Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kamila_black

Ciezarne Polki w Anglii ... odezwijcie sie - c.d

Polecane posty

mamo Eli...nic mi nie dolega żaden ból głowy itp. . Ide w czwartek do lekarza zobaczymy co mi powie. Dziękuje za rade ( kwiatek )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamila_b już wszystkiego próbowałam, nawet seksiku 2 razy dziennie i też nic. mały się zaklinował w brzuchu i nie chce wyjść. nie wiem co jeszcze mogę zrobić żeby go wyciągnąć:( a jola to chyba się rozpakowuje bo dziś jej nie było:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cięzarówki pomóżcie!! Sprawa wyglada tak,pracuje 15 godzin tygodniowo od stycznia w firmie,wczesniej pracowalam tez 15 godzin tygodniowo ale przez agencje od 14 listopada 2006 do 22 stycznia 2008.Jak przeszlam na kontrakt to dali mi kod BR i wychodzilo na to,ze zarabiam 60-70 funtow na tydzien.Firma odmowila mi macierzynskego bo pracuje na part-time,i mam sie zglosic do jobcentre i mam pytanie dostane tylko 90% moich tygodniowych zarobkow???Czyli z tych 60funtow???Bo tak gdzies wyczytalam,normalnie sie zalamalam bo wychodzi,ze bede musiala wrocic do pracy niedlugo po porodzie bo nie dam rady sie z tego utrzymac.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniapud ja też jeszcze w dwupaku,dziś mam jakiś taki dzień, że nie miałam ochoty na pisanie, miałam kilka skurczy, ale takie lekkie straszaki, a seks też nic nie daje. Jakoś się tym na razie nie przejmuje, może jak będzie 2 tyg po terminie to zacznę się wkurzać, póki co się luzuję. Pozdrawiam i wszystkim dobrej nocki życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nocną zmianę. Miałam dziś fatalny dzień.Zaczęło się od pogryzionych sutków przez mojego księcia - ach co to za ból a potem chyba jakaś chandrzyca mnie dopadła, bo wszystko mnie wkurzało.Moje dziecko jest do tego chore - ZNÓW :( ma głos jak Kaśka Nosowska, oczywiście zęby z tego powodu wcale nie przestały się wyrzynać.Więc beczy cały boży dzień i na rękach już nawet nie chce siedzieć.Mam też anegdotę na temat matczynych (moich) rąk, ale to za chwilę.A teraz Czareczek śpi już od 17-tej.Przespał kąpiel i kolację.Wszystko się odwróciło up side down.Aż sie boje kłaść spać, bo nie wiem czy będziemy sie bawić w nocy czy koncercik....??? Anegdota:szukałam ostatnio kurtki/płaszcza na siebie.Obeszłam mnóstwo sklepów i znalazłam parę fajnych modeli w moim rozmiarze, ale wszystkie miały za krótkie rękawy.Konkluzja z tego taka,że to nie wina angielskich formatów, lecz mojego Czarka, bo jest bardzo ciężki i ręce mi już do kolan wiszą. Anecia -diagnozy do tych testów prenatalnych opierają się na danych liczbowych a to jest tylko praw-do-po-do-bień-stwo, co oznacza może być a nie musi.A Twoje zdrowie psychiczne ma duży wpływ na maluszka, więc uszy do góry.🌻 Oleńka2001 - Ja nie jestem już w dwupaku, ale sie wypowiem w Twojej sprawie: z tego co sie orientuję, to 90% zarobków dostajesz przez pierwsze 6 tyg macierzyńskiego a potem ok 112f tyg, bo tyle jest najniższa podstawowa stawka dla MA(Maternity Alowance) i SMP (Statutory Maternity Pay).A Ciebie wysłano do Job Centre,żebyś starała sie o MA, bo nie chcą Ci dać SMP.Ja tego nie rozumiem-jeśli pracujesz dla jednego pracodawcy 26 tyg przed 15 tyg od daty porodu (czyli 41 tyg) to dostajesz SMP.Poprawcie mnie dziewczyny jeśli się mylę.Ale w moim przypadku (mam SMP) różnica jest tylko taka,że dostawałam na początku dodatkowo ciut więcej pieniążków od pracodawcy niż gdybym dostawała MA.Każdy pracodawca jest inny pod tym względem więc nie ma co ich porównywać, niektórzy w ogóle nic nie dodają i płacą gołe 112f tyg. Chyba się śpioch niedobrzak obudził. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frugo, anecia, onyx- bardzo dziękuję🌼... wszystko sie okaze.. anecia- no córcia, cieszę się- bedzie parka:) a z tym tłumaczem to tak, jak Ci mówiłam.. wystarczy napisac kiedy masz scan i ze potrzebujesz tłumacza..oni juz reszte zalatwią.. po prostu bedzie na Ciebie czekac- zapewne bardzo mila p. Izabela:) mam maila i nawet mogę Ci przesłac te pare zdan, ktore do nich narzezbilam..podaj tylko swoj mail:) .. a moj Adas jest nieznosny odkąd sie przeprowadzilismy..nie chce jesc swojej butli po kapieli, a budzi sie na nią ok.1.. marudzi przy zasypianiu, cuduje..a taki byl grzeczny:( o wlasnie beczy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika2 pracodawca odmowil bo niby pracuje na part-time to mi sie nie nalezy Dziewczyny czy to prawda,ze przez 6 tygodni dostaje te 90% a potem ta stala sume 112f?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx a możesz mi podać swojego mejla bo moja historia jest długa i skomplikowana więc lepiej na mejla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uff.. ale ulga Mama Eli uratowala zycie mojej piersi i użyczyła pompki... Ta szklana naprawde super, tą druga pewnie nie dało by rady, bo moje piersi jeszcze nie \"sikają\" ❤️ 🌼 🌼 No a musialam odiagnac bo moja pszczółka nie za bardzo daje sobie radę z prawą piersią i niestety zauważyłam to już pierwszego dnia ;/ Niby doiła, ale szybko płakała i odrzucała więc miałam ją teraz już jak kamień!! ale jest lepiej a druga czeka gotowa na dojareczke, która jeszcze na szczęscie śpi Ed za to poszedł się zdrzemnąc, pewnie robi zapasy na noc.. ja nie ma sensu, żebym szła bo Majka zaraz pewnie sie bedzie budzic. To niesamowite o ile mniej energi teraz potrzebuje nasz organizm a ile trzeba nam było snu tuż przed końcem. To chyba był mój zwiastun porodu, bo w skurcze nie wierzyłam, chciało mi się cały dzień spac. Ania no coż.. może nie przebijesz mamy Eli.. 11 dni ! ale mówie może Trenuj oddychanie bo to z tym nawaliłam i skurcze miałam potwornie bolesne. Dopiero jak wkuwali epidural to się musiałam w moment nauczyc, hieh Ide na pudding, chociaz obiad był o 17 :P buzki lasencje.. chyba dołacze niedlugo do nocnej zmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha i niecierpliwe czekam na asanne, bo widzialam jej posty z 1/11 że NIC SIE NIE ZAPOWIADA a 2 miala porod! chyba, ze mama Eli wie dlaczego ? ja wam tyyyle napisalam jak mialam skurcze, że wszyscy wiedzieli ze ide rodzic, hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila nie strasz mnie z tym oddychaniem bo tego nie mam opanowanego nawet w 5%. ja bym wolała petydyne i gas&air niż epidural. a powiedz mi kochana co cie nakłoniło do epiduralu bo wcześniej jak rozmawiałyśmy to go nie chciałaś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania ja wlasnie spisalam porod ale napisalam tak duzo ze zrobie wersje skrocona, ale moge ci wyslac na maila dluga wersje jak chcesz jako ze jestes pierworodka to lepiej wiecej dla ciebie, chcesz? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamila...prosze wyslij tez mi emaila na poczte z historia twego porodu jak bys mogla:)z gory dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila będę Ci bardzo wdzięczna za długą wersyjkę na maila:) i powiem Ci że już się zaczynam powoli bać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja sobie pompuje... mały dzisiaj caly dzien nie spał... nie wiem czy to normalne dla takiego szkraba, jedynie jak wzielam go na\\spacer to w wozku i owszem - tak jak w samochodzie - jak buja to spi... :) Kamila_b diclofenac jadlam jak bylam jeszcze w szpitalu, do domu tez mi dali, podobnie jak codeine i zelazo... bralam pr dwa tyg. razem z paracetamolem... ale kolana wciaz bola... czekam na fizjo... moze dadza zanim mi przejdzie... opaske uciskowa nosze... juz 4tyg. po cesarce i prawie 3 tyg. na antybiotyku :(... a tu brzuchol dalej boli .... ech... milej nocy i poranka :) pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwwwa***
Olenka2001 pisze odpowiedz na Twoje pytanie tak jak dziewczyny pisaly masz w pelni prawo do zasilku bez wzglendu na to czy to part time czy full.Jesli Twoja firma nie chce Ci wydac SMp to popros o wydanie SMP1 to takie pismo o to ze oni Ci nie wystawia i starasz sie o MA z jobcenter,musisz jednak zanim wypelnisz MA form miec pisemna odmowe i powod odmowy Twojego pracodawcy.Tak wiec popros najlepiej wyslij email badz napisz na papierze podanie o przyznanie Ci SMP i niech Ci tez na pismie wystawia odmowe musisz miec wszytsko udokumentowane wowczas szybciej wszystko zalatwisz.Tak jak Ci pisaly dziewczyny te 90%jest przez 6 tyg to taka oszczednosc rzadowa.a potem normalnie.W zasadzie to najwazniejszy jest pracodawca ktory wyda Ci to odmowne zaswiadczenie i MATB1 od lekarza lub poloznej musi byc orginal!! ponizej zalczam link na forme do MA http://www.dwp.gov.uk/advisers/claimforms/ma1_print.pdf wypelnij ja i przeslij na adres jest na stronie 37tego pdf-u ja wyslalam na ten w Chester.A adres mozesz sie upewnic w jobcenter w razie problemow zglos sie do CAB.Ale jesli wypelnisz wszystko i przeslesz to co mowie:MATB1,odmowe pracodawcy czyli SMP1 +wypelniona forme i Twpje paysleepy to bedzie dobrze:) w razie pytan chetnie pomoge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien doberek najpierw.. Ania, Krakersik, znow bezmozgie yetti ze mnie, byłam pewna, że to wysłałam, a nie spr skrzynki i to ciągle czekało w outbox, przepraszam, już wysłałam teraz i mala79 tobie też zaraz podeśle bez problemu. Miałam bardzo dobrą noc.. Poszłam spac o 24 i wstałam 20 min temu. Miałam godzinna przerwe na karmienie, nieźle cooo ?? Ed był wtedy tu z mała, która śpi niestety tylko w leżaczku, ale na płasko. dobrze, mu idzie usypianie jej a odbijanie jeszcze lepiej. Majka woli jego niż moje ramię.. co ja zrobie jak on wróci do pracy ? nie wiem, heh Poki mam chwile, bo pszczółka jeszcze śpi, chociaż factory czeka w gotowości, to zaraz przerobie ten mój poród file, ale napierw happy pills i kawka z czymś żeby nie głodowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleniga hmmm.... czyli miałas to samo co ja teraz z lekami. No moje kolano na szczęście ledwo co się odzywa póki co... Troche kiepsko, bo diclofenac powinien złagodzic stan zapalny wtedy. Ale pisałas, że jest poprawa, więc tak jak ci pisałam na początku, pewnie w miare ubytku wagi to przejdzie, wiec 3mam kciuki oby tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość To get SMP you must have been
