Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kotek_motek

do mądrych

Polecane posty

Chcę zacytować w pracy artykuły z konstytucji, pisząc w nawiasie art. któryśtam jako źródło cytatu, powinnam napisać skrót art. z dużej litery? Iczy powinnam za każdym razem pisać art. ....ust. ..... Konstytucji RP, czy wystarczy samo art. .... ust ....?? I jeszcze jedno w pracy często używam słowa konstytucja w odniesieniu do obecnej konstytucji RP. Czy mam pisać konstytucja z dużej czy z małej litery? A! i jeszcze jedno: kiedy pisze się Rzeczpospolitej a kiedy Rzeczypospolitej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sa tu madrzy
kONSTYTUCJA rZECZ pOSPOLITA pOLSKA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jak dostajesz pismo z urzędu to jest tylko art. ust. to chyba prawidlowo . nawet sprawdziłam dokumenty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba nie zawsze, bo w samej konstytucji raz jest Rzeczpospolita, a raz Rzeczypospolita. ale dzięki, że nie pozostałaś obojętna wobec mojego problemu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kicak
Piszesz art. z małej litery. Piszac o konstytucji pierwszy raz nalezy przywołac pełną tresć ustawy wraz z dziennikim ustaw. Jesli w tym samym tekscie będziesz kilka razy odnosiła sie do tej samej ustawy (tu: konstytucji) warto przy pierwsz\ym PEŁNYM przywołaniu ustawy o którym mowa wyżej zrobić definicję ("zwana dalej...") i dalej używać tylko utworzonej definicji. Będzie profesjonalnie. I zaręczam Ci, że w urzedach tak się właśnie pisze. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×