Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

anecia-ja podczas mojego 8 weeks check mialam rozne pytania-to jakis szablon,ktory lekarz czytal z komputera i wpisywal "tak" albo "nie" :D Pytal mnie czy miewam zle samopoczucie. Ja na to, ze czasami tak. No i zaczelo sie: a czy to powoduje, ze chce w jakis sposob uszkodzic dziecko, czy mysle o nim negatywnie. W koncu warknelam, ze po prostu jestem troche zmeczona nowymi obowiazkami i to chyba normalne, ze miewam gorsze dni. Zaraz mi sie wtedy przypomnialo jak pojechalismy do szpitala, ja pre a oni widza. ze mam siniaki na udach (pod koniec o wszystko sie potykalam)i na kolanie(nie zauwazylam ostatniego stopnia za moim brzucholem i walnelam na kolana) i badawczo patrzyli na mojego. Ja wyje z bolu i tlumacze co sie stalo-normalnie wygladalo, ze sa gotowi wezwac policje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agauk dobre to kurcze mnie o nic gp nie pytal,kurcze oni tu dziwni,a z drugiej strony dobrze,ze zwracaja uwage na to,ja te pyt.mialam po polsku,bo ostatnio mi to dala i pyta czy chcem to po ang.czy wole po polsku jak zobaczylam czego mniej wiecej dotycza te pytania to poprosilam po polsku. ostatnio bylo cos,ze ojciec zabil dziecko,bo plakalo:(a i o tej dziewczynce co zaglodzili ja na smierc,zamkneli ja gdzies nie pamietam gdzie.szok normalnie nie wiem jak tak mozna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anecia dzieki wielkie za meila!!!!!!!!zadzwonie dzisiaj do siostry i jej to wszystko podam!!BUZKA WIELKA ZA POMOC!!!!!! PO 3,5 spanka wstalam szybko wyszykowalam synka do szkoly i poszlismy z nim na przedstawienie no i oczywiscie wzruszylam sie jak zobaczylam mojego krasnala w roli malarza:):)nawet nie pije kawusi moze poloze sie jeszcze na chwilke oczy same mi sie zamykaja:( pozdrawiam cieplutko trzymajcie sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heyka dziewczyny mam pytanko do mamuś które maja polski akt urodzenia dziecka. czy możecie mi napisać jakie dane znajdują się na takim akcie? tzn oprócz danych dziecka co tam jeszcze jest wypisane i czy są tam podane zawody rodziców? i czy do wyrobienia aktu urodzenia w Polsce wymagają tego szczegółowego aktu urodz czy wystarczy normalny. dzięki buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaa pewnie ze jeszcze przyjmuje zyczonka urodzinowe :):):) i dziekuje 🌻 Kamila_Black :( ja sie denerwuje ta grypa....bo ja nie wiem jaki ona ma wplyw na malenkie dzieci :( Ja to ja ale jakby cos sie malemu stalo to bym sobie nie wybaczyla :( Jesli chodzi o brytyjskich gentelmenow to wygasli wraz z dinozaurami :O Ja widze czasami jak tesc czeka na tesciowa zeby wziela wszystkie siatki z zakupami a on leci i otwiera drzwi i jak to widze!!! to wiem...:O nie powinnam... ale styzoryk mi sie otwiera w kieszeni :O:P Swojego to idzie wyszkolic :P wiec jest inaczej :) I dzieki za odpowiedzi zgodnie z siara... :) ja sie obawialam ze cos tam moze byc nie tak :( no ale natura tak nas wyposazyla ze chyba wie co i jak :) I w sumie dobrze ze pytaja sie o samopoczucie...bo chyba duzo jest przypadkow depresji poporodowej :( tylko chcialam zaznaczyc ze Polki z natury sa silnijsza psychicznie grupa od Angielek :) Angielki to takie ksiezniczki :P i to nie sa moje slowa...tylko lekarza, ktory to stwierdzil ze \"depresja poporodowa narodzila sie poprostu z wygody i slabosci\"...hmmm nie wiem jak sie do tych slow odniesc?? moze sa tu dziewczyny ktore przeszly to paskudztwo i podziela sie opiniami??? W ten weekend zaczynam pakowanie torby do szpitala!!! 