Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PaniMisiowa170

POMOCY CHCE MIEĆ DZIECKO CZ.II

Polecane posty

hej dziewczyny ja tylko na chwilke od poniedzialku bedziemy malowac mieszkanie lanlord sie zgodzil bo juz 3 lata mieszkamy co prawda juz sami malowalismy na taki kolor jaki byl ale on o tym nie wie a teraz zgodzil sie pomalowac na kolory pozdrawiam milej niedzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie. smerfetko to pięne co napisałaś :-) tindra... a co do opinii o książce zgadzam się wpełni z dziewczynami... wzruszająca... fragmenty zachęcają do przeczytania całości :-) jest to kolejny głos w tak ważnej sprawie :-) fajnie, że odważyłaś się napisać o swoich uczuciach... gratulacje!!! jolka to szalej! kolorowy zawrót głowy :-) ja ślęczę nad poprawkami... masakra jakaś ale idę do prziodu i to najważniejsze! w domu bez zmian. bez fajerwerków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Ale sie pogoda u nas popsuła, leje jak cholera. Dziewczyny któraś zapisywała swoje dziecko do przedszkola? Jejku ja już od miesiąca spac nie mogłam tak się denerwowałam czy się dostaniemy, na szczęście sie udało!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramko a jak u Was sytuacji z przedszkolami, łatwo się dostać? U nas ponad 1000 dzieci nie przyjęli ale to i tak mało w porównaniu z tamtym rokiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Jolanta ja malowalam miesaic temu mam 2 odcienie zieleni :) u nas choroby mnie zlapala grypa zoladkowo jelitowa bylam w szpitalu silne zapalenie pechezrza i grypa kaszel gardlo i dzis okres po prostu jestem wrakiem ......biore penicyline furagin na pechezr i nifrokurazyd i przeciwbolowe i na gardlo wszystko mieszam .... dzieci mialay chore migdaly ale juz lepiej... Olivka juz od 2 miesiecy chodzi do przedszkola u nas tez ciezko sie dostac ale sie udalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny troche mnie nie bylo ale to z lenistwa hehe Moja mama wyjechala do holandi wiec pomagam troche tacie tym bardziej ze moje rodzenstwo (22lata) i (21) nie ma pojecia o zyciu wkur.. mnie normalnie mieszkam 7 km od nich i musze jechac specjalnie po jakos pierdole bo oni nie moga na miejscu zalatwic i jeszcze teraz komunia siostry i mame nie chca puscic bo obowiazuje ja umowa MASAKRA..ale szkoda wam glowy tym zawracac..U mnie jakos leci teraz siedze caly czas w domu z Zuzia .Zuzia chorowala troszke ale juz jest dobrze,gada spiewa mowi wierszyki ogolnie nie usiedzi w miejscu 5 min ale najwazniejsze ze sie slucha hehe chodzila troche do przedszkola ale wkoncu zabralismy ja bo duzo dzieci chorowalo balam sie ze i ona zalapie brak jej dzieci ale bez przedszkola tez bardzo szybko sie uczy wszystkiego. Tindra ksiazka cudo!!! caluje twoje dzieciaczki moga byc dumni z mamusi :) 😘 Jolanta zdrowka dla szymonka 😘 smefretka piekne slowa 😘 gramka powodzenia napewno twoj trut nie pojdzie na darmo:) 😘 patinko ty biedulko kuruj sie 😘 myszko co tam u ciebie?? pozdr meza bo wiem ze mial urodzinki teraz :) co do przedszkola to u nas nie ma problemu zapisuje sie wczesniej i prawie kazdy jest przyjety placi sie 450zl na miesiac i przy wpisowym 900zl. w poblizu mam 3 pzredszkola to gdzie bym nie poszla do pracy to zawsze mam po drodze tyle dobrze mam tez babcie i dziadka ale staruszki i troche boje sie Zuzie z nimi zostawiac bo zanim babcia wejdzie na schodek to Zuzia juz jest na 4 hihihih buziole dla wszystkich dziewczyn :) dajcie jakis temat do podyskutowania to znow zrobi sie glosno i przyjemnie