Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

WSCIEKNE SIE ZARAZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wlasnie dostalam telefon ze szkoly synka na 14 musze byc w szkole na rozmowie moj synek pobil kolege z klasy:(:( bede stala oko w oko z jego mamuska.. nauczycielka mi wyjasnila ze to w obronie wlasniej godnosci bylo... wiecie co mnie tutaj wkurza....moj syn bardzo szybko klimatyzuje sie z nowym otoczeniem..ale zdarza sie ze dzieci czarne,lub rasowe angielskie strasznie go przezywaja i dzisiaj wlasnie tak w szkole bylo:(:(wyzwali go od glupich polakow i ze ma wracac tam skad przyjechal teraz to wam pisze delikatnie ale pojawialy sie slowa na f...koszmar!!!!!!!!!!!!no i w sumie mu sie nie dziwie ze przylozyl..szkoda mi go bardzo wiadomo dzieci inaczej reaguja on pewnie sie boi ze mu awanture zrobie:(ale w sumie to nie mam za co bronil swojej godnosci tak wiec dziewczyny bardzo Was przepraszam ale dzisiaj znowu nie moge na kawe wpasc:(a juz wszystko zaplanowane mialam, nawet obiad ugotowalam juz:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry :) Anecia w lipcu. w przyszlym tygodniu za to postarzeje sie o nastepny rok :O. selena ja bym zapytala matke tego chlopca skad wynosi takie opinie? czyzby z domu??? i zapytala czy wie ze to podlega pod racial harassment? a ze maly go natlukl to juz inna sprawa niestety. pamietaj ze najlepsza obrona jest atak, gdyby sie babka plula ;) a o kawke sie nie martw, nie zajac nie ucieknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o to kolejne urodzinki topikowe na nast.tydz.:) a imieninki ja tez w lipcu mam:) selena ja podpisuje sie pod tym co mama Eli napisala,moj syn tez pobil kolege z tego samego powodu co twoj i tez mielismy rozm.z dyrektorka.tez powiedzialam,ze pewnie w domu sie mowi o polaczkach co im biednym prace zabrali.byla ze mna ta polka co tam pracuje jako tlumacz. kurde moja Amelia cos czesto wymiotuje ostatnio...wlasnie musimy sie przebrac,a jadla z pol godz.temu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdae ja dosladzam glukoza odrobinke tzn.chlopakom dosladzalam,bo Amelia nie chce pic z butli.a te herbatki hipp w polsce tez tanie nie sa okolo15zl.kosztuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba też kupie glukoze widziałam na stronie hippa ale polskiej za 11zł dziwne ze w angli hipp ich nie ma selena powodzenia-nie mozna sie im dawc-moze zmadrzeje ten chłopak jak dostał\"klapsa\" pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezuuu to bylo straszne moj synek plakal i powiedzial ze juz nie chce chodzic do tej szkoly. tamten dzieciak zostal zawieszony ale wiecie co kultura jego mamy byla ponizej zera!!!moj synek opowiedzial wszystko przy pani dyrektor jak do tego doszlo i to ze tamten go wyzywal....ale jak powiedzial\"twoja mama jest polska szmata\"nie wytrzymal i mu przylozyl i to zdrowo!!!maja taka zasade w szkole ze nie wolna bic tylko skarzyc ale Dawidek powiedzial ze byl z tym u pani a pani \"mnie olala\"to za drugim razem nie wytrzymal a tamta matka.....stala na przeciwko mnie mymlala gume do zucia i patrzyla mi sie w oczy z taka pogarda!!!!!!!!ze mnie czasami scinalo z nog.powiedzialam ze jezeli jeszcze raz cos takiego sie powtorzy zadzwonie na policje i nie pozwole obrazac mojej rodziny!! na dobra sprawe nie uslyszalam nawet przepraszam ale w sumie sie nie dziwie bo matka nie odbiegala zabardzo od swojego synka masakra!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak czytam o tym co sie synkowi seleny przytrafilo to az sie boje stad wyprowadzac a pewnie mnie to czeka za jakis czas. Tutaj taka enklawa-ani czarnych ani hindusow .Kolezanka ma 2 synow w pobliskiej high school - jedyni Polacy i zadnych problemow nie mieli. Nie spotkalam sie jeszcze z taka agresja o jakiej pisze Selena :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