35 tydzien!! i jaka radosc w domu...nawet moj widze jakos napomina ze to juz tuz tuz :):):) ciesze sie ze zaczyna bardziej wdrazac sie w temat bo na poczatku to roznie to bylo....choc przyznam ze przylapalam go jak opowiadal przychodzac z pracy jak to oni faceci wymieniaja sie opiniami na temat dzieci i jak mu koledzy radzili postepowac w niektorych sytuacjach :) i kilka razy zakrecila sie lezka w oku widzac choc troszeczke tej uwagi poswieconej naszej fasolce ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cho..........a zjadło mi dłuugaśnego posta buuuuuuuuuuuuuuuuu a tak się napracowalam buuu lilli teraz wiem jak to jest :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to zaczynamy od nowa. Jeśli chodzi badania to ja nie chciałam i nie robiłam - i tak to nic by nie zmieniły a zaoszczędziłam sobie sporo stresu. No i wszystko jest w porząsku - mały zdrowy i uśmiehnięty - a to najważniejsze. Niegdy bym nie pomyślała że w wieku 29 mogę być w grupie ryzyka a w rodzinie nie ma żadnych przypadków więc nie było potrzeby. Co do wywołania - to moja historia jest nawet zabawna. Meliśmy wyznaczony termin na 2.03 - pojechaliśmy do szpitala na 11 troszkę podekscytowani i zdenerwowani zarazem - że to już niedłubo będziemy bobasa ściskać. Ja za to w strach że będzie pewnie bolaó 100 razy mocniej niż przy naturalnym porodzie. I nie wiem czy z nerwów czy na widok szpitala ale zanim dojechaliśmy na 7 piętro to wiedziałam że już się zaczęło :-) Ulżyło mi strasznie bo bardzo chciałam naturalnie - ale oni zostawili mnie w szpitalu i nawet pokrzyczeć czy głośniej podtękać nie mogłam. Następne będę rodziła w domu - na pewno :) Magda_g Akt urodzenia zawiera: datę i miejsce urodzenia szkraba imiona i nazwisko, płeć nazwisko ojca, matki, stanowiska i kraj pochodzenia, nazwisko panoeńskie matki adres data wydania Do umiejscowienia aktu w PL potrzebny jest pełny wypis dokumentu, jego tłumaczenie - dokumenty nie są zwracane. Pamiętć należy o tym by w akcie urodzenia były zachowane Polskie znaki literowe - bo inaczej można mieć kłopoty z wyrobieniem paszportu no i w Pl z umiejscowieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAAAAAAAaaaa Niulek25 wszystkiego naj naj nj lepszego z okazji urodzin 🌼🌼🌼🌼🌼kwiatek]👄 Z tego wszystkiego zapomnialm się pochwalić :)) Mój Maksio to strasznie dzielny mały mężczyzna jest. Dzisiaj byliśmy na naszym 2 szczepieniu - a moje dziecko tylko chlipnęło krzyknęło zostało przytulone i po bólu :)) a kilka min póżniej już się uśmiechał - dzielniacha jeden - ale jestem z niego dumna. Zastanawiam się po kim on to ma - na pewno nie po mnie bo ja jako dziecko to przed zastrzykami pod stół uciekałam i do 17 rż igły się bałam. Tatuś dumnie twierdzi że to po nim i w ogóle to wszystko ma po nim bo takie nam się grzeczne uchowało . Mam nadzieję że synuś będzie troszkę skromniejszy od tatusia :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edyjus a tam skromniejszy od tatusia :) dobrze że masz dzielnych facetów w domu i sie cenią ;) a co trzeba znac swoją wartośc :D a syneczka masz dzielnego, ja to chyba umre jak pójde z moim na szczepienia czy