Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pseudonimu brak

Problem ze zmywarka

Polecane posty

Gość pseudonimu brak

Witam! Otóż jakiś miesiąc temu została zakupiona do mojego domu zmywarka (wiem że może to troche dziwne że dopiero teraz ) No i mamy też taki problem że ta zmywarka trochę nie domywa.. Naczynia zamiast błyszczeć są matowe i brzydkie w plamy. Czy Wy też tak macie? Co prawda nie była to najdroższa z półki, ale Bosha za ok 1400zeta. Jeśli chodzi o tabletki to najpierw używaliśmy Calgonit All in one, a teraz postanowiliśmy wypróbować Calgonit 5 in1. Może po prostu lepiej jest używać oddzielnie wszystkich składników? Błagam o radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Sprawdż pojemnik z solą i dodaj nabłyszczacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pseudonimu brak
a no właśnie.. może w tym tkwi cały problem:) oprócz kostek nie używamy żadnych detergentów:) a może po prostu one są konieczne żeby zmywarka dobrze myła? Jeżeli tak to po cholere kupować kostki które mają 10 zadań połączonych w jedej malutkiej kosteczce??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak szkło jest matowe
to znaczy, że macie za twardśą wodę i musisz dodać więcej nabłyszczacza, jest to do wyregulowania w każdej zmywarce, po prostu strzałkę na wyższy numer przesuń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pseudonimu brak
no racja racja.. Dawno tam nie zaglądałam więc może tam coś jest.. Zaraz sprawdzę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pseudonimu brak
To jeszcze może takie pytanie zadam.. Jakich tabletek używacie i które uważacie za najlepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacobs
Odkręć wiertła i przepłucz je .Mogą być zatkane pestkami od cytryny.Na półce na noże wkładaj zawsze połówki zużytych cytryn.Zmywarka będzie pachniała .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość propozycja na ju ż
2 sprawy 1. tabletki calgonit Quantum najlepsze na rynku 2 sprawa- programy szybkie nie rozpuszczają tabletek do końca myje na 60 stopniach i najdłuższym programie i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddddeeeee33333333
Jak masz bardzo twarda wode to musisz uzywac soli do zmywarki, to wlasnie brak soli sprawia ze naczynia sa matowe, nablyszczacz nie ma nic do twardosci wody, jak masz dobre tabletki ktore zawieraja nablyszczacz to moze go nawet nie dodawac, ale sol musisz miec. Ja tez mam bosha juz gdzies 8 miesiecy i nie mam z nim zadnych problemow, uzywam taniej soli tanich tabletek i taniego nablyszczacza i myje dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jacobs
a czy w waszych zmywarkach na dnie pod sitkiem zalega woda? czyściłam dziś mojego Boscha i zauważyłam że jest jej tam sporo.Wyciągnęłam odkurzaczem ale przecież chyba nie oto chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddddeeeee33333333
Ja jak nastawiam zmywarke na szybki program to kostke wkladam na spod zmywarki a nie do pojemnika i wtedy nie ma problemu ze sie nie rozpusci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddddeeeee33333333
Tak, u mnie tez jest woda, ale ja jej nie ruszam, ona chyba ma tam byc, jak nie uzywasz zmywarki przez dluzszy czas to i tak musisz ja oproznic z wody ktora gdzies tam sobie siedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pseudonimu brak
Dzięki za rady. Muszę koniecznie kupić tę sól bo podejrzewam że woda u nas jest twarda. A programy wypróbowywałam już wszystkie i myje głównie na auto 60st. Zapchana nie jest, sprawdzałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasyp soli do zmywarki - i nie dodawaj nabłyszczacza. Masz to w tabletce. Myślę,że to pomoże - miałam kiedyś taki problem ! chciałam wtedy szczególnie pięknie umyć szkło używane z okazji świąt. Dodałam nabłyszczacza i wyciągnęłam wszystko matowe z zaciekami. Wszystko musiałam myć ponownie . Zmyłam bez tabletki samą woda i było dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja używam tylko tabletek i nie mam takich problemów,a wodę mam bardzo twardą,więc tak się zastanawiam-dlaczego w takim razie u mnie się sprawdzają same tabletki????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak czy siak powinniście
używać soli. W Polsce woda jest twarda prawie wszędzie. To co jest w tabletce nie zawsze wystarczy i w ten spoób niszczycie zmywarkę. Co szkodzi wsypać do zmywarki raz na miesiąc czy dwa sól? Poza tym, jestem zwolenniczką używania oddzielnie produktów do zmywarki. Po pierwsze: regulujesz ilość detergentu: przy krótkim cyklu tabletka się marnuje bo do końca się nie rozpuści Po drugie - regulujemy strzałką w dozowniku nabłyszczacza ile ma go być a nie ejsteśmy skazani na ilość umieszczoną w tabletce. No i trzecia sprawa - sól ochronna do zmywarki, o której pisałam wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdyby coś się działo ze zmywarką,lub naczyniami (niedomyte,zacieki itp.) to może szukałabym jakiegoś rozwiązania,ale skoro nic się nie dzieje,to po co? na początku,kiedy nie było tabletek,używałam trzech rzeczy,mam porównanie-z tabletkami wygodniej,kupujesz tylko jedną rzecz,sól musiałam uzupełniać średnio co dwa tyg.,może częściej,teraz juz nie pamietam,ale pamietam,jak się wkurzałam,że ciągle swieci sie kontrolka soli zmywarka w środku jest błyszcząca,na grzałce (mam na wierzchu,nie wiem,czy tak jest w nowych modelach,bo swoją mam z 10 lat) nie ma kamienia,też jest błyszcząca,więc po co przedobrzać? oczywiście nikogo nie mam zamiaru ganić,czy pouczać i wypowiadać się autorytatwnie,mówię tylko,jak jest u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×