Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

maleńkiemaleństwo

kolor scian a kolor rolet

Polecane posty

Hej! Mam problem z doborem koloru rolet do koloru ścian w pokojach, tzn. czy dobierać na zasadzie kontrastu czy raczej pod kolor ścian - zeby się zlewały? A co np wtedy, gdy w pokoju 1 sciana ma kolor malinowy, a pozostałe 3 (w tym ta z oknem) pomalowane są na kolor szarawo-stalowo-gołebi? Prosze o pomoc! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w domu mam kolory rolet dobrane do koloru ścian lub dodatków. W pokoju rodziców ściany są brzoskwiniowe i takie same rolety, w kuchni mam lekko zjebany kolor beżowy czy coś kolo tego (mamusi się on podoba) i zielone meble i resztę i zielone rolety. Ja mam rolety koloru jasnego, bliżej nieokreślonego, w sumie są jasne i pasują do wszystkich kolorów jakie by się wybralo na ściany. Teraz z perspektywy czasu wybralabym inny kolor, najchętniej jakiś granat lub inny bardzo ciemy ze względu na to że przez jasne rolety przebija slońce a jak zasunie się ciemne to jest jak w nocy ;) uważam więc że kolor rolet należy dobierać nie tylko pod kolor ścian czy dodatków ale także z praktycznego punktu widzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiii bardzo Ci dziekuję za odpowiedź! Ja, w przypływie radosnej twórczości własnej, wymyśliłam i pomalowałam ściany w kolejnych pokojach na różne kolorki, tzn w jednym pokoju mam malinowo-gołebie (1 malinowa, 3 gołębie), w drugim pokoju mam 3 lekko zielone, pastelowa i 1 intensywna zieleń, salon mam na dość mdły-kawa z mlekiem kolor (tu jest jeden kolor na ścianie, ale za to 3 na podłodze (trakota): brąz ciemnoczekoladowy, krem, miodowy) I teraz juz sama nie wiem, jak te rolety dobrać. Boję się, zeby nie wywalić kasy na jakieś fatalne zestawienia. Moze masz jakis pomysł, jak tu dobrac te kolorki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maleńkie maleństwo - zależy czy masz jeszcze firany w oknie .Ja bym kupiła roletke jasną do tego pokoju z maliną i stalem ,coś w rodzaju ecru.świetnie by rozjaśniło okno .Wiesz malina ze stalą to troszke może i przytulnie ,ale i ponuro także odrobina jasności wręcz wskazana.Kolor ecru możesz powtórzyć w jakimś detalu ,choćby donicy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A cóż to znaczy
najlepsze będą sraczkowate...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz, trudno tak doradzać, zależy do czego konkretnie Ci potzrebne te rolty, czy do tego żeby nikt z ulicy nie zaglądal Ci do mieszkania czy do tego żeby chronić przed slońcem kwiatki i spać do poludnia w super ciemnym pokoju. Myślę że w Każdym z tych pomieszczeń któe opisalaś pasowalby taki jasny kolor rolet jak ja mam w pokoju u siebie. Zresztą jest on też w sumie uniwersalny bo taki bezplciowy jasny pasuje w sumie do wszystkiego a w oknach jeśli są biale to prawie nie widać tych rolet. Możesz oczywiscie zaszaleć i kupić rolety koloru malinowego ale co jeśli za rok znudzi Ci się kolor i przemalujesz na pomarańczowy czy zielony?... Będzie lekka wiocha ;) radzilabym raczej dobrać coś uniwerslanego, przejść po sklepach i pooglądac kolory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Zamówiłam na razie do jednego pokoju roletki, próbowałam dopasować do koloru ściany w której jest okno - czyli taki jasnoszary kolorek, tzn roletka ciut ciemniejsza, bo innych nie bylo. Zaraz idę odebrać, jestem strasznie ciekawa jak będą wyglądały w oknie i w ogóle jak pokój będzie wyglądał. Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eiveeeee
ja parę lat temu po remoncie i wymianie okien załozyłam rolety pod kolor ścian. Teraz znowu szykuje się remont i akurat w pokoju, który był zielony, syn chce teraz niebieski. W sumie ta zieleń u mnie dominuje w całym domu i z chęcią bym go zmieniła na inny. No i teraz będą zielone rolety w niebieskim pokoju :O W salonie natomiast zamówiłam takie jasno beżowe, które sa uniwersalne i nawet jak zmienią kolor to będą pasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roletki odebrane, kolor wydaje się ok (do tej pory widziałam jedynie go na małym kawałku materiału ), ale montaż niestety dopiero po niedzieli będzie :-( Mój luby napalił sie za to na takie roletki z motywem - z palmą, tzn że jak jest okno 2-skrzydlowe, czyli mamy 2 roletki i na każdej są chyba 3 palmy namalowane (tło jest jasne, palmy jakieś takie szarawe), ale ich cena to - uwaga - ok 500 zł za okno o wymiarach 120x150! Odezwe sie po niedzieli i opowiem, jak roletki wyglądaja w oknie i jak z nimi wygląda pokój. Miłego weekendu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Roletki już wiszą w oknie :-) Całość, tzn. ściany i roletki wyglądają ok, są odrobinę ciemniejsze niż jasne sciany, chyba akurat w tym pokoju dobrze zrobiłam, ze nie wstawiłam kolejnego koloru, bo byłoby pstrokato. Wydaje mi sie teraz - patrząc na całość - ze jak pokój jednego koloru, to można roletki w innym kolorze, ale jak w pokoju są np 2 kolory ścian, to chyba z ostrożności lepiej wziąć roletki pod kolor. Zastanawiam się tylko, czy jak się ma roletki w oknach, to firanki się wiesza? Bo ja sobie raczej nie wyobrażam mieszkania bez firanek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My mamy rolety rzymskie bambusowe, w kolorze jasnego buka, takim jak i parkiet. Sciany są żółte w jednym pokoju, i wściekle zielone w drugim. Wyglada fajnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielony kotek
mozesz zrobic tak, możesz zrobić tak, to jest zabawa i tobie ma sie podobać Jak masz ściany w spokojnym kolorze, to możesz dać rolety w żywszym kolorze, harmonizujacym. A mozesz dać w zlewajacym kolorze - zalezy jaka atmosfere chcesz mieć. Jak masz ściany w żywych kolorach, to rolety lepiej by było wziąć spokojniejsze - w tym przykładzie z malinowym i gołębim kolorze - wzięłabym rolety w kolorze właśnie gołębim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielony kotek
nie, rolety i firanki to o jedno za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co np wtedy, gdy w pokoju 1 sciana ma kolor malinowy, a pozostałe 3 (w tym ta z oknem) pomalowane są na kolor szarawo-stalowo-gołebi? Prosze o pomoc! to ja bym kupila malinowe rolety, tak dla kontrastu, stalowy to zimny kolor, a to by go troszke ozywilo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×