będą mu krew z piętki pobierali - buuuuu. Wróciłam z długiego spaceru, moze to coś ruszy ech, do wywaołania 5 dni - czasu jak lodu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc mamuśki :) strasznie mam dużo zaległości i nawet nie zdążę przeczytać chciałam się tylko przywitać, żeby nie było że przepadłam i się już nie udzielam :) dużo miałam na głowie ostatnio, np teściów :D zmęczyła mnie ich wizyta.. a tu jutro zaczyna się następna-tym razem moja mama jutro jedziemy też do Londynu załatwiać paszport dla Bartusia mam nadzieję, że nie będzie problemów :) ściskam Was mocno i obiecuję niedługo wrócić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annnnna dzięki Maksio od pierwszego dnia życia był kłuty w piętkę :-(( bidulka, wtedy to zaczynał płakać jak ktoś tylko piętki dotknął a teraz to może dzięki temu taki dzielny jest - kto to wie :-)) wiesz - ja pamiętam jak się doczekać nie mogłam a urodziłam w terminie - zobaczysz szybko zleci. Mów sobie że to tylko 5 dni a nie że aż i że już nie długo będziesz przytulać maleństwo. Wspomnienia z ciąży powracają jak was tak czytam i już znowu bym chciała czuć nowe życie pod piersią ahhhh ja chyba zwariowalłam że o takich wariactwach myślę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znowu mi posta wcięło 😡 pisałam mianowicie o... Miło bes że zawitałaś, besCiebie było smutno ;) Fajnie tak jak rodzinka odwiedza - ale pewnie jeszcze fajniej jak już sobie pojadą (co nie Frugo?), ja do tej pory nie przyjmowałam rodzinki (jedynie mój tato na 2 dni) ale wkrótce to się zmieni (szwagierka z M się pojawi na szczęście tylko na 2 dni uff) no właśnie nowe mamuśki zapomniały chyba o kafeteri i w ogóle sobie nic z tego robią że my jesteśmy ciekawe jak sobie radzą w nowej roli. Powinny się chyba już zorganizować i być multitasking......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie jak już jestem to musze sama ze soba gadać bo pustoooo :( gdzie wy się podziewacie,chyba nie na spacerze - przecież pada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edyjus u mnie nie pada:) wieje wiatr za to, ale nie jest zle. frugo napisze ci zaraz maila:) bes pozdrowionka:) ja goscilam mame tydzien jeszcze bylam w ciazy wtedy ale juz dlugo nikogo nie bede goscic:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a miałam się zapytaj wcześniej ale skleroza... Czy może któraś z was wie w jakim stopniu różnią się szczepionki niemowlęce w Uk i w PL bo będe musiaław 16 tyg zaszczepić Maksa w Pl i nie mam pojęcia czym się różnią i ile mnie to będzie kosztowało? dzieki z góry za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edyjus gdzie Ci pada,piękna pogoda słonko,aż miło po tych kilku deszczowych dniach,a co do rodzinki to racja fajnie jak wpadną na chwilkę,ale jeszcze lepiej jak już sobie pojadą :) u nas \"gorąco\" od wczoraj,zawitałam dziś w klubie pand :O Hania wczoraj do 5 płakała potem zasnęła mi na rękach, o 6 ją chciałam odłożyć i się przebudziła,ale dostała szybko cyca i spała dalej,aż do .............2 w nocy dziewczyny co przechodziła przez te kilka godzin to nawet sobie nie wyobrażacie,co weszłam do pokoju to ona w tej samej pozycji nawet nie drgnęła przez cały ten czas,ja to już latałam sprawdzać czy ona oddycha,a jak na nią patrzyłam to tak sobie spała i normalnie było po niej widać jaka umęczona (padła mi