Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PaniMisiowa170

POMOCY CHCE MIEĆ DZIECKO CZ.II

Polecane posty

A.N.N.A U MNIE byla wysoka prl i tarczyca moja endo na pałe dawala sama lei bez obserwacji czyli monitoringu pewnie temu to tak trwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Saro - najtrudniejsze jest podjęcie decyzji o IVF, a potem to już robi się co zleci lekarz i szybko leci. Jak sięgnę pamięcią jeszcze kilka miesięcy temu to IVF to była dla nas ostateczność. Na pewno uda się wcześnie i to nie będzie nas dotyczyć. Ale po 3 nieudanych IUI trzeba było się zdecydować co dalej. A że nie ma na co czekac, bo lata lecą to zdecydowaliśmy....... Zaczynaliśmy się przygotowywać do INF gdzieś od grudnia - tzn w grudniu była pierwsza wizyta z naszą decyzją, że podchodzimy i co mamy dalej robić. Zlecił nam tzn. mi takie badania z krwi: HIV, HBS, HCV, CMV IgM, OWA, grupa krwi. Miałam też zrobić cytologię, wymaz z pochwy bakteriologiczno-mykologiczny i wymaz z kanału szyjki na obecność Chlamydii, Ureaplasmy, Mycoplasmy. W 4 dniu cyklu poprzedzajacego miałam zrobić FSH i z wynikami do kliniki. Ja miałam tzw długi protokół tzn od 18 dc brałam zastrzyki z decapeptylu w brzuch (robił mi mąż). W 1-2 dc oznaczenie estradiolu i LH. Od 3 dc doszły zastrzyki z merionalu (domięśniowe). W 5 dniu piersze USG no i potem od 8 dnia co dwa dni USG i badanie estradiolu. Na zakończenie zastrzyków jeszcze 1 z pregnylu na pęknięcie i potem punkcja (w znieczuleniu ogólnym) ok 20minut - nic nie czułam i potem też nic nie bolało tylko trochę głowa. W klinice do której chodzę hodują zarodki do blastocyst tzn 5 dni. I w takim stanie transferują te najdorodniejsze w 5 dniu. Ja wyhodowałam 14 komórek. Wszystkie się zapłodniły. Z tego 5 przestały się dzielić po kilku dniach. Podali mi 1, a 8 zamrozili. Mąż od grudnia nie pił w ogóle mocnego alkoholu (tylko piwo i wino) mimo bardzo dobrych wyników, lekarz zalecił, bo podobno coraz częściej to problem z dobrymi żołnierzami :(. Kosztowało nas to wszystko ok 8000 zł - razem z wstępnymi badaniami, lekami, USG, dojazdani co drugi dzień do Krakowa tj. ponad 100km. ICSI w klinice - 4200 zł, leki ok 3000 z tym, że merional kupowaliśmy na Czechach, bo jest o połowę tańszy niż w Polsce. Jak masz jakieś pytania to chętnie odpowię :) Pozdrawiam Wszystkie i dziękuje za gratulacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ ciezki dzis dzien mialam i taka noc sie zapowiada a to dlatego ze moja slodziutka istotka sie meczy z katarkiem :( Rusaczek przeszlas ciezka droge ale zobacz jaka nagroda :) zycze wszsytkiego dobrego i teraz mam nadzieje ze bedziesz zagladac do nas czesciej :) http://www.rosniemyrazem.pl/competition_details.php?id=1417&cat=nb Prosimy o glosik dziekujemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ktoras z was ma namiar do Madzik?? ja mam numer gg ale ona takze sie nie odzywa wogole :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Rusaczku za dokładny opis, ja też muszę w końcu przyspieszyć działania, bo w tym roku stuknie mi 33 lata i zdaję sobie sprawę, że nie ma na co czekać. W tym miesiącu jeszcze inseminacja i zobaczymy jaki będzie efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mąż miał słabe nasienie, ale się udało! Tak więc nie martwcie się dziewczyny bo nawet w necie jest bardzo dużo opisanych przypadków kiedy facet był spisany na straty a jednak sie udało! Lilowa ja w pierwszych tygodniach ciąży dużo siedziałam przy komputerze. To ma minimalny wpływ na dziecko o ile w ogole ma... szkodliwa jest pozycja siedząca podobno no ale ja tego nie przestrzegałam a dzidzia na razie zdrowa... Ważne żeby monitor był juz nowoczesny i nie promieniował. Wysłałam zdjęcia z dzisiejszego dnia, są w Fotkach U Emilki był kolega i tak z nim romansowała że spać nie chciała iść. No podryw byl na całego szkoda że ich nie nagrałam :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rusaczku naprawdę wspaniale że sie udało! I to za pierwszym razem. W sumie nie kosztowało to aż tak dużo jak myślałam. Kurcze musisz się niesamowicie czuć!