selena tu niektore matki to gorsze od tych dzieciakow,takim to od razu powinni macice wycinac,bo szkoda tych dzieciakow tak naprawde,bo zawsze najwieksza wina to rodzica jest,i wogole w polsce to niedopomyslenia zeby sie dzieci bily w szkole,respekt do doroslych maja,wiedza,ze tak nie wolno i juz,ja w szkole ani jednej bojki nie widzialam.moj tez dzisiaj sie poplakal jak wrocil,bo urodziny mu jeden polaczek zepsol,ojciec i starszy brat jego w pl,a matka ma dziecko z innym...jutro oczywiscie ide do szkoly bo to tez nie pierwszy raz.selena nie denerwuj sie Dawid mial racje,ze go uderzyl,tez bym tak zrobila ;) ja pije kapuczinko \_/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj agauk niestety jest agresja moj do katolickiej chodzi i czarni, hindusi go nie zaczepiaja tylko angole i polacy.zastanawiam sie czy adasia tam wyslac.sasiadki syn polak jest pierwszy rok w secondary i tez ma problemy z...polakami niestety:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co dzieje sie w sobotniej polskiej szkole pani mi opowiadala kiedys,ze komorki se biora i sie nimi bawia,gry,mp3 a jak ona cos tlumaczy,czyta to se spiewaja,ignoruja ja,jeden rodzic nie wierzyl,bo twierdzil,ze on w domu taki aniolek i raz cichutko otworzyl drzwi i sie przygladal co synalek wyprawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale co do brytyjczykow to oni maja taka maniere przedstawiania siebie jako niewinne owieczki chocby sami ostatnimi zulami byli. Znam to z autopsji kiedy jedna taka kobietka tutaj opowiadala jak to jej syn ma sprawe za jakas bojke, jak to pieknie tlumaczyla, ze to nie jego wina a potem pamietam mowila, ze jada do Blackpool(takie Las Vegas dla councilu :D i tam mial bojke z jakims Turkiem w pubie i oczywiscie jej historyjka, ze ten Turek to taki przestepca, czego oczywiscie nie neguje, ale jej synalek to tez niezle ziolko a ile sie nagadala o jego ranach, itd, tyle ze pare dni pozniej mial tylko slaby slad kolo oka wiec az tak zle nie bylo :) A co do Polakow to roznie to bywa-ja akurat mam szczescie posiadac serdecznych i sympatycznych kulturalnych ludzi w najblizszej okolicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojjj kobitki wspolczuje tych okropnych przezyc w szkolach :( To nie zrozumiale ze o czarnych i hindusow tempienie dyskryminacji tak sie walczy a Polakow, Litwinow czy Czechow tak sie przesladuje... Ciekawa jestem reakcji gdyby Dawid powiedzial do takiego elikwenta ty czarnuchu!! pewnie reakcja nauczycieli bylaby nastychmiastowa!!! Takze bardzo wspolczuje Wam takich nieprzyjemnosci :( I walczcie o swoje!!! a synek dobrze zrobil...tez bym pewnie przywalila takiemu... U mnie przedostatni dzien w pracy :) podzielilam sie prezentami ze znajomymi...:) i wyszlismy na lunch together... :) bo jutro koncze w poludnie i lece na scan dowiedziec sie jaki bedzie ten moj porod...?? Cesarka czy naturalny??? Zapytano sie mnie co chcialabym dla malego? bo cale biuro sie zlozylo na maly prezent :) i nie wiedzialam co powiedziec - zawstydzili mnie wiec strzelilam...mate ??? praktycznie wszystko uzbierane...wiec czyzby to byl dobry pomysl? jak Wy sobie ja chwalicie??? nie mowie ze ta dokladnie ale ogolnie te maty na podloge?? http://www.mamasandpapas.co.uk/product-light-sound-playmat-gym-lotty-ladybird-/7594827/type-i/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agauk tu niektozi polacy niestety pozmieniali sie zarobili troche grosza i szpanuja ubiora bluze lonsdale czy jak to sie zwie i mysla,ze sa najjjjjjj.przynajmniej ja takowych znam,ja mieszkam w malym miasteczku gdzie jest malo polakow,hindusow,itp.szkola tez jest mala,a panie to prawda olewaja jak ktos mowi co sie dzieje,a pozniej wielkie halo robia. niulek mata u mnie sie sprawdza jesli chodzi o Adasia i Amelie bo daniel nie mial.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hihi, niulek, mata jest the best! psalam o tym niedawno... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorna pora:)synek mi sie juz troche uspokoil ale powiedzial ze \"jak ktos bedzie obrazal moja mame to i tak zeby powybijam\"ale tlumacze mu ze to nie jest wyjscie..jezuu juz sama nie wiem jak mu to wszystko wytlumaczyc..w sumie to nie jest az tak zle w tej szkole ale jest grupka dzieciakow angoli ktorzy sa straszni!!!!no ale dal sie przekonc i idzie jutro do szkoly:)jejku strasznie mi go szkoda on to tak przezyl i bal sie ze bede na niego zla:(a w szkole jak to wyjasnial krok po kroku i jak mial powtorzyc to co ten chlopak powiedzial o mnie to az sie zanosil od placzu:(przytulilam go tak bardzo do siebie ze bluzke mi obsmarkal:) a jak tam annnna wiecie juz cos??urodzila czy meczy sie na porodowce?? ja zbieram sie powoli spac:):)najwyzszy czas uregulowac to spanko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do maty niulek, musze sie zgodzic z onyx: najmniej uzywany sprzet przez moje dzieci :D. Kamila_B siatecza pasuje :). jak chcesz moge oddac Ci uchwyt i kupic na spolke paczke zapasowych siateczek ;) dla nie wtajemniczonych :http://www.johnlewis.com/Baby/Feeding+and+Caring/Feeding+and+Caring/Weaning/591/ProductType.aspx baby safe feeder. rewelacja na zabkowanie i poznawanie nowych smakow w bezpieczny sposob :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm...niezle to siteczko mamo Eli. A od kiedy zaczelas go stosowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no fajne to mamo Eli :) widziałam u nas takie ale chyba z MAM no i tak sobie myślę że fajne by to było bo Hania ząbkuje na całego :D mamy już lewą dolną jedynkę,za chwilę będzie druga no i dwójki się już klują :O oj będzie wesoło :O tylko co ja jej tam włożę jak ona ma 4 miesiące i jest tylko na piersi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz Anecia-a moze ci ktorzy szpanuja tacy juz byli. Owszem, cos w tym jest, ze emigracja zmienia, ale kazdy tak czy inaczej uksztaltowany tutaj przyjechal i emigracja ewentualnie wyjaskrawila te cechy. Co sie oszukiwac - nie zawsze przyjezdza tutaj kwiat polskiej kultury niestety. Czasami moje tutejsze kolezanki sie dziwia, ze jak gdzies slyszymy albo widzimy Polaka czy Polke(czasami gdzies jezdzimy na tzw. \"shopping\" i babski \"day out\" ) to ja automatycznie nie zagaduje do takiej osoby. Ale jak im wytlumaczyc, ze ja troche juz rozpoznaje te typy osob. Ciezko jest idealnie trafic na ludzi, z ktorymi rozmawialo by sie rownie swobodnie i na poziomie na jakim zwyklo sie rozmawiac z przyjaciolmi czy znajomymi z Polski. Ja mialam to szczescie, ze tutaj sie udalo, ale w poprzednim miejscu nie-pamietam, ze kiedy tu przyjechalam naprawde czasami czulam sie samotna, szczegolnie nie majac pracy i wyrwana z polskiej rzeczywistosci, ale pomimo to nie czulam checi nawiazywania bliskiego kontaktu z sasiedzka polska spolecznoscia bo nie potrafilam im zaufac-i mialam racje. Moja kolezanka tlumaczyla, ze lepiej miec takich znajomych niz nikogo. Ja stwierdzilam, ze wole jednak nikogo, przeprowadzilam sie, zamieszkalam sama, w pracy bylam jedynym obcokrajowcem co doszlifowalo moj angielski, a z czasem poznalam tez normalnych Polakow :-) Teraz nie zaluje bo zawdzieczam to swojemu samozaparciu i nie musze byc nikomu wdzieczna za \"zalatwienie\" mi czegos a nawet okazalo sie, ze jestem niewdzieczna bo \"oni\" chcieli mi pomoc znalezc prace a ja odepchnelam pomocna dlon \"rodziny\" :D Nie potrafie zaprzyjaznic sie z kims dla kogo normalne jest, ze emigracja rowna jest przyzwoleniu na wszystko, podwojne zycie uczuciowe tutaj i w Pl, romanse z zonatymi kolorowymi bez szans na staly zwiazek a potem samotne pchanie tych wozkow. Ech, zebralo mi sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maks sam sie kapie bo mamusia serfuje ;) wpadlam zobaczyc czy mamy nowa topikowa dzidzie... wrzucilam pare nowych zdjec na fotosik. mozna zobaczyc, jakiego klocka musze nosic :D to co, lejdiski, kawusia...