jak kiedys :)😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien Dobry!! Wpadam tutaj by pozdrowic cieplutko i zapewnic, że myslę o Was. Pracy mam sporo a jak jest troszke wolnego czasu, to staram sie wykorzystac go na maxa z moimi chłopakami. Adaśko rośnie i rozrabia. Jest pełen zycia i humoru.Rozkoszny!Co jakis czas zmagamy sie z alergiami, ale jak to powiedzial lekarz- taki juz jego urok. Trzeba nauczyc sie z nimi życ. Więc dni szybko mijają, praca, dom, praca, dom... jak u większosci z nas..jednak my coraz częsciej przystajemy i zaczynamy zastanawiac się nad zmianami tzn nad powrotem do Polski. Trudna to decyzja. Jakos tę o wyjeździe z Polski było latwo podjąc- miała to byc po prostu wielka przygoda i jest- ale trwa już 7 lat, a tęsknota z upływem czasu nie maleje, a rosnie. Problem w tym, ze obawiam się ze stracilismy juz jakis kontakt z polską rzeczywistościa.Wiem, moze to dziwnie brzmi, ale dotarło do mnie, ze lepiej orientuje się w rynku pracy, rynku nieruchomosci, sprawach formalnych czy nawet w cenach codziennych produktów tutaj niż w Polsce. Tęsknimy jednak za Rodziną, za tą swojskościa, za Rodakami po prostu! A może w tej tesknocie wyidealizowalam sobie to wszystko? Ale mi się zebrało od rana.. haha No nic, zbieram sie. Mam wolne przedpołudnie i obiecałam Adasiowi, ze zabiorę go do Kids World. Miłego dnia Dziewczynki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Wczoraj byłam u gina i znowu wszystkie wyniki są dobre. Ech nie wiem co bym wolała juz.....wiedzieć że jeste cos na rzeczy? U nas bardzo ciężko jest sie dostac do przedszkola i dlatego pytałam jak u Was. Lilowa ja byłam za granicą ale nie tak długo jak Ty. I gdy wróciłam to sie nie miło zaskoczyłam bo u nas z pracą jest bardzo ciężko a gdy sie juz ją ma to zarobki skandaliczne. Ale decyzja należy do Was oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tindra
Dzieki dziewczyny! Milego weekendu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc laseczki ja tylko na chwilke bo kozystam z netu u kolezanki , mam nadzieje ze na poczatku przyszlego miesiaca wkoncu sobie podlaczymy . u nas ok , odliczam czas do przyjazdu malego - zostalo tylko 8dni !!! juz nie moge sie doczekac . pomalu wszystko zaczyna sie ukladac po naszej mysli , wiec moze juz niedlugo pomyslimy o rodzenstwie dla smyka .... ;) przesylam buziaki i pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilowa jeśli wrócicie to wiedz zafundujesz sobie traumę! Tu rzeczywistość robi się z dnia na dzień coraz bardziej przerażająca. Tu się nie da żyć... O tyle wzrosła cena żywności: Polska 7,3% Słowacja6,5 Finlandia5,6 Austria4,9 Malta4,6 Słowenia4,5 Czechy3,7 Dania3,5 Grecja2,6 Cypr2,5 Włochy2,4 Portugalia2,4 Niemcy2,2 Holandia2,2 Belgia2,0 Irlandia1,5 Szwecja1,3 Hiszpania1,2 Francja0,6 Islandia0,2 UE (średnia)3,3 Na dodatek podrożało nie tylko jedzenie, ale też woda, gaz, energia, leki, fryzjer, dentysta.... wszystko jest droższe niż w UK a średnia płaca płaca w Polsce to 3500 brutto!!!! nie wracajcie. kolejna para znajomych którzy wrócili - wyjeżdża z powrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny u mnie coś nie tak wszystko mnie drazni chyba jakis dół chodzi za mną dzieciaki dają w kość wszystko mnie denerwuje lilowa my też w irlandii już 7 lat ale nie widze się zebyśmy mieli wracać przeraża mnie to jak jedziemy do polski na urlop ok 10 dni to tracimy ok 4000 zł i bez zadnych szalenstw normalne zakupy moze jakas restauracja boje sie bo nie tak to wszystko miało wyglądać chyba dostaje jakiejś depresji myszko kochana odezwij sie pozdrawiam was wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tindra