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rusaczku nie mogę się doczekać jak pójdziecie słuchać serduszka :D Co z tym Madzikiem? może internet jej wysiadł?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uciekam do łóżeczka. :) Zmęczona dziś jestem bo koleżanka była z małym a dwoje dzieci upilnować to można się zmęczyć, no i byłyśmy na długich spacerach. Kupiłam małemu taką fajną maskotkę którą można pomalować flamastrami a potem uprać i malować od nowa :) http://www.edziecko.pl/zakupy/1,79385,3908695.html był zachwycony Patinko ja tak patrzę i widzę że ty już dużo schudłaś !!!! BRAWO !!! Naprawdę widać efekty - prawie 6 kg mniej. Jeszcze trochę i zjedziesz poniżej 100. Kurcze ta dieta naprawdę jest niezła :) Saro Rusaczek chyba przywrócił wszystkim załamanym nadzieję, próbuj jeszcze jak się nie uda tez spróbujesz in vitro. A najśmieszniejsze jest to że znam parę która pierwsze dziecko ma właśnie w ten sposób poczęte, bo nie mogli mieć dzieci - (długo sie starali ale problemy natury medycznej były przeszkodą nie do pokonania) a drugie dziecko mają ze zwyczajnej wpadki :D :D :D mówię wam jaki był szok zachodzili głowę jak to sie stało??? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej znowu pół nocy nie spałam, chyba przejmowałam się że dzis znów musze iść do diabetologa i pewnie zwiększy mi dawkę insuliny. Zobaczymy co z tego będzie. Zastrzyki nie sa takie złe jak już się nauczyłam je robić. Ale boli mnie juz udo a o palcach nie wspomnę buuu, dzis wyć mi się chce, może z niewyspania. graminis co kobitko się nie odzywasz? a madzik?? Gdzie one sie podziały Rusaczku podziwiam cię za to co przeszłaś 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Muszę się wam pochwalić że moja siostra już urodziła 2 dni temu ma super chłopczyka jest taki śliczny że od razu się zakochałam w nim. Mam jeszcze do was pytanie czy nie wiecie jak to jest bo ja byłam u niej zaraz po urodzeniu i widziałam dzidziusia a jak by on teraz zachorował i miał żółtaczkę tą poporodową to czy mi i dzidziusiowi mojemu to zaszkodzi proszę dajcie znać!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hi hi Dorota przechodzi typowy zespół nadwrażliwości który dotyka we wczesnej ciąży kobietki które się długo starały o dzidzię...sama to przechodziłam :) Dorota ta żółtaczka nie jest zaraźliwa z tego co wiem, nie denerwuj się Dziewczyny jak ja wysyłam zdjęcia na nasza pocztę to ich nie widać tak jak waszych, tylko załączniki - co robię źle :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiatm Bylismy dzis z moim niunkiem u lekarza i juz jest ok jeszcze jutro kazala posiedziec w domu i w pitek juz na spacer (nareszcie po 2 tyg.) mowie wam kamien mi spadl z serca :) Dorota nie martw sie nie nie wiem do konca ale u malych dzieci ta zoltaczka to nie taka jak ta choroba zakazna znalazłam taki tekst \"Noworodek po przyjściu na świat zazwyczaj ma żółtaczkę fizjologiczną Po urodzeniu dziecku nie jest już potrzebna tak duża ilość hemoglobiny, jak w okresie płodowym. Uwalniana z czerwonych krwinek hemoglobina przekształca się w bilirubinę, która na skutek niedojrzałości wątroby nie jest usuwana z organizmu, lecz krąży wraz z krwią, powodując zażółcenie skóry. Żółtaczka fizjologiczna może trwać do dwóch tygodni. Nie ma nic wspólnego z żółtaczką zakaźną i niczym nie grozi niemowlęciu. Żółtaczka fizjologiczna u donoszonego noworodka może trwać do dwóch tygodni.