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kobitki :) no to co kawkujemy się :D Kamila B muszę do ciebie napisać,tylko jakoś nie mogę się zebrać :) moja mała terorystka wstała dziś o 5;40 :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem 4.5miesiaca w ciazy i dzis ze wzgledu na czeste omdlenia i wymioty zawieszono mnie w pracy do czasu przejscia na macierzynski i maja placic normalna wyplate. a potem mam przejsc na macierzynski. tu moje pytanie. bo kobitka z HR pokazala mi ze mam 6miesiacy macierzynskiego a ja sie spytalam czy kwalifikuje sie do SMP 9miesiecy. byla troche zdezorientowana i powiedziala ze musi to sprawdzic i mam wrazenie ze miala stare informacje. czy mial ktos podobny przypadek? nie jestem pewna ale wydaje mi sie ze od momentu przejscia na macierzynski powinni mi placic 90% przez 6tygodni a potem przez kolejne 33tyg. 123F. zatrudniona jestem u tego samego pracodawcy od ponad 1.5r. a to ze mnie zawiesil to tylko dlatego ze nie jest w stanie mi stworzyc innego stanowiska pracy bo boi sie ze zemdleje i sie poobijam. ale zatrudniona jestem nadal. nie wiem czy dobrze rozumie. teraz jako zawieszona nadal jestem zatrudniona tak jakbym pracowala na tasmie czyli na zawieszeniu bede do 11 tyg przed porodem po czym macierzynski. czyli mam status pracujacej na tym zawieszeniu i bede na nim do 15tyg przed porodem. bo pracowalam do dzis( momentu zawieszenia) 1,5r u pracodawcy. czyli zawieszenie traktowane jako praca normalna? tylko ze nie sa w stanie mi zapewnic innej pracy to wybrali taki wyjscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey kobitki Wcinam zdrowe, warzywne śniadanko i staram się myśleć o diecie i wg niej jadać. Tylko jak wyjaśnić Edowi, że jego czekoladki czy desery wręcz wołają mnie z szafki i ciągną jak magnesy, ale daje radę Kiedyś trzeba :( Frugo looz, ja poczekm :) Byle przed niedziela, hieh Myszka... ktoś na pewno ci podpowie ja nie pracuje już długo więc się nie orientuje, ale sprawdz parę razy forum później Maja dziś jadła raz w nocy po 3, a obudziła się ok 6:30 (mnie o 6 :( ) Nie mogłam już potem spać, bo moja mama będzie jutro rano i już jestem cała podekscytowana, a do tego muszę chatke posprzatać i skończyć ostatnią jedną warstwę farby na małej ścianie, więc znów będzie bizi day !! Ok... ruszam się. Piekarnik już umyty a do końca jeszcze baaardzo daleko Onyx.. Maks jest super !! a ten kapelusik :P Aga... masz dużo racji z zachowaniem Polaków Klatke dalej mieszkają ze dwie polskie rodziny. Wprowadzili się nie dawno Jeszcze nie wiedziałam jak powiedzieć dzień dobry Jedna to tak dziwnie wygląda, a druga w 2 bed flat w bloki jeździ super sport BMW, do którego przyjechała nie dawno policja i fotografowali samochod itp. Wiec nie wiadomo jakie lewe interesy robią. Po prostu czuje, że nie wiem, czy chce się z nimi zaprzyjaźnić. Ale tej babki od BMW córka bawi się z naszą Jasmine i jest ok Różnie to bywa... A ja miałam iść. Zajrze później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! maly wedrowniczek padl wreszcie na swoje pyzate pyszczydlo wiec mam chwilke :) kapelusik kupiony w polsce za 2 zl, swietnie sie sprawdza, bo ocienia twarz, tylko... robi sie ciasnawy :( z ta mata to nie jest tak, ze w ogole mi sie nie przydala. fajna byla przez jakis miesiac, kiedy maks zaczal sie przewracac i nie bylo juz bezpiecznie trzymac go na lozku. kladlam go na mate i mogl sie turlac skolko ugodno. tylko nie lubil takich mat typu \"gniazdo\", bo nie mogl sie ruszac, denerwowal sie tez, bo chcial pomamlac zabawki wiszace na palaku, a nie dosiegal. ale to pewnie zalezy od dziecka. mata sprawdza mi sie swietnei na wyjazdach, zarowno na lono natury, jak i do mniej porzadnych znajomych, co to nie maja w domu sterylnych podlog (zupelnie jak ja!!!) jest lekka i mozna ja latwo pozwijac, za to zajmuje duzo miejsca, ale mamy kombi :) chcialam na pewno cos jeszcze... no tak! nie znam sie na przepisach w sprawie pracy bo jestem self employed, ale to brzmi logicznie, ze skoro pracodawca nie moze zapewnic innej pracy, to powinien placic normalna pensje i wtedy status ciezarnej sie nie zmienia. ja bym zadzwonila albo poszla do citizen advice bureau. trzymam kciuki!!! i gdzie annnnnnna...? leze bookowac bilety do uk :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×