Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość wszy

wszy...

Polecane posty

Gość wszy

moje dziecko przywloklo wszy!!! chyba ze szkoly... bylam u lekaza, wymylam jej wlosy, mam za 8 dni powtorzyc... ale po wyczesaniu grzebykiem zostaly jeszcze jakies resztki... mam dalej czesac... ale czy jeszcze wroca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lalala123
Trzeba czesac do skutku . Mojej siostry corka w zeszlym roku przynosila ze szkoly 3 razy w roku.Siostra naslala sanepid i zrobili porzadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest taki specjalny preparat w aptece. Nakłada sie go na włosy itrzyma ileś tam czasu po czym spłukuje i zczesuje to co zostało. Skuteczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sczesać trzeba wszystkie gnidy niestety, to mozolne ale konieczne. oczywiście po użyciu stosownego preparatu na wszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wszy
tak zrobilam to wszystko, ale moja cora ma wlosy do pasa i co najgorsze to ja tez je dostalam to straszne... niewiem czemu oni nic w szkole nie robia, zaden lekarz nie byl nawet niewiem czy rodzicow powiadamiali... bo jak tam wystapily to mi corka powiedziala a nie nauczycielko... a to juz 5 dziecko wtedy bylo... czy one wroca spowrotem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to przechodziłam w zeszłym roku. podstawa wytępienia wszy to objęcie leczeniem WSZYSTKICH domowników. najlepiej po zastosowaniu specjalnego szamponu zmienić pościel i ręczniki i je wyprać w wysokiej temperaturze. Moja siostra też miała wtedy długie włosy i siedziałam pół nocy wyczesując gnidy co do jednej. Dodam, że na jej włosy zużyłam o wiele więcej preparatu. A żeby było śmieszniej to wszy lubią CZYSTE włosy o czym się dowiedziałam od lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do powiadomienia przez szkołę to wtedy dostaliśmy informację w dzienniczkach z prośbą o skontrolowanie czystości głowy, bo ten problem wystąpił. już nie pamiętam dokładnie ale my powtarzaliśmy kurację chyba po 10 dniach profilaktycznie jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
njagorsze jest to że wszy można załapać nawet w autobusie, gdziekolwiek na ulicy, ja bym proponowała powtórzyć kuracje kilka razy i cierpliwie wyczesywać. nie puszczaj córki do szkoly dopoki jej nie zlikwidujesz tego co podłapała, no i koniecznie sprawe trzeba zgłosic do szkoly zeby ktos sprawdzil glowy wszystkim dzieciom i zeby nie przychodzily do szkoly dopoki nie wylecza sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystko wyżej to prawda ale z tym nie puszczaj córki do szkoly to przegięcie i to duże bo niestety może tak siedzieć w domu cały rok bo wszy to problem złożony i jeśli wszyscy rodzice nie podejmą walki z nimi to niestety twoje starania zakończą się powrotem wszy co z tego że ty wytępisz u córki i w całej swojej rodzinie popierzesz pościel i ręczniki wyparzysz grzebienie wymienisz gumki i spinki do włosów jak dzieci w klasie będą nadal nosicielami a przecież córka ma z nimi kontakt mają jedną szatnie no a do szkoły musi chodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga01025
ja proponuje płukanie octem wtedy gnidy łatwiej odczepiają sie od włosow moja młodsza siostra miala i tępiłam te wszy prostownicą po prostu je paliłam i gnidy zresztą tez to na prawde działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nartt
Dobre doświadczenia mam z leczeniem za pomocą Pedicul Hermal (http://wszopedia.pl). Wystarczyło raz nałożyć na suche włosy synka i po kłopocie. Po 10 minutach wyczesałam załączonym grzebykiem wszy i gnidy. Lek działa w taki sposób, że dusi te pasożyty. Jest bezpieczny, rekomendowany nawet dla dzieci od 1 dnia życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście należy przede wszystkim na samym początku stosowac preparaty. My stosujemy te od http://wszawica-sora.pl/ - mają wysoką jakość, działają szybko. Potem wyczesujemy mokre włosy, zeby się pozbyć ewentualnych gnid. Nic lepiej nie zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renatalewandowska
Dobrze chronią przed wszami gumki jakie Sanity produkuje, nazywają się one Cichowsza. Ja kupowałam u siebie w galerii w drogerii. Starczają na długo, można spokojnie przez te 2 miesiące z ochrony korzystać. Na pewno plusem gumek jest fakt, że nie rzucają się w oczy są bardzo dyskretne co szczególnie dla dziecka ma duże znaczenie, że nie czuje się jakoś w szkole napiętnowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julkaa990
Dobrym pomysłem na ochronę przed wszami są olejki które mają wsączone gumki do włosów od Sanity – Cichowsza. Moje córki z tego korzystały jak było u nich w przedszkolu zagrożenie że wszy mogą się w większej ilości pojawić. Niby znaleźli tylko u jednej dziewczynki, ale ja jednak wolałam tak profilaktycznie takie gumki kupić. Dużo to nie kosztuje, a człowiek ma święty spokój. Córy mają ładne, długie włosy, także wszy miałyby warunki do rozwoju na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość 2016.10.17 Oczywiście należy przede wszystkim na samym początku stosowac preparaty. My stosujemy te od http://wszawica-sora.pl/ - mają wysoką jakość, działają szybko. Potem wyczesujemy mokre włosy, zeby się pozbyć ewentualnych gnid. Nic lepiej nie zadziała. Preparat Sora FOrte świetnie działa! jestem z tego preparatu bardzo zadowolona. Świetnie działają!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirrorrr
U mojej córki szampon do wszy niestety bardzo mocno podrażnił skórę. Lepsze rozwiązanie to moim zdaniem gumki do włosów z olejkiem z drzewa herbacianego. Najwyżej oceniane na rynku to CichoWsza. Nie widziałem nigdzie negatywnych opinii. Żałuję, że do nich wcześniej nie dotarłem, ale może komuś się przyda. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupowaliśmy parę dni temu te gumeczki Cichowsza. Ja bym coś takiego podpowiedział jak ktoś miał jakieś złe doświadczenia z wszami i nie chce tego powtarzać. Gumki są naturalne tam w składzie można znaleźć głównie olejki roślinne nie ma jakiś sztucznych toksycznych wzmacniaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zaczęliśmy używać CichoWsza rok temu po tym jak córka pierwszy raz w życiu przyniosła nam do domu wszy i od tamtego momentu wszystko jest w porządku, nic takiego się nie powtórzyło. Gumeczki są bardzo ekonomiczne, jedna paczka wystarcza spokojnie na 2 miesiące ochrony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rytwanka
U nas zadziałał parasidose z apteki. 15 minut się trzyma i tyle wystarczy. Nie trzeba powtarzać zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna
Dnia 24.10.2018 o 17:20, Gość gość napisał:

Zaczęliśmy używać CichoWsza rok temu po tym jak córka pierwszy raz w życiu przyniosła nam do domu wszy i od tamtego momentu wszystko jest w porządku, nic takiego się nie powtórzyło. Gumeczki są bardzo ekonomiczne, jedna paczka wystarcza spokojnie na 2 miesiące ochrony.

Ja też podpowiem Cichowsza. Ochrona bardzo praktyczna i jak na razie mogę powiedzieć że też skuteczna. Oby tak dalej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×