Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sylwia86

dziecko ma bardzo wysoka goraczke

Polecane posty

moj syn od wczoraj wieczorem dostał goraczki 39,5 zbiłam mu ja do 28,5 rano miał 39 wiec poszłam do lekarza. lekarz powiedział ze dziecko nie jest chore ( ma dobre wyniki moczu nie ma powierkszonych wezłów chłonnych ) a oprocz goraxczki nic mu nie dolega nie ma katarku nie kaszle lekraz powiedział ze mam mu podac co 8 h nufofen teraz zblizyl sie wieczor i syn znowu miał 39,5 dałam mu ten nurofen ale on zbił do 38,5 i po godzinie temperatura znowu zaczła rosnac niewiem co mam robic plis pomuzcie (syn ma 10 miesiecy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie znosze i juz
bierz malego i wio do szpitala-raz jeszcze do lekarza.lepiej dmuchac na zimne puki mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimne okłady na czoło/skronie/,na nadgarstki i kostki nóg. Jak temp bedzie nadal bardzo rosła robisz kapiel okolo 36,6-37 stopni i wkladasz dziecko na chwile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj syn jak mial 9 miesiecy to przechodzil 3 dniowke .Trzeba tylko zbijac goraczke i nic wiecej .Pozniej po ok 5 dniach maly dostal wysypki na ciele,ale takie sa objawy tej choroby.Podobno przechodzi sie ja raz w zyciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bierz dziecko i na nocny dyżur
albo na pogotowie. Nie ma na co czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggggss
to bardzo małe dziecko,musisz zbić gorączkę.Chłodne okłady,letnia kąpiel.Nurofen to dobry lek.Za wszelką cenę zbijaj gorączkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marsz do szpitala
rownie dobrze moze miec sepse i za pare godzin... tfu tfu. lekarz nie saper, mogl sie mylic, jedz do szpitala natychmiast.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymciooooooo
to jakaś infekcja.. Może zakażenie rany? albo dróg moczowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie znosze i juz
przepraszam za literowke w "puki mozna" ma byc poki mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggggss
ja tez bym chyba jeszcze raz do lekarza zabrala dziecko.Nie musisz mowic ze juz bylas.Zobaczysz co powie ten.Chlodź chociaż glówkężeby nie daj boże drgawek nie dostał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurde na co czekasz
jedz do ostry dyzur albo wezwij lekarza ( nie pogotowie, bo Cie zbyja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymciooooooo
napisz jaka diagnoza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepsza na zbicie temperatury jest chłodna kąpiel (to znaczy chłodniejsza od temperatury dziecka o ok. 2 st C - czyli jeśli maluch ma 39,5 to woda powinna mieć około 37st. Dawaj dziecku dużo pić, bo przy gorączce latwo o odwodnienie. Możesz też koło łóżeczka powiesić mokre pieluszki tetrowe, żeby powietrze było wilgotniejsze i żeby śluzówki dziecka się nei wysuszały i zeby mu łatwiej było oddychać. jeśli jeden lek nie zbija gorączki możesz tez na przemian podawać preparat z innej grupy leków - czyli jeśli podałas ibuprofen to następnie paracetamol (wtedy możesz podawać trochę częściej niz co 8 godzin) (dwa leki powinny bardziej obniżyc temperaturę, bo mają troszkę inny mechanizm działania) Ważne,żeby temperaturę utrzymywać ponizej 38.5 - bo powyżej większe ryzyko drgawek gorączkowych - nie musi całkowicie spadać, wazne aby nie przekraczała tych 38.5. Dziwne tylko, ze lekarz powiedział,ze dziecko jest zdrowe, bo na pewno zdrowe nie jest - albo ma trzydniówkę - co zweryfikujesz po wysypce, albo zaczyna mu się rozwijac jakas inna choroba - objawy mogą się dopiero pojawić, albo tez skonczy się na samej gorączce. Oglądał lekarz małemu uszy, albo chociaż czy uciskał małżowinę, żeby sprawdzić czy nie ma zapalenia ucha? Moim zdaniem nie ma co panikować, jeśli u lekarza byłas i nic niepokojącego nie stwierdził (dodatkowo wyniki badań dobre) to raczej dziecko ma infekcję wirusową i musicie te pierwsze dni gorączki jakoś przetrwać - kolejny lekarz pewnie potwierdzi to co powiedział pierwszy - bo u dzieci często infekcje przebiegają bez objawów i tylko z gorączką (dzieci często tak wysoko gorączkują), albo objawy się pojawiają późno - ale jeśli masz wątpliwości to wezwij pediatrę do domu, bo szkoda takiego osłabionego gorączką malucha wozić po przychodniach czy pogotowiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje dziesięciomiesięczne dzieciątko miało tak samo. I okazało się, że ząbek wychodził. Sprawdź dziąsełka. Ale jednak proponuję nie ryzykować i zgłosić się jeszcze raz do lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isuusiaaaaaaaaaaa
znam dziecko ktore mialo 10 mies..dostało gorączki..odesłali je..potem dali do szpitala..dali jakies takie macki na głowę..cos jak do EKG.. i dziecko zmarło... mowili ze miało rope w glowie..takie glupoty to było w latach 80:O kuzynek Sylwi...bawiłam go:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bym wezwala pediatre
na twoim miejscu, i mozesz podac czopki na przemian z nurofenem.. moja mala kiedys tez tak goraczkowala, dwa dni... bez okreslonej przyczyny... nie wiadmo dlaczego... ale ja bym nie ryzykowala na twoim miejscu... zmykaj z tad... i dzwon do pediatry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macki do EKG - to pewnie masz na myśli EEG :-o Sądząc z opisu to dziecko miało ropne zapalenie mózgu i opon mózgowo-rdzeniowych - na szczęście to bardzo rzadkie i myślę,że nie ma co siać paniki opisując rzadkie przypadki śmierci u dzieci. Myślę,ze każdy lekarz bada dziecko również pod tym kątem (oceniając tzw objawy oponowe).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niemoge na to patrzec
od pótora godziny autorki juyz niema a wy dalej ja wyganiacie na pogotowie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Isuusiaaaaaaaaaaa
nie..nie miało...lekarze "zatuszowali to" dziecko było normalne..robiło kroczki usmiechało sie. Miało tylko wysoka goraczke!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no włąśnie w swoja droga u nas w poniedziałek synek miał wsiekła gorączke wieczorem czopek paracetamol nic nie pomógł za h miał 40st, lekarz rano swtierdził ze ząbek, ale i tak pomykaliśmy na pogotowie i poratowano nas ibuprofenem dla dzieci od razu wrócił do siebie nie to dziecko, na szczescie noc była juz spokojna , ale na drugi dzień u dr okazało sie ze świetnie rozwinęło sie zapalenie migdałków i gardełka do tego ząbek i mega ślinienie:(, brak apetytu , odruch wymiotny, ale to wszystko dopiero wyszło po 1,5 dnia, a wcześniej też niby tylko miał wysoką temperature od samego rana:), a pani dr w szpitalu powiedziałą że u dzieci wszystko może byc objawem wysokiej gorączki od brzuszka zaczynając na.................kończąc:(:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozliwe tez ze to wlasnie ta 3-dniowka , dziecko moze miec nawet 40 stopni goraczki i moze dostac nawet drgawek ale one akorat nie sa niebezpieczne chociaz wygladaja strasznie jak. np atak padaczki moja corka przechodzla 3-dniowke i lekarz m powiedzial ze takie drgawki moga wystapic i mam tylko podtrzymac dziecko zeby sie nie uderzylo, poczym wszystko wraca do normy. naszczescie u nas nie wystapily

