Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jak sie robi sos

czy ze schabu moge zrobic sos ? ?

Polecane posty

Gość mam dola
chyba troche lichy wyjdzie sos ze schabu mnie sie jeszcze nigdy nie udal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak sie robi sos
proszeo jakis dobry przepisa na sosik z miesa na schabowe (innego meicha nie mam i nie bede miala) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak sie robi sos
lichy? hmm czyli jednak nie warto probowa (marnowa) ? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak sie robi sos
+ ć * :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusisz schab w sporej
ilosci zeszklonej cebuli, dodajesz tez kilka jak\blek, solisz oczywiscie, kminek te pasuje. Z cebuli i jablek wychodzi ci sos, mozesz schab pokroic na plasterki, wiecej sosu pusci , ciutke maki dodac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak sie robi sos
dziekuje za odpowiedz :) a jeszcze spytam czy nie dodaje sie wody?? i czy ten sos wyjdzie w konsystencji jak np. pieczarkowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusisz schab w sporej
ja robie tak: Schab osmazam na sporej patelni ( w calosci lub w czesciach)obok klade pokrajana cebule,podsmazam,potem na to jablka , czesto suszone sliwki ( albo zamiast kablke) Przykrywam, podlewam troche wody, zeby sie nie przupalalo i duszę. Jablka, sliwki i cebula sie rozpackaja na sosik. Schal mozna tez dodatkowo nadziac suszonymi sliwjkami, bedzie bardziej soczysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepis Farmerki/lekko pewnie zmodyfikowany;): schab pociąć na plastry,lekko potłuc,posolić,popieprzyć,obtoczyć w mące.Wrzucić na gorący tłuszcz,obsmażyć.Dodać trochę cebulki w kostkę,przesmażyć,dodać namoczone grzyby.Zalać wodą z moczenia(odcedzić na wszelki wypadek)Dusić do miękkosci,doprawić,na koniec zabielić śmietaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak sie robi sos
dziekuje za precyzyjny opisik 🌼 jutro zabieram sie za robote :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hp dv5-1010ew
schab w plastry gruboziarnisty pieprz i sol obsmaztc na rozgrzanym tlyszczu w garnku zaagotowac wode+ziele ang, lisc laur, kminekzabek czosnek-ilosc taka zeby mogla zakrys schab(schab wkladac na gotujaca sie wode) i teraz np: 1=dodac spoooooro do mieska surowa lyb obsmazona cebulke i mieso lekko dusic do chwiliaz z az cebula sie rozgotuje i otrzymamy gesty sosik 2=dodac troche cebuli cebulki, dusic...odparowac wiekszosc plyny, zagescic maka 3=woda w garnku z podanymi ziolami plus duzo zielonego pieprzu z zalewy i sychego,zesmazyc na patelni po mesie e cebulki troche do mieska dodac, zagescic maka 4=do duszacego sie mieska dodac troche chrzany, zabielic smietana i zagescic maka ja zamiast maki pszennej uzywam skrobi kukurydzianej 5=do miesa dodac suszone grzybyi cebulke, wczesniej moczone we wrzatkuok 15 min,podgrzewac ale bez przykrycia, podlewac woda po grzybkach.zawsze dodaje odrobine chrzany.nie zageszczam.sos sam dochodzi do odpow konsyst.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×