na rękach z gorączką 38,2) a jak już sie obudziła to jadła i płakała na przemian do 6 :O dziś jest lepiej,ale nadal marudzi i ma 37,8 w południe dostała viburcol n to sobie chociaż pospała po nim no i uciekam bo już jest płacz 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edyjus-tutaj nie szczepia na gruzlice, zoltaczke(obowiazkowe w PL) i ospe, w PL mozesz tez dac mu rotawirus(do 24 tygodnia). Poza tym szczepia na wszystko, i inne zalecane, ale platne w PL sa tutaj w bezplatnym programie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki tak sobie dzisiaj pomyslalam ze fajnie by bylo dac prezent dziadkom jak juz dzidzia przyjdzie na swiat pomyslalam o czyms takiem http://allegro.pl/item621222432_ramki_z_glina_najwiekszy_wybor_gratisy.html szukalam szukalam....i jak znalazlam to dosc drogie najtansze okolo 45f moze wiecie gdzie kupic taniej no i moze nie doslowie to co podalam w linku moze cosik ładniejszego??ale chyba niezly pomysl na prezent dla dziadkow cio??:) pozdrawiam cieplutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej babeczki .... rzadko ostatnio sie udzielam bo po 1 jestesmy w trakcie przeprowadzki .... wrrrr coś okropnego z malenstwem a po 2 brak stalego neta. nie moge sie pozbierac na nowym mieszkaniu, bo ni jak nie moge dojsc do ładu i posprzatac.... jak zaczne cokolwiek robic to po chili Michaś sie budzi i robota idzie w powietrze .... eeeech moze jeszcze i z miesiac zejdzie :-) co do mojego szkrabka to kazdy mowi ze rośnie w oczach.... zaczyna gruchac coś pod noskiem jak leży, uśmiecha sie całą buzia, ale jeszcze rzadko, reaguje na grzechotanie.... co do jdzonka to nawrocil sie i potrafi jesc naet co 2 h... niestety po długiej walce i nauce krmienia cycemm nic nam nie wyszło ni jak nie potrafil złapac sutka :-( chodziliśmy tez do szkoły karmienia czy jako ś tak to sie nzywało ale tez nic nie pomogło .... wiec odciagam :/ ale no tak czasami bywa.bywaja dni ze potrafi wchłonać 100 mleka mojego i jest mu jeszcze mało wiec dorabiam modyfikowanego i tego wtrzachnie20 czasami nawet 50 ml. Aktualnie jesteśmy z michałkiem na etapie wlczenia z potowkami.... mam nadzieje ze to one .... ma ich kilka (policzek, czołko, broda) bo reszta ciałka jest czyściuka w czwartek pewnie zrobi sie jakąś uczte bo konczy miesiac :-) 🌻 a 18 jedziemy do Manchesteru(jakieś 50 mil drogi) wyrobic paszpot tydzien temu pojechaliśmy w okolice oldhamu by zobaczyc jak bedzie reagował w samocodzie , ale zero niepokoju w jedna strone caly czas spal a w drugą gaworzyl :-) ojjjjaaaaa jak mnie nie było to nie było ale jak jestem to sie rozpisalam jak wsciekła ;] czas jednk sie zwijac do spania bo jutro dlugi dzien mnie czeka :/ pozdrawiam cieplutko i śle całuski wszystkim mamuśkom i ich pociechom :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edyjus może to Ci coś pomoże: Rutynowy program szczepien ochronnych w UK. 2 miesiąc życia: Dyfteryt, tężec, koklusz, polio, Haemophilus influenzae typu b (Hib) oraz zakażenie pneumokokowe. nazwa szczepionki: DTaP/IPV/Hib i PCV 3 miesiąc życia: Dyfteryt, tężec, koklusz, polio, Haemophilus influenzae typu b (Hib) oraz apalenie opon C (meningokoki typu C) nazwa szczepionki: DTaP/IPV/Hib i MenC 4 miesiąc życia: Dyfteryt, tężec, koklusz, polio, Haemophilus influenzae typu b (Hib), zapalenie opon C oraz zakażenie pneumokokowe. nazwa