\" Wynika z tego ze nie mozesz sie nia zarazic a wiec nie jest szkodliwa dla dzieciatka :) Pozdrawiam i głaskanko dla brzusia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiście EQfa jestem strasznie wrażliwa i czasami nie wiem czy coś dobrze robie czy źle czy to co jem to jest zdrowe czy nie normalnie koszmar i te moje humory są strasze mój mąż teraz przyjechał na tydzień i mówi że jestem taka okropna marudna jak cholera. eQfa a z tymi zdjęciami to nie mam zielonego pojęcia może mają za duży gabaryt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Kochane🌼 EfQa🌼 uspokoilas mnie troszke z tym komputerem. Wkurzam sie tylko, bo niedawno moj plaski monitor w pracy mial jakies ,,falowania\'\', wiec firma oddala go na gwarancji zeby mi sie oczy nie meczyly. W zamian dostalam stare duze pudlo. :( Moglabym wymienic z monitorem z naprzeciwka ale wtedy bede miala akurat tyl tego wielkiego skierowany na mnie, a to ponoc bardziej szkodliwe. Nie wiem jak dlugo musze jeszcze czekac na moj monitor, ale raczej nikomu sie z tym nie spieszy. W normalnej sytuacji nie robilabym problemu, ale teraz mam troche stracha. Madzik🌼 odezwij sie, bo my sie tu martwimy. Wczoraj probowalalm podzwonic po prywatnych ginekologach. Wizyte bede miala chyba 25/04/2009. Jeszcze maja do mnie przedzwonic zeby potwierdzic.Kazdy jeden twierdzil jednak, ze to i tak wczesniej i najlepiej sugerowalby przyjsc dopiero po 10 tygodniu, bo wtedy mozna juz wszystko okreslic z wieksza dokladnoscia. Wczoraj dostalam jakiegos dziwnego powera :) Po pracy, ktora zaczelam o 8 rano polecialam na kurs. Skonczylam o 19. Wrocilam do domu, zrobilam nam obiado-kolacje. Podlalam kwiatki w domu, ogrodku... wzielam sie za prasowanie... jak poprasowalam to stwierdzilam, ze przydalyby sie generalne porzadki w mojej szafie.... Tak wiec ukladalam ciuchy do 23.30. Potem ogarnelam w kuchni, wzielam prysznic... polozylam sie do lozka a energia dalej mnie roznosila :) :) A czy i mi dacie namiary na te wspolna poczte? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam sie. Sprawa bardzo wazna dla osob mieszkajacych w Polsce. My jednak mieszkamy poza granicami Ojczyzny. Tutaj becikowe nie jest zalezne od tego kiedy zglosisz sie do lekarza. Dziekuje jednak za rade :) Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ!!!!!!!!!! U mnie cudny, słoneczny dzień i dobrnęłam na ostatnią prostą!!! STARAJĄCE SIĘ Nick....................... Wiek...........Ilość cykli.....Data następnej @ Asik85.......................23..................2...... ............12.03.209 iwa18 /uk..................26..................10......... ..............pass niusiusia....................27..................13... . ............????????????? Myszka24/USA............25..................24.. . . .. .........25.04.2009 nikolka25...................25..................24.... .............21.03.2009 dorota822..................26..................28. .. .............13.03.2009 misiaczki....................23.................44... ..............22.04.2009 Sylwia29.....................29.................38... ..............????????????? Rusaczek....................34.................46....... ..........30.03.2009 Sara76.......................32.................57.... .............16.04.2009 kalpek........................22.................29 ...................???????????? EwelkaO /Kraków.........27...................6..................27.0 3.2009 felicity78....................30...................3.... ...............??????????? lilowa..........................27..................5... ..............29.03.2009 silnaaa.......................31...................3.... .............03.04.2009 mała kobitka...............30..................18................ .?????????????? miodziki...................33/25...............15....... ..........27.03.2009 pomocy7890..............21...................5......... ..........?????????????? Aura_34....................34..................38....... ...........?????????????? ZACIĄŻONE Nick/Skad...............Wiek........Tydzień ciąży......Termin porodu Monia671Kraków......28................36......... .................01.05.09 alutek29.................29.................27......... ...............25-06-09 graminis..................25.................24......... ..............09-07-09 jolanta2..................27.................24........ ................17-07-09 yourmind...................20...............6........... ..............16.08.09 Kamila1985.................23..............8............ ..............??.07.09 akinom24...................24..............11.......... ..............30.08.09 izulkaa......................30..............8.......... ................05.09.09 madzik255.................21..............8............. .......ok 01.11.2009 DZIECIACZKI URODZONE Nick....................Płeć.................Imię....... .........Data urodzin Fiolek..................córeczka...........Maja .....................02.05.07 izulkaa..................córka..............Zuzanna..... ...........28.06.07 Pani Misiowa..........córka...............Patrycja......... .......21.12.07 Obca...................synek...............Kubuś........ ............01.07.08 Kakusia 22............synek...............Kacper.................. 19.07.08 EwQa..................córeczka...........Emilka......... . .......30.10.08 becia_gask...........synek..............Kacper.......... .........13.11.08 Patinka26.............córeczka..........Olivia Hatice............19.11.08 Smerfetka29........syn i syn........Gabryś ,Nikodem.........31.12.2008 asiunia27............synek................Filip......... ............2.01.2009 Olawd................synek..........Tymoteusz.......... ........30.01.2009 kkinia30..............synek..............Daniel......... ..........10.02.2009 Dorota, Rusaczek- przeskakujcie do tabelki niżej!!! Jeszcze nie byłam na naszej poczcie, bo tak tylko przelotem wpadłam. Efqa- a ja ostatnio byłam w takim sklepie dziecinnym i jakąś promocję mieli, w każdym razie rozdawali wszystkim dzieciakom za darmo te maskociaki do malowania, a mniejsze dzidzie dostawały skarpetki i sliczne pluszaki, takie do zawieszenia na macie:-) U nas wczoraj był taki kryzysowy dzień, Róża wszystko zwracała i miałą biegunkę, ale wieczór jak ręką odjął i pierwsza, przespana noc! Teraz wyszliśmy przed domek, Róża się zajęła piaskownicą, a ja mam chwilkę(chyba). Jutro idę do doktorka i na ktg, ciekawa jestem jak tam Adaś i ile waży, no i może łaskawie już się przekręcił... Na razie uciekam. Dorota- gtratulacje dla siostry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka... ale mam zaległości... moja krzywa cukrowa zafundowała mi pobyt w szpitalu... byłam z zaskoczenia od pn ale jestem już w domku i jestem przeszczęśliwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graminis mam nadzieję że już wszystko dobrze? A zastanawiałam się gdzie się podziewasz... a tu proszę :( monia te maskotki do malowania strasznie fajne i w sumie niedrogie :) Lilowa nie za dobrze z tym monitorem... spróbuj może pogadać w pracy że nie chcesz na tym pudle pracować. Może uda się coś zalatwić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zostawili mnie w szpitalu na obserwacji z podejrzeniem cukrzycy ciążowej... zrobili mi krzywą z obciążeniem 75g glukozy i rzeczywiście znów wyszła trochę ponad normę (7,51 mmol/l) ale profil glikemii wyszedł w normie więc cukrzycę wykluczyli... dziś miałam na pożegnanie usg i... na 90% córcia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graminis a czy ty czasem tez nie miałaś mieć chłopaka :p ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was ! U mnie jutro bardzo smutny dzień będzie :(na jutro mialam wyznaczoną date porodu,rocznica smierci Jana Pawła II i to dzień naszych zaręczyn... Nie wiem jak ja wytrzymam jutro:(juz dziś mi jest bardzo smutno:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EWQA U MNIE NIE STWIERDZONO WCZEŚNIEJ PŁCI BO MAŁA SIĘ WIERCIŁA I ZAKRYWAŁA... teraz też nie dostałam 100% pewności ale jest 90 ;-P kalpeczku trzymaj się mochana ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo czasami z dziewczynek robią się chłopcy he he, jakby niebyło zawsze byłyśmy lepsze od nich ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×