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiecie co ja to lekarza nie wierze bo z córka rano byłam u lekarza bo miała ospę i gorączkę jeszcze miała i lekarz niby osuchowo było wszystko ok to w nocy. dostała gorączkę ponad 40 i pogotowie zabrało ja do szpitala i jak się okazało to miała ospę i zapalenie płuc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak mi dzieci gorączkują, to już nie bawię się w podawanie paracetamolu, bo niestety już kilkakrotnie nie zadziałał. Po prostu podaję im ibufen w syropie z ibuprofenem, bo ten działa za każdym razem i nawet przy wysokiej gorączce jest skuteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jest ranking na http://rankingtermometrow.pl/. Myślę że dobrze sprawdzić sobie przed zakupem termometra z czego ludzie korzystają i co polecają. Fajna przejrzysta strona od razu na głownej masz odnośniki do kilkudziesięciu różnych modeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamm

MultiTemp jest w porządnym standardzie, polska marka, dluga gwarancja, wyświetlacz na którym wszystko widać wyraźnie...nie muszę sprawdzać wyniku przez lunetę ;PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ada
Dnia 26.02.2019 o 14:53, Gość adamm napisał:

MultiTemp jest w porządnym standardzie, polska marka, dluga gwarancja, wyświetlacz na którym wszystko widać wyraźnie...nie muszę sprawdzać wyniku przez lunetę ;PP

Świetny termometr tez go posiadam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×