szczepionki: DTaP/IPV/Hib, MenC i PCV Około 12 miesiąca życia: Haemophilus influenzae typu b (Hib), zakażenia meningokokowe grupy C. nazwa szczepionki: Dawka przypominająca Hib/MenC Około 13 miesiąca życia: Odra, świnka, różyczka oraz zakażenia pneumokokowe. nazwa szczepionki: Dawka przypominająca MMR i PCV Od 3 lat i czterech miesięcy do 5 roku życia: Dyfteryt, tężec, koklusz i polio, odra, świnka i różyczka. nazwa szczepionki: DTaP/IPV lub dTaP/IPV i MMR Od 13 do 18 roku życia: Tężec, dyfteryt i polio. nazwa szczepionki: Td/IPV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przespalam praktycznie caly dzien i teraz wiadomo nocna zmiana ale wiecie co robie:):)?czytam lekture a mianowicie caly topik od poczatku:):)ojj jest tego troche:):)zapisuje wszystko co moze mi sie przydac jestem na etapie kropli na katarek oraz cuda na kolki jest podanych kilka nazw jak narazie zapisze a pozniej wypytam ktore z nich wybrac.. annnna tabelka szczepien jest od 2miesiaca a wczesniej na co tez szczepia?? jezuuu ja zaczynam sie wszystkiego bac:(:(chociaz moje kochanie zapewnia ze nie zostane mnie z tym sama i bedzie mi pomagal we wszystkim...zobaczymy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
selena1515 podobno pierwsze szczepienie po szpitalu jest w 8 tygodniu życia, ale tu mamy doświadczone mamy wiec powiedzą co i jak ;) mam prosbę, jak zrobisz zestawienie ekwipunku bobasa mogła byś tu wkleic? podpatrze troche :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry dziewychy! selena pomysl jest naprawde świetny. ja znam tańsza opcję. zrobilam cos takiego sama z masy solnej, w ksztalcie serduch i odcisnęłam stópki i łapki. jak porządnie wyschło pomalowałam akwarelami. Z tym, ze pomyślalam o tym całkiem późno, olka miala już 3 m-ce a zuzia ponad 2 lata. Ale ja nie zamierzalam się tym dzielic z nikim ;) emilcia to raczej nie potówki, tylko tzw trądzik niemowlęcy, z ktirym ni erobi sie nic tylko czeka aż przejdzie sam. Ma to każda dzidzia po urodzeniu. potówki występują w miejscach gdzie dziecko sie poci - karczek, szyjka, za uszami, pod pieluszką super dzien sie zapowiada, no powiedzcie, ze przyszło lato i NIE PÓJDZIE sobie znowu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc oj swietny dzien swietny.my z mezem kupilismy lezaki jak akurat zaczela sie pogoda psuc,to moze teraz skorzystamy z nich:) selena pomysl swietny,ale ja dla siebie bym takie cos zrobila.w szpitalu w leicester jak urodzilam chodzila taka pani i robila noworodkom zdjecia jedno za darmo a za pare dni przychodzi do domu zdjecia+ramki itp. nie ma obowiazku brania wszystkiego mozna sobie wybrac co sie chce,albo nie wybierac nic i odeslac,calosc kosztuje 35f,my wzielismy cale i to wlasnie dla dziadkow i rodziny:) nerki mnie okrutnie bola ide sie polozyc bo ledwo chodze,a nospy nie mam,chyba ze..........................paracetamol!!! milego slonecznego dnia!!!Frugo zycze spokojnego dnia!!!pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga_nton
