nip nie jest Ci potrzebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rockefeler26
ale ty nie pracujesz nip sie dostaje jak sie zaczyna pracowac! Boze tak ciezko poszukac i pomyslec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rockefeler26
Jakie dokumenty do rejestracji? 1. Osoba rejestrująca się przedkłada do wglądu pracownikowi powiatowego urzędu pracy dokonującemu rejestracji: 1. dowód osobisty lub inny dokument tożsamości; 2. dyplom, świadectwo ukończenia szkoły lub świadectwo szkolne albo zaświadczenie o ukończeniu kursu lub szkolenia; 3. wszystkie świadectwa pracy oraz inne dokumenty niezbędne do ustalenia jej uprawnień; 4. dokument stwierdzający przeciwwskazania do wykonywania określonych prac, jeżeli taki dokument posiada; 5. osoba niepełnosprawna oprócz w/w dokumentów, przedkłada dokument potwierdzający stopień niepełnosprawności. 2. Dodatkowo należy przedłożyć w przypadku osób: 1. zatrudnionych w niepełnym wymiarze czasu pracy - zaświadczenie o wysokości wynagrodzenia brutto ( w rozbiciu na poszczególne miesiące); 2. korzystających po ustaniu zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej z zasiłku chorobowego, zasiłku macierzyńskiego, zasiłku w wysokości zasiłku macierzyńskiego, świadczenia rehabilitacyjnego - zaświadczenie z ZUS o okresach pobierania tych zasiłków wraz ze wskazaniem podstawy wymiaru tych zasiłków i świadczenia; 3. pobierających rentę z tytułu niezdolności do pracy – decyzję o utracie prawa do renty oraz zaświadczenie z ZUS o okresie jej pobierania; 4. zwolnionych z zakładu karnego - świadectwo zwolnienia oraz zaświadczenie o wykonywaniu pracy w zakładzie karnym; 5. będących właścicielami lub posiadaczami samoistnymi lub zależnymi nieruchomości rolnej – zaświadczenie o powierzchni tej nieruchomości; 6. będących współmałżonkami lub domownikami w gospodarstwie rolnym o powierzchni użytków rolnych powyżej 2 ha przeliczeniowe – decyzję z KRUS o podleganiu bądź nie podleganiu ubezpieczeniu społecznemu rolników; 7. prowadzących działalność gospodarczą – decyzję o wykreśleniu działalności z ewidencji oraz zaświadczenie z ZUS o okresie i podstawie opłacania składek na ubezpieczenie społeczne i Fundusz Pracy. 3. Powiatowy Urząd Pracy nie dokonuje rejestracji w przypadku nie przedłożenia dokumentów wymienionych w pkt 1 lub odmowy złożenia podpisu na karcie rejestracyjnej przez osobę rejestrującą się. W szczególnie uzasadnionych przypadkach starosta (dyrektor PUP) może wyrazić zgodę na rejestrację osoby nie posiadającej kompletu dokumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rockefeler26
wiec ty autorko tylko to: 1. dowód osobisty lub inny dokument tożsamości; 2. dyplom, świadectwo ukończenia szkoły lub świadectwo szkolne albo zaświadczenie o ukończeniu kursu lub szkolenia; no chyba ze masz jeszcze ziemie i jestes rolniczka :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smerrffetka
NIP mozna wyrobić nawet jeśli się nie pracuje!!!!! zawsze się przyda w razie nagłego podjęcia pracy, niewiem czy jest potrzebny w PUP bo już nie pamiętam jak to było w moim przypadku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dorothyall
do 18-nastki> W dniu rejestracji potrzebny będzie tobie dowód osobisty i świadectwo ukończenia szkoły. Złóż również w Urzędzie Skarbowym wypełniony druk NIP-3 w celu nadania tobie numeru NIP. Na ten numer czeka się ok. 2 tyg (czasem dłużej). W urzędzie pracy powiedz ze jestes w trakcie wyrabiania NIP-u i że jak już go otrzymasz pocztą to go doniesiesz do Urzedu pracy. Zaświadczenie u ubezpieczniu zdrowotnym możesz otrzymać już w dniu rejestracji. Musisz tylko zapytać baby która będzie się rejestrowała, w którym miejscu otrzymasz takie zaswiadczenie. W niektórych urzędach wydawane są książeczki ubezpieczniowe, w innych tylko zaświadczenia. takie zaświadczenie jest ważne przez ok. 1-2 m-ce. Potem muisz iść do urzędu po kolejne zaświadczenie. Dziecko będzie ubezpiecznone przy tobie dopóki będziesz zarejstrowana jako osoba bezrobotna. Po urodzeniu dziecka (z chwilą gdy otrzyma ono nr PESEL) zgłaszasz to w urzedzie i dopisują ci na zaświaczeniu dziecko (tak więc będzie przy tobie ubezpieczone). A co do ciąży to nikt nie może odmówić tobie w rejestracji. Poza tym jak będziesz przychodziła do urzedu do podpisu to trzeba powiedzieć to pośredniczkom (babom, które przedstawiają oferty pracy) ze jestes w ciazy i one to odnotują na twojej karcie i nie będą cię na siłę wysyłać do pracy. jak urodzisz dziecko to przynosisz zaświadczenie do urzedu i przez okres urlopu macierzyńskiego nie musisz zgłaszac sie do urzedu do podpisu. Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mn b
taa niech im powien ze jest w ciazy to jej nie zarejestruja :P juz nie jeden taki topik był :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anoli1985 szczecin
mnie zarejestrowali w ciazy(musisz miec ksero "karty ciazowej") i bylam nawet na kursie z pup,potrzebujesz nip ktory dostaniesz bez wzgledu na to czy pracowalas czy nie to taki sam numer jak pesel przypisany tobie juz od dawna,no i dowod osobisty jest potrezbny ja swiadectwa szkolnego nie donosilam bo to za duza biurokracja tylko na karcie rejestracyjnej wypisalam szkoly do ktorych uczeszczalam,a i nie sluchaj sie osob ktore mowia a bys zataila fakt z ciaza bo jak sie pup dopatrzy to beda nie potrzebne prolemy a tobie w twoim stanie im mniej nerwow i latania tym lepiej spokojnie dasz rade :))) glowka do gory to nie jest takie trudne jak sie wydaje dasz rade :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×