Zgadzam sei za wami. My staramy sie przyjezdzac do Polski na wakacje nad morze, ze wzgladu na dzieciaki, zeby uczyly sie jezyka(mieszkam w Szwecji) i powiem szczerze, ze duzo taniej wyniosly by nas wczasy na Kanarach z cala rodzina... Ceny w Polsce powalaja, a place jeszcze bardziej... Chcialam was rowniez zaprosic na strone Facebookowa mojaj ksiazki, jesli tam jestescie i macie ochote. Ksiazka bedzie wydana za kilka dni. http://www.facebook.com/#!/Dziecko.ze.szkla pozdrawiam i milego dnia zycze!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny u nas pogoda do kitu deszcz leje od rana i strasznie wieje nudy ........... ostatnio czytałam nasze strony jak byłam w ciaży z Rafałkiem i szymonkiem ale było stron codziennie do czytania dalej do pisania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ivette86 witamy troche tu cicho ale dołączyc zawsze można miłych snów i owocnych staran dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Czy ktoś o dziecko stara sie w Katowicach w Prowicie u doktora K.G bardzo proszę o odp na temat kliniki i lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe starające się o dzidzie Panie! A jesli chodzi o powroty, to cięzka sprawa.... Efqa🌼 a czy w tym źródle z którego korzystasz były podane o ile zdrozały ceny w UK? Odczuwa się ten wzrost bardzo, ale nie mam pojecia jak to wyglada procentowo. Decyzje chcielibysmy podjać w ciągu roku, powinnismy miec do tego czasu już tyle zaoszczedzone, by budowac się w Polsce bez kredytu. Ziemia jest, marzenia sa, tylko martwimy się o prace w naszych rodzinnych stronach. Wiecie, wsród naszej rodziny czy znajomych zauwazylismy tendencje do narzekania na polskie realia, ale z drugiej strony stac ich na domy, utrzymanie samochodu, posylanie dzieci na dodatkowe zajecia i dobre wakacje raz do roku... i nie spedzają w pracy tyle czasu, co my tutaj. A naszą przyszłość trudno przewidziec: tu czy tam ale czas na podjecie decyzji. Wiem jedno, ze trudno bedzie mi się zdecydowac tu na drugie dziecko, bo cena złobka to około 1000 funtów miesiecznie. Nie ma tu babci, cioci czy kogos zaufanego kto by sie mogl zajac dzieckiem gdy bedzie czas do pracy wracac.Teraz to jakos łącze ( chociaz zmeczenie daje się we znaki) ale z dwójką dzieci + praca, obawiam się ze nie podołam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ale wstyd zadnej nie chce sie nsapisac pare slow ja zagladam codziennie i moge powiedziec ze przy trojce dzieci nie mam czasu ale to nie prawda bylismy dzis na polskiej majowce ale bylo fajnie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisowa - co do zlobka to ja place 360f/mc za 3 pelne dni w tygodniu. wiec wcale nie 1000 f,do tego mozna dostac dofinansowanie,wiec nie jest tak zle,no ale w tym momencie to musisz sie zastanowic na czym ci zalezy bardziej - kasie czy dzieciach... ja mieszkam w uk od 5 lat i do polski nie zamierzam wracac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po dłuższej przerwie... U mnie się nic nie dzieje,poza tym,że złapałam chlamydię,wzięłam już antybiotyk z mężem,teraz na wymazy trzeba... Poza tym zrobiłam badanie hormonu AMH i norma jest 1.4 a ja mam 0,45..więc mogę mieć już menopauzę za kilka miesięcy...w szoku byłam,wypłakałam się:( Dzwoniłam do Białegostoku do Dr. Mrugacza,powiedział,że może się jeszcze coś da z tym zrobić(w sensie in vitro)jak tu kasy nie ma to :( Remont trwa..mężuś dziś schody zrobił-sam...zdolny jest :) Praca napisana,drobne poprawki,sesja się już zaczęła u mnie.. I tak w kółko,dom,praca,szkoła... Dziewczyny ja już nie mam siły walczyć...