"To get SMP you must have been: Employed by your employer into the qualifying week which is the 15th week before the week your baby is due; and Employed by the same employer continuously (some breaks do not interrupt continuity) for at least 26 weeks into the 15th week before the week your baby is due. Part weeks count as full weeks, and Earning before tax an average of £87.00 a week for tax year 2007/8 and £90.00 a week in 2008/9. This is called the Lower Earnings Limit for National Insurance Contributions (NI) and is the amount you have to earn to qualify for benefits. You have to earn more than this amount before you actually start paying NI. " Zeby dostac SMP (od pracodawcy) musialabys zarabiac co najmniej £90 tygodniowo, wiec pracodawca ma racje wysylajac Cie po MA ( tu z kolei wystarczy zarabiac £30 na tydzien i byc zatrudnionym przez 26 tygodni w ciagu ostatnich 66). Przez pierwsze 6 tyg. dostaniesz 90% swoich zarobkow lub £117.18 - nizsza z tych kwot w zaleznosci od zarobkow (Standard rate: £117.18 or 90% of your average gross weekly earnings if this is less than £117.18). Potem jest to stala kwota - £117.18 przez pozostale 33 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabije mojego chłopa normalnie.. ja czekam z cycem do karmienia na dziecko a moj inteligent dał jej w nocy formułe, żeby była pełna, mimo, że ja karmiłam, wiec ona teraz długo może spac normalnie faceci to................ nie dotrze jak nie palniesz w łeb. Ale jestem zła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewuszki! ja tylko na chwile :) olenka chcialam Ci tylko napisac, ze tez pracowalam na part time i dostalam SMP, ale wazna jest tu rowniez ilosc godzin w part time. z tego co wiem do benefitow potrzeba 16-tu (jesli rozliczasz sie sama), ale nie mam pojecia ile trzeba pracowac by dostac MA lub SMP. mam te papiery ale moge sprawdzic dopiero jak poloze dzieci do lozek ;) glowa do gory, bo z tego co piszesz to te 6 tygodni jest w Twoim przypadku gorzej platne niz pozostale 33. zajze,sprawdze, napisze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Ale pogoda u mnie deszczowa,a syn ma wycieczke do muzeum jakiegos,wroci ok.17:) ja oczywiscie nie moglam porzadnie zasnac...sny... Mi83 to moj meil aneetta1979@o2.pl dzieki wielkie bo gadac nie umiem,a pisac to juz wogole... mamoEli napisz jak specyfiki na plesniawki pomogly,spisalam nazwe...a tak wogole to masz fajny wozio dla Kubusia:)na jednym zdjeciu troche widac. juz nie bede czytac o tym dam sobie spokoj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry dziewczyny mam pytanko czy ten czop śluzu wychodzi cały? czy po trochu bo dzisiaj w nocy jak poszłam na siku to cos takiego mi wyleciało nie dużo może wielkości małego paznokcia trochę było zabarwione krwią nie mam pojęcia czy to jest normalne ,ale myślałam ze umrę ze strachu przeciesz jeszcze mam 17 dni i żadnych straszakow itp .prosze mamusie napiszcie mi co mam robić ?czy za bardzo panikuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaeeee
Olenka ja mam zasilek macierzynski z job centre tak jak pisala osoba wyzej musisz zarabiac 90f na ydzien zeby placil Ci pracodawca mi zaczal sie zasilek od maja i dostaje 108f na tydzien a wczesniej zarabialam 60f na tydzien i dostalam decyzje ze tyle beda mi placic do konca macierzynskiego i nie udzielajcie rad jak nie jestescie pewni bo to naprawde maci w glowie co sie czyta co piszecie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaeeee
krakersik tak to czop jest nie panikuj chociaz porod moze sie zaczac juz dzis ale rownie dobrze i za tydzien mozesz urodzic moze lepiej sie przygotuj poczekaj na skurcze pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krakersik to moze tez byc ze szyjka ci sie rozwiera,dlatego krew sie pojawia:)zapewne niedlugo sie zacznie,ja dosyc mocno krwawilam,ale bylo wszystko ok nie martw sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×