Hej dziewuszki. Wroce do statego tematu- vit D i badania bioderek po porodzie. Bylam wczoraj w szpitalu na badaniach i wypytalam sie o szczegoly porodu no i o w/w kwestie. Lekarka powiedziala mi, ze jak najbardziej, lekarz bada bioderka u maluszkow pod katem dysplazmy w drugiej dobie, wiec nie ma co sie obawiac zaniedbania w tej kwestii. Natomiast zaraz po porodzie sprawdzaja kregoslup i wszystkie stawy, no i oczywiscie wykonuja pomiary. Co do vit. D - to rzeczywiscie w tym kraju nie podaje sie (wiec jak wiekszosc z Was, zalatwie sobie z Polski). Zapytalam sie dlaczego, przeciez ten kraj nie jest zbytnio nasloneczniony, a lekarka na to, ze pokarm matki zawiera wystarczajaca ilosc tej vitaminki. Jak jej powiedzialam, ze chyba raczej w mleku modyfikowanym jest wiecej a nie w mleku matki, to byla lekko zszokowana. No ale moglam sobie tylko pogadac :). anecia1702- wspolczuje bolu nerki, ja z kamieniami lezalam juz dwa razy w szpitalu. Sam paracetamol nie pomagal. Na mnie dzialal paracetamol z kodeina (normalnie do nabycia w aptece). Jest w saszetkach. Od razu bralam 2-3 saszetki (niedozwolna dawka) ale co mialam zrobic jak zwijalam sie z bolu. Czasami doprawialam sie ibupofrenem i mialam na jakies 2-3 godz. ulge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kobietki 🌼 Mamy dziś nawet ładny dzionek - ale widzę to tu puuuchy są. Annna dzięki, to wiem i znalazłam polski program szczepień w porownaniu wyszło że te szczepionki niewiele się różnią. Jednak jedno mnie zastanawia: otóż tu jest szczepionka DTaP a w Pl DTwP . Poza tym jednym małym sczegółem to nie powinno być problemu z mieszaniem Uk i PL . selene 1515 b.fajny pomysł z ramką - myślę że będzie się bardzo dziadkom podobał. Myślę że też zrobię sobie taką pamiątkę - świetna sprawa. Emilcia fajnie że się odezwałaś. Mi też niestety nie udało się karmić i musiałam odciągać - ciężka robota, ale warto. Teraz jesteśmy już całkowicie na sztucznym. Ale ten Twój Michaś to głodomorek jest - mój Maksio to raczej Tadek niejadek :-( Kto się do kawusi dołącza??????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no nie poleze,Adas a to pic,a to kupe teraz wola,ze na ogrod poskakac,kupilismy mu na dzien dziecka taka dmuchana trampolone,co do srodka sie wchodzi i skacze jest do 35kg,oby nie popekala:) poszukam moze jeszcze gdzies nospa jest,albo sasiadka moze ma.mam ibuprofen tez,moglam go brac jak mnie zab bolal niedawno.aga_nton ja karmie piersia wiec nie wiem czy moge ta kodeine pewnie nie.pojde popoludniu sie zarejstrowac do lekarza bo i tak jedziemy na miasto. zapomnialam napisac,ze dostalam wczoraj zaproszenie na Starting your baby on solid foods:) mialyscie cos takiego.co beda mi tam pokazaywac jak mam przygotowywac jedzenie dla dziecka?mi matce 3ki dzieci???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jeździmy samochodem więc kwestia fotelików nie interesowała mnie zbytnio. Możliwe ,że część z was tez nie wie o tym, że najbezpieczniej jest dziecko wozić buzią do tyłu samochodu, do 4 roku życia. Dosyć długo uważano, że ustawianie fotelika czy tyłem czy przodem do kierownicy zapewnia taki sam poziom bezpieczeństwa http://uk.news.yahoo.com/21/20090612/tuk-rear-facing-seats-safe-until-four-6323e80.htmlu - z tym, ze po angielsku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurcze nie wiedzialam,ze az do 4tego roku tylem,Adas jezdzi juz dawno przodem odkad mamy auto,jakis rok...jak po ang.to nie dla mnie hihi. kurcze niby sie ucze ang.i testy mi dobrze wychodza,ale nie mam na codzien stycznosci i nie bardzo ich rozumiem czesto:( a z mowa moja to tragicznie za bardzo sie denerwuje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×