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalpeczku do boju! nadzeja umiera ostatnia! jesteście taką fajną parą!!! czasem sobie myślę jak łapię doła, że problemy ma się po coś... i że to czasem piękne. bo to umacnia związek. przepraszam. głupia jestem... w każdym razie trzymam kciuki za Waszą siłę i pękam z dumy, że Twoja praca napisana! witam nowe dziewuszki :-) mam nadzieję że rozruszacie nasz podupadający topik... lilku całuję mocno!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny kalpeczku głowa do góry własnie sie dowiedziałam że moja znajoma jest w ciąży a z tego co wiem to jakies 4 lata sie starali ona sie leczyła i tu bedzie chłopiec na lato chciała bym wam pomoć pomodlę sie za te które by chciały miec tego brzdaca a z przyczyn osobistych nie moga zajsc w upragnianą ciąże myszko czekam na ciebie a gdzie resztameldowac sie każda z osobna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gab co tam u twoich pociech jak oskarek napisz coś moja droga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie, że się odezwałyście Kobietki!! Kalepek🌼 pięknie, że praca napisana. Gratulacje! Zdolniacha z Ciebie!! Kalepczku, a czy macie jakąs opcje pożyczenia pieniążków na in vitro? Przykro mi, że zmagacie się z takimi przeciwnosciami losu, ale ja mocno wierzę w to, ze wszystko się ułoży. Ivette🌼 nie wiem w jakich rejonach mieszkasz i na co zwracasz uwage przy wyborze żlobka. W moich rejonach- okolice Londynu- ceny startują od 960 funtów za miesiąc ( 5 dni w tygodniu za złobek, któremu ewentualnie mogłabym powierzyc nasze dziecko). Dofinansowanie- owszem- można dostac, ale przy niskich dochodach, gdy się korzysta z benefitów. A na czym mi zależy bardziej? Odpowiedz prosta. Dziecko jest najważniejsze dlatego poki co, godze to tak, by Synek nie musiał byc pod opieką kogoś obcego. Chciałabym by z drugim dzieckiem było podobnie- bym mogła pogodzic bycie mamą i pracę, ale wiem ze przy dwójce dzieci bedzie to jeszcze trudniejsze. Grameczko🌼 uściski!! W długi weekend zrobiliśmy sobie wycieczkę. Odpoczęlismy, naładowaliśmy akumulatorki, a dziś trzeba już wracac do normalnego rytmu. Pozdrawiam Wszystkie i Każdą z Osobna!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fakt, ze w londynie drogo, ale zarobki tez chyba wyzsze, co? ja pracuje na pol etatu, mala jest w przedszkolu 3 dni tygodniowo i place ok 400/mc wiec jeszcze nie tak strasznie....w zasadzie to nie place nic bo mam dofinansowanie hihi :] co do pracy na pele etat to ja bym nawet nie chciala, nie oplaca sie po prostu. przedszkole wynosi 700/mc do tego z wyplaty zostaje moze 200 - kalkulowalam to kilkanascie razy. swego czasu pracowalam w 2 miejscach naraz - 5 dni w tygodniu lacznie no i naprawde - nie dosc, ze meczace to majatek kosztuje przedszkole :/ wiec w sumie sie ciesze, ze nie przedluzyli mi umowy. moze jak Ani zacznie szkole od wrzesnia to bedzie lzej finansowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Ja czekam na @ bo jakoś brakuje mi nadziei ze może się udać. Kalpek polecam w Białymstoku klinikę Artemide i dr. Szamatowicza chociaż ja sama chodze do Pierzyńskiego ale u nas in vitro na razie nie wchodzi w grę więc jego wybrałam. Ale Szamatowicz jest super od in vitro. Też miałam nie dawno chlamydie ale już jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×